NARUSZENIE WATCHDOGA DPC: 8 najlepszych poprawek dla systemu Windows 10, 8.1,7

Kwestia NARUSZENIA DPC WATCHDOG w Windows 7, Windows 8.1 i Windows 10 jest jednym z najbardziej irytujących problemów z niebieskim ekranem śmierci (BSOD). Przeczytaj poniżej, jak to naprawić i położyć kres tej irytacji.

Jedną z rzeczy, która utrzymywała się we wszystkich wersjach systemu Windows, był przerażający BSOD (Blue Screen Of Death), a Windows 10, Windows 8, Windows 7 nie są im obce.

Jeden szczególny błąd sprawiał ostatnio kłopot wielu użytkownikom, a jest to NARUSZENIE WATCHDOGA DPC.

Dla tych, którzy widzieli ten błąd, możesz zastanawiać się, co to jest i jak to naprawić.

Dzisiaj postaram się rzucić nieco światła na tę sprawę i pomóc w rozwiązaniu problemu NARUSZENIA PRZEŁĄCZNIKA DPC WATCHDOG w Windows 10, Windows 8, Windows 7.

Co powoduje błędy NARUSZENIA DPC WATCHDOG?

W niektórych przypadkach ten problem występuje wraz z innymi BSOD i wszystkie mają wspólną przyczynę. Jeśli sprawdzisz oficjalną witrynę firmy Microsoft, znajdziesz informacje o tym błędzie i wygląda to tak:

Ta kontrola błędów wskazuje, że moduł nadzorujący DPC został wykonany, ponieważ wykrył pojedyncze długo działające odroczone wywołanie procedury (DPC), lub ponieważ system spędził dłuższy czas na poziomie żądania przerwania (IRQL) DISPATCH_LEVEL lub wyższym. Wartość parametru 1 wskazuje, czy pojedynczy DPC przekroczył limit czasu, czy też system łącznie spędził dłuższy okres czasu na IRQL DISPATCH_LEVEL lub powyżej.

Mówią tutaj, że w zasadzie Windows 8, Windows 10 przestał działać, ponieważ nie był w stanie uzyskać odpowiedzi od komponentu sprzętowego, jego sterownika lub powiązanego z nim programu.

Najczęściej wspomnianym komponentem sprzętowym jest napęd dyskowy, a system Windows ulega awarii, gdy dysk staje się nieczytelny (podobnie jak odłączanie kabla danych dysku twardego, gdy jest on używany). W niektórych przypadkach problemem może być niekompatybilność sprzętu lub nawet infekcja wirusowa.

Oto krótka lista przyczyn, które mogą być przyczyną NARUSZENIA WATCHDOGA DPC:

 • Dysk twardy staje się nieczytelny
 • Oprogramowanie układowe SSD jest nieaktualne
 • Stare lub uszkodzone sterowniki
 • BIOS, który nie został zaktualizowany
 • Niezgodność sprzętowa
 • Sprzęt nie został poprawnie zainstalowany
 • Podkręcanie nie zostało wykonane poprawnie (w takim przypadku wykonaj reset BIOS)
 • Infekcja złośliwym oprogramowaniem

Kroki, aby naprawić błędy DPC WATCHDOG VIOLATION

 1. Sprawdź kable
 2. Wymień sterownik iastor.sys
 3. Sprawdź swój dysk
 4. Zaktualizuj sterowniki
 5. Zaktualizuj system operacyjny
 6. Uruchom pełne skanowanie systemu
 7. Sprawdź problemy dotyczące niezgodności oprogramowania i sprzętu
 8. Usuń ostatnio zainstalowane oprogramowanie

Rozwiązanie 1 — Sprawdź kable

Jak widać, istnieje wiele przyczyn błędu NARUSZENIA DPC WATCHDOG, ale na szczęście większość z nich można wykluczyć bez żadnego wysiłku. 

Na przykład, pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to sprawdzić wszystkie dyskowe kable danych / zasilania z komputera. W niektórych przypadkach, jeśli nie są one prawidłowo podłączone, system może odczytać, że dysk jest niedostępny i ulega awarii.

