Naprawiono: aplikacje systemu Windows 8.1 powodują, że zużycie pamięci staje się wysokie

W ramach najnowszego pakietu aktualizacji Microsoft wprowadził wiele ulepszeń dla wszystkich swoich produktów. W tym artykule omówimy ulepszenia wprowadzone przez plik KB 3004540.
aplikacje wysokiej pamięci systemu Windows
Oficjalny plik aktualizacji KB 3004540 wprowadza pewne ulepszenia dotyczące wpływu aplikacji Windows na użycie pamięci w systemie Windows 8 lub Windows 8.1. Ten problem dotyczy dużej liczby użytkowników, dlatego naprawdę miło jest widzieć, że firma Microsoft wprowadziła poprawkę.

Microsoft naprawia problemy z użyciem pamięci związane z aplikacjami Windows 8.1

Oto, jak problem został opisany jako:

Po uruchomieniu aplikacji korzystającej z gniazda datagramu (UDP) do wysyłania i odbierania danych w systemie Windows 8.1, Windows RT 8.1, Windows Server 2012 R2, Windows 8, Windows RT lub Windows Server 2012 może wystąpić wyciek pamięci.

Ta konkretna aktualizacja jest częścią pakietu zbiorczego z listopada 2014 roku i jest oznaczona jako KB 3000853. Musisz więc tylko upewnić się, że jej nie przeoczysz, i pobrać ją z witryny Windows Update. Microsoft nie podał zbyt wielu szczegółów w tej konkretnej aktualizacji, ale jeśli wiesz, że to dotyczy, jest to kolejny powód, aby wprowadzić najnowszą aktualizację Windows Update.

Ten plik KB dotyczy wszystkich wersji systemu Windows Server 2012, Windows 8.1, Windows 8 i Windows RT. To tylko nasza pierwsza historia opisująca wszystkie ulepszenia w listopadowym pakiecie aktualizacji, więc czekaj na więcej.

Inne problemy z użyciem dużej pamięci

Nie tylko aplikacje Windows 8.1 przeciążą twoją pamięć. Gdy masz do czynienia ze zwiększającym się zużyciem pamięci i nie znasz przyczyny, możesz zajrzeć do naszego dedykowanego artykułu na temat sposobu naprawienia wysokiego zużycia pamięci w Windows 8.1, Windows 10. Czasami zainstalowane elementy mogą spowodować takie ulepszenie pamięci, na przykład: Przeglądarka Firefox może zużywać zbyt dużo pamięci. W każdym razie spróbuj najpierw znaleźć przyczynę problemu, a następnie spróbuj go naprawić.

Link do głównej publikacji