Naprawiono: Touchpad wyłączony na ekranie logowania w Windows 10 / 8.1

W ramach najnowszego wdrożenia aktualizacji mamy teraz oficjalne rozwiązanie dla tych, którzy mają komputer z systemem Windows 10, Windows 8.1, Windows RT 8.1 lub Windows Server 2012 R2, a touchpad wyłącza się na ekranie logowania.
Windows touchpad 8.1
Od czasu do czasu, zwykle raz w miesiącu, podczas wydania wtorek łatki, Microsoft wprowadza wiele poprawek, które rozwiązują irytujące problemy. Teraz, w ramach wrześniowego wdrożenia, Redmond wydał jedną aktualizację, która rozwiązuje problemy z wyłączonym touchpadem na ekranie logowania systemu Windows 8.1

Problemy z touchpadem w systemie Windows 8.1 naprawione przez ostatnią aktualizację

Aby więc rozwiązać ten problem, musisz zainstalować pakiet zbiorczy aktualizacji 2984006. Aktualizacja 2984006 jest częścią pakietu zbiorczego z września 2014 dla Windows RT 8.1, Windows 8.1 i Windows Server 2012 R2. Musisz więc tylko przejść do przodu i wykonać funkcję Windows Update, na wypadek, gdyby nie korzystasz z najnowszej wersji. To powinno rozwiązać problemy z touchpadem przy pierwszym logowaniu. Ta poprawka dotyczy następujących systemów operacyjnych:

  • Windows Server 2012 R2 Datacenter
  • Windows Server 2012 R2 Standard
  • Windows Server 2012 R2 Essentials
  • Windows Server 2012 R2 Foundation
  • Windows 8.1 Enterprise
  • Windows 8.1 Pro
  • Windows 8.1
  • Windows RT 8.1

Napraw częste problemy z panelem dotykowym

Ci z was, którzy używają Synaptics, mogą łatwo naprawić touchpad, który nie działa podczas uruchamiania, próbując wyłączyć mysz w Menedżerze urządzeń, wykonać Clean Boot lub zaktualizować sterowniki urządzenia Touchpad, jeśli spowoduje to problem. Więcej informacji na temat wykonywania tych kroków można znaleźć w naszym przewodniku naprawy „Touchpad touchpad nie działa”.

Stworzyliśmy również pełną poprawkę, aby pomóc Ci w przypadku, gdy touchpad myszy po prostu nie działa. Wypróbuj kroki z tego przewodnika i zobacz, jak rozwiązać ten problem.

Problemy z touchpadem myszy są częste dla użytkowników laptopów z systemem Windows, ale korzystając z powyższych rozwiązań, możesz je rozwiązać. Daj nam znać w sekcji komentarzy, w jaki sposób udało Ci się rozwiązać ten problem.

Link do głównej publikacji