Jeśli wszystkie kable są nienaruszone i prawidłowo podłączone, możesz chcieć przejść dalej i sprawdzić kondycję dysków.

Rozwiązanie 2 — Zamień sterownik iastor.sys

Microsoft sugeruje, że należy wymienić sterownik, który uruchamia ten komunikat o błędzie, co oznacza sterownik iastor.sys z storahci.sys kierowca.

 1. Kliknij prawym przyciskiem myszy ikonę Start> wybierz Menedżer urządzeń.
 2. Rozwiń kontrolery IDE ATA / ATAPI.
 3. Wybierz kontroler z „SATA AHCI” w nazwie (np. Standardowy kontroler SATA AHCI). Aby sprawdzić, czy wybrałeś odpowiedni kontroler, kliknij kontroler prawym przyciskiem myszy, przejdź do Właściwości, kliknij kartę Sterownik, a następnie Szczegóły sterownika. Sprawdź, czy plik iastor.sys znajduje się na liście sterowników, i kliknij OK.
 4. Na karcie Sterownik> wybierz Aktualizuj sterownik
 5. Wybierz Przeglądaj mój komputer w poszukiwaniu oprogramowania sterownika.
 6. Wybierz opcję Pozwól mi wybrać z listy sterowników urządzeń na moim komputerze.
 7. Wybierz Standardowy kontroler SATA AHCI.
 8. Kliknij przycisk Dalej, a następnie Zamknij, a następnie uruchom ponownie komputer.

Rozwiązanie 3 — Sprawdź dysk

Istnieje wiele narzędzi, które można wykorzystać do sprawdzenia wszystkich aspektów zdrowotnych dysków. Aby uzyskać więcej informacji na temat najlepszych narzędzi, które można zainstalować w celu sprawdzenia stanu dysku twardego, sprawdź tę listę.

Jeśli posiadasz dysk SSD, możesz poszukać aktualizacji oprogramowania układowego (jeśli nie aktualizowałeś go od samego początku). Pamiętaj, że jeśli zaktualizujesz oprogramowanie wewnętrzne dysku SSD, najprawdopodobniej utracisz z niego wszystkie dane.

Jeśli chcesz szybko sprawdzić dysk pod kątem błędów, wykonaj poniższe czynności (dla Windows 10 i Windows 7).

W systemie Windows 10 możesz uruchomić sprawdzanie dysku za pomocą wiersza polecenia.

Uruchom wiersz polecenia jako administrator i wpisz chkdsk C: / f polecenie, a następnie Enter. Zamień C na literę partycji dysku twardego.

czkdsk

Dla przypomnienia, jeśli nie użyjesz parametru / f, chkdsk wyświetli komunikat, że plik wymaga naprawy, ale nie naprawi żadnych błędów. The chkdsk D: / f polecenie wykrywa i naprawia problemy logiczne wpływające na dysk. Aby naprawić problemy fizyczne, uruchom również parametr / r.

czkdsk

W systemie Windows 7 przejdź do dysków twardych> kliknij prawym przyciskiem myszy dysk, który chcesz sprawdzić> wybierz Właściwości> Narzędzie. W sekcji „Sprawdzanie błędów” kliknij Sprawdź.

sprawdź dysk systemowy pod kątem błędów

Rozwiązanie 4 — Zaktualizuj sterowniki

Aktualizacja wszystkich sterowników z komputera to kolejny sposób, jeśli natknąłeś się na DPC_WATCHDOG_VIOLATION. Sprawdź komponenty pod kątem producentów i modeli, a następnie sprawdź ich witryny pod kątem sterowników zgodnych z Windows 7, Windows 8 i Windows 10.

Ponadto, jeśli nie ma żadnych sterowników gotowych na system Windows 7, 8 lub Windows 10, skontaktuj się z nimi, aby uzyskać więcej informacji.

