Napraw kod błędu aktualizacji Windows 10 0x80d02002

Jeśli wystąpiły problemy z instalacją funkcji lub usługi Windows Update z kodem błędu 0x80d02002 to działające rozwiązanie z pewnością pomoże rozwiązać ten problem. W tym przypadku system Windows 10 nie instaluje się ani nie aktualizuje, ponieważ występuje problem z pobranymi plikami, a system Windows napotyka błąd. Najlepszym sposobem jest rozpoczęcie instalacji od nowa.

0x80d02002

Kod błędu Windows Update 0x80d02002

Wypróbuj każdą z tych sugestii jedna po drugiej i zobacz, które pomogą zaktualizować komputer.

1] Zmień nazwę folderu SoftwareDistribution

Aby rozwiązać ten problem, zaleca się zmianę nazwy folderu SoftwareDistribution. Przed zmianą nazwy musisz zatrzymać usługę Windows Update Service i usługę BITS Update. Otwórz okno wiersza polecenia z podwyższonym poziomem uprawnień, wpisz kolejno następujące polecenia i naciśnij klawisz Enter:

Net Stop Wuauserv
bity stop netto
zmień nazwę c: \ windows \ SoftwareDistribution SoftwareDistribution.bak
net start wuauserv
bity początkowe netto

Jeśli to proste polecenie zmiany nazwy nie działa, postępuj zgodnie ze szczegółowym przewodnikiem dotyczącym zmiany nazwy folderu SoftwareDistribution.

2] Zresetuj Catroot2 teczka

Następnie zresetuj folder Catroot2. Oto niektóre z ważnych folderów systemu operacyjnego Windows, które są wymagane podczas procesu aktualizacji systemu Windows.

3] Napraw uszkodzony klient Windows Update

Możesz użyć narzędzia DISM, aby naprawić klienta Windows Update. Będziesz jednak potrzebował innego komputera lub innego systemu Windows z udziału sieciowego, aby go naprawić.

4] Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów z Windows Update

Uruchom to wbudowane narzędzie do rozwiązywania problemów z usługą Windows Update, aby naprawić najczęstsze problemy z aktualizacją w systemie Windows 10.

5] Uruchom internetowe narzędzie do rozwiązywania problemów Microsoft

Możesz także naprawić błędy Windows Update za pomocą internetowego narzędzia do rozwiązywania problemów Microsoft. Będzie skanować komputer w poszukiwaniu problemów i naprawiać problemy.

Daj nam znać, jeśli ten post pomógł ci rozwiązać problem.

Link do głównej publikacji