Oto 5+ najlepszych programów GIF dla Windows 10

Format wymiany grafiki a.k.a GIF jest jednym z najbardziej ekscytujących sposobów udostępniania animowanych zdjęć. Obsługa i przenośność formatu obrazu prowadzą do popularności GIF-ów.

Cute Cat, Crazy memes, a co nie, GIF prawie ewoluował jako improwizowany język podobny do emoji. Pomimo obsługi formatu GIF z Windows XP, najnowsze wersje systemu operacyjnego nie obsługują plików GIF w natywnej przeglądarce zdjęć.

Najprawdopodobniej zdjęcia GIF zostaną ustawione w przeglądarce, co nie jest pomocne, jeśli chcesz zobaczyć mnóstwo animacji.

W tym momencie Windows jeszcze nie dodaje obsługi GIF-ów, ale w międzyczasie można sprawdzić super fajne zewnętrzne przeglądarki, które zapewnią obsługę GIF-ów w Windows 10. Lista jest przygotowana, aby pomóc Ci zdobyć zewnętrzne przeglądarki plików GIF.

Oto najlepsze przeglądarki plików GIF dla komputerów z systemem Windows 10

1. FileViewer Plus (zalecane)

otwórz widok i edytuj pliki GIF za pomocą File \ viewer Plus 2File Viewer Plus to uniwersalna przeglądarka plików dla systemu Windows, która może otwierać i wyświetlać ponad 300 różnych typów plików. Pliki graficznego formatu wymiany są obsługiwane przez tę przeglądarkę. Pozwala otwierać, przeglądać, edytować, zapisywać i konwertować pliki GIF w formacie JPEG, PNG, TIFF, BMP, JPEG2000.

Byłem zaskoczony prostym interfejsem, który pozwala szybko i łatwo otwierać pliki, przeglądać metadane i właściwości plików lub edytować obrazy. Nowa wersja FileViewer oferuje znacznie więcej funkcji i jest całkowicie bezpłatna przez 14 dni.

Jest to dobra alternatywa dla drogiego oprogramowania, które należy kupić, aby wyświetlić ponad 300 formatów plików. Najlepszą rzeczą jest to, że możesz wypróbować go samodzielnie, pobierając w pełni funkcjonalną wersję próbną. Gdy z przyjemnością go kupisz, nie będziesz musiał przejmować się subskrypcjami ani opłatami cyklicznymi. Wszystko zależy od Ciebie, a elastyczna licencja pozwala zainstalować ją na dwóch komputerach.

  • Pobierz teraz FileViewer Plus 3 

2. Przeglądarka zdjęć FastStone

okna przeglądarki gif 10

Szczerze mówiąc, nigdy nie korzystałem z Przeglądarka zdjęć FastStone do teraz. Interfejs jest dość zaawansowany i oferuje kompleksowy zestaw funkcji. Lewy panel składa się z drzewa katalogów plików, a tutaj możesz otworzyć żądany folder.

Zaletą jest jednak to, że obrazy są wyświetlane jako miniatury, które są przydatne do podglądu pliku bez jego otwierania. Opcje edycji nie były tak imponujące, ale nadal można powiększać, pomniejszać i przełączać między różnymi obrazami.

Pobierz to tutaj

2. InViewer

okna przeglądarki gif 10

Jeśli szukasz najbardziej uproszczonego oprogramowania do przeglądania plików GIF niż InViewer jest jednym z najlepszych dostępnych rozwiązań. Najlepsze jest to, że wciąż oferuje kwintesencję funkcji, mimo że używa prostego interfejsu użytkownika. Oprócz animacji GIF i innych formatów graficznych przeglądarka obsługuje również popularne formaty audio i wideo, w tym AVI, MP4 i MPG.

Odtwarzacz wideo jest wyposażony w zwykły zestaw elementów sterujących, a także oferuje podstawowe funkcje powiększania i sterowania odtwarzaniem wideo. Na szczęście aplikacja nie zawiesza się nawet podczas wyświetlania ciężkich plików GIF i nie pochłania zasobów komputerowych.

Pobierz to tutaj

  • Przeczytaj także: Twórz animowane pliki GIF za pomocą tych wspaniałych narzędzi

3. Irfan Viewer

okna przeglądarki gif 10

The Irfan Viewer od dłuższego czasu jest na szczycie list popularności. Osobiście uważam, że Irfan Viewer nie jest bardzo intuicyjny, ale znowu nie działa, jeśli chodzi o GIF. Dodatkowo, Irfan Viewer jest wystarczająco zaawansowany, aby obsłużyć prawie wszystkie formaty plików obrazów, które zostały na niego rzucone.

Zwykły zestaw elementów sterujących obejmuje powiększanie / zmniejszanie i ustawianie obrazu. Z drugiej strony, przeglądarka nie oferuje narzędzi do obracania, zmiany rozmiaru i korekcji kolorów. Jednak czyni to, oferując funkcję, która pozwala wyodrębnić ramki z plików GIF.

Pobierz to tutaj

4. Przeglądarka GIF

okna przeglądarki gif 10

Przeglądarkę GIF znalazłem podczas przeglądania w sklepie Windows Store. Przeglądarka GIF jest zdecydowanie najbardziej wszechstronną przeglądarką, jaką widziałem i jest dostępna zarówno w wersji darmowej, jak i płatnej (pro).

Przeglądarka GIF pozwala oglądać serię plików jako film, a wersja Pro oferuje funkcje takie jak odtwarzanie / pauza, zmiana rozmiaru, pojedynczy krok do przodu, a nawet wstecz.

Jedynym minusem jest to, że widz może czasem być dość powolny, ale znowu to nie zdarza się tak często.

Pobierz to tutaj

5. JPEGView

okna przeglądarki gif 10

JPEGView to kolejne oprogramowanie do przeglądania plików GIF, które koncentruje się na podstawowych funkcjach. Aplikacja może być uruchamiana bez instalacji i obsługuje formaty plików takie jak PNG, TIFF, BMP i inne. Jednak przeglądarka jest pozbawiona jakichkolwiek dodatkowych funkcji, wszystko, co możesz zrobić, to przeglądać pliki GIF i to wszystko. Twórcy aplikacji zapewnili jednak, że przynajmniej upieką funkcję obracania.

Pobierz to tutaj

Tutaj zakończymy naszą listę, ponieważ były to narzędzia do przeglądania GIF-ów, które pozwolą Ci cieszyć się mnóstwem animacji na komputerze.

Jeśli korzystałeś już z niektórych z nich, powiedz nam więcej o swoich doświadczeniach w komentarzach poniżej.

Link do głównej publikacji