Nadal w obszarze aktualizacji należy sprawdzić witrynę programisty płyty głównej pod kątem aktualizacji systemu BIOS. Czasami, jeśli BIOS się starzeje i dodajesz do niego nowy sprzęt lub systemy operacyjne, może on nie działać poprawnie.

Zdecydowanie polecamy TweakBit’s Driver Updater (zatwierdzone przez Microsoft i Norton) w celu automatycznego pobierania wszystkich nieaktualnych sterowników na komputer.
Zrzeczenie się: niektóre funkcje tego narzędzia nie są darmowe.

Rozwiązanie 5 — Zaktualizuj system operacyjny

Upewnij się, że na swoim komputerze korzystasz z najnowszych aktualizacji systemu operacyjnego Windows. Dla przypomnienia Microsoft stale wprowadza aktualizacje systemu Windows, aby poprawić stabilność systemu i rozwiązać różne problemy. Zainstalowanie najnowszych aktualizacji systemu Windows na komputerze może również pomóc w wyeliminowaniu błędu DPC_WATCHDOG_VIOLATION.

Aby uzyskać dostęp do sekcji Windows Update, wystarczy wpisać „aktualizacja” w polu wyszukiwania. Ta metoda działa we wszystkich wersjach systemu Windows. Następnie przejdź do Windows Update, sprawdź dostępność aktualizacji i zainstaluj dostępne aktualizacje.

sprawdź dostępność aktualizacji systemu Windows

Rozwiązanie 6 — Uruchom pełne skanowanie systemu

Skanowanie komputera w poszukiwaniu wirusów jest czymś, co powinieneś robić cały czas, nawet jeśli nie masz błędu DPC_WATCHDOG_VIOLATION.

Jeśli jednak cierpisz na ten problem, możesz dokładnie przeskanować komputer i poszukać ukrytego w nim złośliwego oprogramowania.

Istnieje wiele świetnych programów antywirusowych, które mogą wykonać świetną robotę w poszukiwaniu wszelkiego rodzaju złośliwego oprogramowania i innych błędów. Zapoznaj się z tym artykułem, aby zobaczyć, jakie narzędzie antywirusowe zalecamy zainstalować na komputerze.

Tymczasem możesz także użyć Windows Defender do przeskanowania urządzenia.

Oto jak uruchomić pełne skanowanie systemu w Windows 10 Creators Update:

 1. Przejdź do Start> wpisz „obrońca”> kliknij dwukrotnie Windows Defender, aby uruchomić narzędzie
 2. W lewym panelu wybierz ikonę tarczyskanuj w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania Windows Defender
 3. W nowym oknie kliknij opcję Zaawansowane skanowaniezaawansowany skan systemu Windows Defender
 4. Zaznacz opcję pełnego skanowania, aby uruchomić pełne skanowanie systemu w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania.

Rozwiązanie 7 — Sprawdź problemy dotyczące niezgodności oprogramowania i sprzętu

Większość programów utworzonych dla wcześniejszych wersji systemu Windows będzie działać na nowszych wersjach systemu operacyjnego. Jednak niektóre starsze programy mogą działać źle, a nawet powodować poważne błędy, takie jak błąd NARUSZENIA WATCHDOGA DPC.

Możesz uruchomić narzędzie do rozwiązywania problemów ze zgodnością programów, aby automatycznie wykryć i naprawić niektóre z najczęstszych problemów.

W systemie Windows 10 możesz przejść do strony Ustawienia, wybierz opcję Aktualizuj Bezpieczeństwo, a następnie rozwiązywanie problemów. W obszarze „Znajdź i rozwiąż inne problemy” wybierz narzędzie do rozwiązywania problemów ze zgodnością programów i uruchom je.

DPC_WATCHDOG_VIOLATION uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów ze zgodnością programu

Należy również wziąć pod uwagę niezgodność sprzętu. Jeśli zbudowałeś nowy komputer i zainstalowałeś system Windows 8, Windows 10 i nic więcej, i masz ten problem, niektóre komponenty mogą nie działać dobrze ze sobą lub z systemem operacyjnym. W tym scenariuszu powinieneś przeprowadzić więcej badań na temat każdego komponentu, a jeśli nie znajdziesz nic przydatnego, skontaktuj się ze sklepem i uzyskaj wsparcie techniczne.

