[Naprawiono] Problem ze strumieniowaniem systemu Windows 10 z serwerem PlayStation 3 Media Server — Napraw błędy komputera

Problem ze strumieniowaniem w PlayStation 3

Niektórzy użytkownicy zgłosili problemy podczas przesyłania strumieniowego PS3 Media Server w systemie Windows 10. Jeśli jesteś jednym z nich, to jesteś we właściwym miejscu, ten blog zawiera przewodnik, który pomoże ci uporać się z problemem przesyłania strumieniowego systemu Windows 10 z serwerem PS3 Media.    

Może Ci się spodobać: Jak naprawić błąd „Nie można uruchomić gry” występuje na konsoli Xbox 360

Streaming na PS3 Media Server działa doskonale w systemie Windows 8.1, ale po uaktualnieniu do systemu Windows 10 niektórzy użytkownicy nie mogą przesyłać strumieniowo. Dla niektórych ten problem jest bardzo duży, więc przeczytaj poniższe kroki, aby to naprawić.

Przewodnik po rozwiązywaniu problemów z przesyłaniem strumieniowym w PlayStation 3 Media Center w systemie Windows 10

Wskazówka 1 — Sprawdź, czy serwer PS3 Media Server nie jest blokowany przez zaporę

Aby naprawić transmisję PS3 Media Server w systemie Windows 10, sprawdź, czy nie jest ona blokowana przez zaporę systemową. Spróbuj więc całkowicie wyłączyć Zaporę systemu Windows. Wykonaj podane poniżej kroki, aby wyłączyć zaporę systemu Windows 10:

Krok 1: Przejdź do paska wyszukiwania i wpisz firewall, wybierz Windows Firewall z listy wyników.

Krok 2: Wybierz Włącz lub wyłącz Zaporę systemu Windows.

Krok 3: Musisz wprowadzić hasło administratora lub potwierdzić, że chcesz wyłączyć Zaporę systemu Windows.

Wskazówka 2 — Wyszukaj adres MAC urządzenia i zezwól mu na udostępnianie multimediów

Krok 1: Otwórz Panel sterowania i przejdź do Centrum sieci i udostępniania. Kliknij opcję „Zmień zaawansowane ustawienia udostępniania”.

Krok 2: Sprawdź, czy Network Discovery and File Udostępnianie drukarki jest włączone. Następnie kliknij opcję Media Streaming.

Krok 3: Kliknij pasek rozwijany Pokaż urządzenia i wybierz Wszystkie sieci.

Krok 4: Tutaj zobaczysz niektóre nieznane urządzenia, kliknij dwukrotnie każde nieznane urządzenie i sprawdź ich adres MAC.

Krok 5: Znajdź urządzenie, które jest równe adresowi MAC twojego PS3 i pozwól temu urządzeniu na współdzielenie multimediów.

Wskazówka 3 — Spróbuj włączyć udostępnianie multimediów telewizorom i konsolom do gier

Krok 1: Wybierz Panel sterowania> Sieć i Internet> Grupa domowa.

Krok 2: Odejdź od bieżącej grupy domowej.

Krok 3: Następnie otwórz Ustawienia komputera> Grupa domowa i utwórz nową grupę domową. Upewnij się, że opcja Udostępnianie multimediów na telewizorach i konsolach do gier jest włączona.

Krok 4: Następnie przejdź do Media Player> Stream.

Krok 5: Zaznacz automatycznie zezwalaj urządzeniom na odtwarzanie.

Krok 6: Twój PS3 powinien teraz wyświetlać dwa odtwarzacze multimedialne, pierwszy to Gość, a drugi to Nazwa komputera: Nazwa biblioteki.

Krok 7: Teraz musisz użyć nazwy komputera: nazwa biblioteki Odtwarzacz multimedialny i funkcja parowania powinny działać bez żadnych problemów.

To wszystko, mam nadzieję, że wszystkie wyżej omówione rozwiązania powinny rozwiązać problem ze strumieniowaniem Windows 10 z PlayStation 3 Media Server.

Link do głównej publikacji