Nie można zainstalować lub zaktualizować błędu systemu Windows 10 — 0xC1900101

Jeśli chodzi o instalację lub aktualizację systemu Windows 10, istnieje mnóstwo problemów, które możesz napotkać. Przez większość czasu system wyświetla komunikat o błędzie, aby pomóc Ci rozwiązać problem. Ten post pomoże ci, jeśli podczas próby aktualizacji, uaktualnienia lub instalacji systemu Windows 10 instalacja lub aktualizacja zakończy się niepowodzeniem z komunikatem o błędzie:

Nie udało się zaktualizować do systemu Windows 10. Przepraszamy, nie udało się ukończyć aktualizacji do systemu Windows. Przywróciliśmy twoją poprzednią wersję systemu Windows na tym komputerze.

Kody błędów mogą być dowolne z tych — 0xC1900101-0x20004, 0xC1900101-0x2000c, 0xC1900101-0x20017, 0xC1900101-0x30018, 0xC1900101-0x3000D, 0xC1900101-0x4000D lub 0xC1900101-0x40017.

Błąd Windows Update 0xC1900101

Błąd Windows Update 0xC1900101

Ten błąd jest zwykle spowodowany problemem ze sterownikiem urządzenia. Jeśli napotkasz ten problem, oto kilka rzeczy, które możesz wypróbować. Być może będziesz potrzebować uprawnień administratora na swoim urządzeniu, aby móc wykonać niektóre z tych zadań.

Upewnij się, że twoje urządzenie ma wystarczająco dużo miejsca

Jest to jeden z najczęstszych problemów, z jakimi zmaga się użytkownik systemu Windows podczas aktualizacji systemu. Aby zaktualizować 32-bitowy system operacyjny lub 20 GB w 64-bitowym systemie operacyjnym, musisz mieć co najmniej 16 GB wolnego miejsca. To miejsce powinno być dostępne na dysku C, ponieważ system Windows pobiera aktualizacje z tego folderu. Jeśli nie możesz uzyskać miejsca na tym dysku, możesz spróbować zwolnić miejsce na dysku za pomocą narzędzia do czyszczenia dysku lub przenieść folder pobierania aktualizacji systemu Windows na inny dysk lub pamięć zewnętrzną.

Uruchom Windows Update kilka razy

Czasami Aktualizacje Windows nie działają od razu. Musisz spróbować kilka razy — czasem może pomóc.

Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów z Windows Update

Uruchom wbudowane narzędzie do rozwiązywania problemów z Windows Update i sprawdź, czy to ci pomoże.

Uruchom internetowe narzędzie do rozwiązywania problemów Microsoft

Możesz także naprawić błędy Windows Update za pomocą internetowego narzędzia do rozwiązywania problemów Microsoft. Może to pomoże.

Odłącz dodatkowy lub dodatkowy sprzęt

Jeśli aktualizacja sterowników nie pomoże, możesz usunąć cały dodatkowy sprzęt, tj. Te, które są podłączone zewnętrznie, w tym zewnętrzny dysk twardy, akcesoria do gier i tak dalej. Czasami system Windows próbuje również znaleźć dla nich sterowniki i blokuje się.

Zaktualizuj sterowniki innych firm

Zawsze warto zaktualizować wszystkie sterowniki dla akcesoriów innych firm zainstalowanych w systemie Windows. Może to być sterownik sieciowy lub sterownik grafiki. Jeśli nie możesz znaleźć aktualizacji za pośrednictwem systemu Windows, sprawdź na stronie OEM i zaktualizuj ją.

Sprawdź Menedżera urządzeń pod kątem błędów

Menedżer urządzeń (Win + X + M) to najlepsze miejsce, aby sprawdzić, czy którykolwiek z podłączonych urządzeń ma jakiś problem. Zazwyczaj są one oznaczone żółtym wykrzyknikiem w ramach określonej kategorii. Po otwarciu Menedżera urządzeń rozwiń każdą kategorię sprzętu i poszukaj dowolnego problemu.

Następnie możesz zaktualizować sterowniki lub wyłączyć je i sprawdzić, czy aktualizacja się zakończy.

Wyłącz oprogramowanie zabezpieczające innych firm

Anit-Virus i rozwiązania bezpieczeństwa są znane z wprowadzania jakichkolwiek zmian na wysokim poziomie w Windows Update. Możesz spróbować wyłączyć takie oprogramowanie, w tym Windows Defender, lub całkowicie je odinstalować, dopóki nie rozwiążesz problemów z aktualizacją

Napraw błędy dysku twardego

Na dysku twardym mogą występować problemy, które mogą spowodować awarię usługi Windows Update, ponieważ system uważa, że ​​system nie jest zdrowy. Należy uruchomić polecenie chkdsk w wierszu polecenia, aby rozwiązać te problemy. Uruchomienie następującego polecenia byłoby dobrym pomysłem.

chkdsk / f C:

Przywróć i napraw pliki Windows Update

DISM to narzędzie, które musisz uruchomić z wiersza poleceń. To nie tylko naprawi typowe błędy, ale może również naprawić uszkodzone pliki usługi Windows Update.

Wykonaj czysty rozruch, aby zainstalować aktualizacje systemu Windows

Uruchom system w stanie czystego rozruchu, uruchom aktualizacje systemu Windows i zobacz. Jest bardzo prawdopodobne, że to może zadziałać. Pomoże to pozostać w kontakcie z Internetem, pobierać i instalować aktualizacje przy minimalnym konflikcie.

Daj nam znać, jeśli ten przewodnik pomógł ci rozwiązać problem.

Link do głównej publikacji