Wypatruj sprzętu, który nie został poprawnie zainstalowany. W większości przypadków użytkownicy nie instalują poprawnie pamięci RAM, a jej część nie nawiązuje kontaktu. Jeśli chcesz sprawdzić pamięć RAM, wyjmij moduły DIMM i włóż je ostrożnie z powrotem, upewniając się, że słyszysz kliknięcie i że są na swoim miejscu.

Rozwiązanie 8 — Usuń ostatnio zainstalowane oprogramowanie

Jeśli niedawno zainstalowałeś nowe oprogramowanie na swoim komputerze, spróbuj odinstalować odpowiednie narzędzia. Czasami oprogramowanie innych firm może powodować poważne problemy na komputerze, w tym błąd NARUSZENIE WATCHDOGA DPC.

Przejdź do Start> wpisz Panel sterowania> wybierz ostatnio dodany program> kliknij Odinstaluj.

Odinstaluj program

Następnie uruchom ponownie komputer i sprawdź, czy problem został rozwiązany.

Rozwiązanie 9 — Uruchom przywracanie systemu

Jeśli problem wystąpił po zainstalowaniu sterownika lub zmodyfikowaniu czegokolwiek na poziomie oprogramowania komputera, należy przywrócić system do stanu sprzed modyfikacji, aby sprawdzić, czy problem nadal występuje.

Jeśli rzeczywiście było to coś, co zrobiłeś lub zainstalowałeś, to powinno to rozwiązać problemy z NARUSZENIEM WATCHDOGA Windows 7, 8 lub Windows 10.

Jeśli problem zaczął się niedawno, uruchom Przywracanie systemu. Jeśli ten problem wystąpił po zainstalowaniu nowego oprogramowania na komputerze, to narzędzie pomaga usunąć ostatnio dodane aplikacje i programy.

Opcja Przywracanie systemu umożliwia przywrócenie poprzedniej, dobrze wykonanej konfiguracji systemu bez utraty plików, z wyjątkiem kilku dostosowywanych funkcji i ustawień.

Jeśli Przywracanie systemu jest włączone, postępuj zgodnie z instrukcjami wymienionymi poniżej (Windows 7 i 8.1):

 1. Przejdź do Szukaj> wpisz właściwości systemu> otwórz Właściwości systemu.
 2. Przejdź do Ochrona systemu> kliknij Przywracanie systemu.
 3. Kliknij Dalej> wybierz preferowany punkt przywracania w nowym oknie.
 4. Po wybraniu preferowanego punktu przywracania kliknij przycisk Dalej> kliknij przycisk Zakończ.
 5. Komputer uruchomi się ponownie i rozpocznie się proces przywracania.

Po zakończeniu procedury sprawdź, czy błąd NARUSZENIE WATCHDOGA DPC nadal występuje.

Windows 10 oferuje szereg zaawansowanych opcji odzyskiwania, które pozwalają użytkownikom na czystą instalację systemu operacyjnego. Jeśli jesteś użytkownikiem systemu Windows 10, możesz także użyć opcji odzyskiwania „Zresetuj ten komputer”.

 1. Przejdź do Ustawienia> Aktualizacja Bezpieczeństwo> kliknij Odzyskiwanie w lewym okienku.
 2. Kliknij Rozpocznij w Zresetuj ten komputer> wybierz Zachowaj swoje pliki.opcje odzyskiwania zresetuj ten komputer
 3. Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby zakończyć resetowanie.

Mamy nadzieję, że ten poradnik będzie dla Ciebie przydatny, a jeśli nadal masz problemy lub znasz inny sposób naprawienia błędu DPC_WATCHDOG_VIOLATION w systemie Windows 7, 8 lub Windows 10, zostaw nam komentarz, a my odpowiemy tak szybko, jak to możliwe.

Link do głównej publikacji