Jak wyświetlać i ukrywać tekst w programie Word

Microsoft Word ma ciekawą funkcję pokaż i ukryj tekst chcesz. Możesz znajdować się w sytuacji, w której nie chcesz całkowicie usuwać tekstu, ale nie powinieneś go mieć w dokumencie. Następnie możesz użyć tej funkcji, aby ukryć tekst w programie Word.

Weźmy przykład drukowania dokumentu. Załóżmy, że chcesz wydrukować dwie wersje dokumentu z różnymi. Jedna wersja musi zostać wydrukowana w obecnej postaci, a druga wersja musi być wydrukowana bez niektórych części tekstu. Następnie zamiast tworzyć dwa dokumenty Worda, utwórz jeden i ukryj tekst. Wydrukuj ten dokument, wybierając opcję, która pozwala wydrukować ukryty tekst.

Pokaż i ukryj tekst w programie Word

W ten sposób możesz mieć pojedynczy dokument, który służy do wydrukowania dwóch wersji dokumentów. Zamiast usuwać tekst, najlepiej ukryć tekst. Jeśli więc martwisz się, jak ukryć tekst w programie Word, ten artykuł jest dla Ciebie bardzo pomocny. Przeprowadzę Cię krok po kroku przez proces łatwego ukrywania tekstu w programie Word.

Pokaż i ukryj tekst w programie Word

Aby przejść do procedury ukrywania tekstu w programie Word, najpierw utwórz dokument z przykładowym losowym tekstem. Oto przykładowy dokument, którego używam do demonstracji.

ukryj tekst w przykładowym dokumencie programu Word

Wybierz tekst, który chcesz ukryć. Kliknij zaznaczony tekst prawym przyciskiem myszy i wybierz Czcionka z menu.

ukryj tekst w słowie za pomocą czcionki

Czcionka okno dialogowe zostanie otwarte. Pod Efekty sekcji, zaznacz pole Ukryty i kliknij DOBRZE.

pokaż i ukryj tekst w oknie dialogowym czcionki tekstu

Teraz możesz zobaczyć, że wybrany akapit został ukryty i nie mogłem mieć pojęcia, dokąd poszedł mój ukryty akapit. Nawet jeśli ktoś spojrzy na ten dokument, nie może wiedzieć, czy tekst został ukryty, czy nie.

ukryty tekst w drugim akapicie programu Word

Teraz pojawia się coś interesującego. Jeśli zaczniemy pisać tekst w pustej przestrzeni, w której poprzednio znajdował się mój ukryty tekst, co się stanie, gdy pokażę ukryty tekst? Próbowałem i wpisałem tekst w miejscu ukrytego tekstu, jak poniżej.

wprowadzony tekst w tekście ukrytym

Co się stanie z moim ukrytym tekstem, gdy go ponownie pokażę? Zobaczmy to w poniższej sekcji.

10 najlepszych wskazówek, sztuczek, postów z samouczków na temat Microsoft Word.

Pokaż ukryty tekst w programie Word

Tak więc teraz ukryliśmy tekst, a nawet wpisaliśmy tekst w miejscu ukrytego tekstu. Teraz, jeśli chcesz wyświetlić ukryty tekst, musimy wykonać ten sam proces, co powyżej. Tym razem wybierz całą treść dokumentu, naciskając CTRL + A. Spowoduje to zaznaczenie całego dokumentu, kliknij dokument prawym przyciskiem myszy i wybierz Czcionka.

zaznacz cały tekst, aby pokazać ukryty tekst słowem

Teraz możesz zobaczyć, że Ukryty pole wyboru jest wypełnione. Kliknij go raz, a pojawi się znacznik wyboru, co oznacza, że ​​cały tekst jest ukryty. Kliknij ponownie pole wyboru, aby usunąć znacznik wyboru, aby wyświetlić cały tekst, w tym tekst ukryty.

usuń zaznaczenie, aby wyświetlić ukryty tekst w słowie

Jeśli widzisz to wyraźnie, ukryliśmy drugi akapit i wprowadziliśmy trochę tekstu w przestrzeni. Kiedy oglądaliśmy ukryty tekst, zmienił on swoją pozycję. Oznacza to, że wpisany przez nas tekst nie zapisuje tekstu ukrytego.

ukryty tekst w słowie przesunął pozycję

Aby wiedzieć, czy w dokumencie jest ukryty tekst przed jego edycją, możesz kliknąć Pokaż ukryj przycisk w Ustęp Sekcja pod Dom patka. Pokazuje ukryty tekst z kropkowanymi liniami i znakami. Możesz więc kliknąć miejsce, w którym chcesz wprowadzić tekst i uniknąć nieporozumień.

znaki, aby pokazać ukryty tekst w słowie

W ten sposób możesz ukryć tekst w programie Word i wyświetlać go, kiedy chcesz. Jeśli masz coś do dodania, podziel się z nami komentarzami.

Link do głównej publikacji