Napraw błędy lub problemy z rozszerzeniem pliku — [Szczegółowy przewodnik]

Napraw błąd rozszerzenia pliku

Czy walczysz z błędy rozszerzenia pliku, podczas próby odczytania lub otwarcia nazwy rozszerzenia pliku lub wykonywania innych zadań? Patrzeć na jak rozwiązać problemy z rozszerzeniem pliku, To ten artykuł jest dla ciebie. Tutaj sprawdź pełne informacje o rozszerzeniu pliku Windows, jego błędach i sposobie naprawy błędów.

Co to jest rozszerzenie pliku?

Rozszerzenie pliku lub nazwy pliku to sufiks pliku pojawiający się na końcu pliku. Rozszerzenie pliku jest bardzo ważne, ponieważ pomaga to systemowi operacyjnemu, np Windows lub MAC, rozpoznać program, z którym plik jest powiązany w twoim systemie.

Rozszerzenia plików to opisowy typ pliku. Na przykład plik jest dokumentem reprezentowanym przez rozszerzenie pliku doc. Aby go otworzyć, musisz użyć wersji edytora tekstu.

Krótko mówiąc, rozszerzenia plików określają typ pliku lub format pliku. Oto niektóre z popularnych rozszerzeń plików — PNG, MP4, MP3, EXE, LOG i inne.

Co to jest błąd rozszerzenia pliku?

Błąd rozszerzenia pliku jest częstym problemem, z którym borykają się użytkownicy. Występuje, gdy próbujesz przeczytać lub otworzyć nazwa rozszerzenia pliku co jest niezgodne z programem. Czasami możliwe jest, że rozszerzenie pliku to błędnie wpisane lub nieprawidłowe rozszerzenie pliku jest wybierane, co uniemożliwia otwarcie pliku.

Cóż, jest to bardzo frustrująca sytuacja, ponieważ nie możesz otworzyć plików, a także bardzo trudno jest rozpoznać what poszedł nie tak z rozszerzeniem pliku lub programem, który musisz otworzyć.

Ale to nie znaczy, że błędy rozszerzenia pliku nie zostały naprawione, na szczęście istnieją sposoby, które pomogą Ci rozwiązać problemy z rozszerzeniem pliku.

Co prowadzi do błędów rozszerzeń plików?

Częstą sytuacją występowania błędów rozszerzenia plików jest pobieranie plików do uruchomienia. Lub w momencie otwierania lub z załączników wiadomości e-mail, które próbowałeś przeczytać lub otworzyć.

Mimo to istnieje kilka różnych przyczyn błędy rozszerzeń plików. Oto niektóre z typowych:

 • Plik został utworzony w różnych wersjach programów posiadanych w systemie
 • Utworzony plik nie znajduje się w rejestrze systemu i system nie wie, z którego programu musi skorzystać.
 • Z powodu infekcji wirusem lub złośliwym oprogramowaniem plik ulega uszkodzeniu

Niektóre typowe błędy rozszerzenia pliku

Cóż, w obliczu błędu rozszerzenia pliku jest częstym problemem, istnieje wiele przypadków, gdy użytkownicy zgłaszają błędy rozszerzenia pliku i jak rozwiązać problemy z rozszerzeniem pliku.

Oto niektóre z typowych błędów rozszerzenia plików, spójrz:

1. Błąd „Nieprawidłowe rozszerzenie pliku” — Problem ten napotykają użytkownicy, gdy oprogramowanie nie rozpoznaje rozszerzenia pliku. Aby śledzić poprawki, przeczytaj the artykuł. 

2. „Pliki, które próbujesz otworzyć, mają inny format niż określony w rozszerzeniu” — Komunikat o błędzie pojawia się z powodu niezgodności między rzeczywistą zawartością plików lub rozszerzeniem pliku i aby go naprawić, przeczytaj artykuł.

3. „Wybrany plik ma rozszerzenie (.), Które nie jest rozpoznawane przez program Windows Media Player” — Użytkownicy napotykają na błąd, gdy próbują otworzyć plik multimedialny w systemie Windows Internet Explorer 8 w systemie z systemem Windows 7. A także, jeśli plik multimedialny ma miejsce na ścieżce lub w nazwie pliku. Aby dowiedzieć się o błędzie, przeczytaj artykuł.

4. „System nie może znaleźć określonego pliku” — Użytkownicy napotykają ten błąd z wielu różnych powodów, takich jak usunięcie określonego pliku lub folderu, próba zainstalowania określonej aplikacji i innych. Aby poznać poprawki, przeczytaj artykuł.

Jak otworzyć plik błędu?

Aby otworzyć plik ERROR, kliknij prawym przyciskiem myszy lub naciśnij plik > kliknij otwarty z> i wybierz aplikację. Robi to dla Ciebie, ale jeśli nie, to przeskanuj plik dobrym programem antywirusowym.

Jak naprawić problemy z rozszerzeniem pliku lub błąd?

Spróbuj wykonać poniższe kroki, aby naprawić błąd rozszerzenia pliku.

Uwaga — Podane kroki mogą się różnić w zależności od wersji systemu Windows.

 • Najpierw kliknij Początek > Mój komputer> Narzędzia i kliknij Opcje folderu lub Organize w systemie Windows 7 Widok.
 • Następnie kliknij Opcje folderów i wyszukiwania
 • Następnie kliknij Zobacz kartę > i usuń zaznaczenie z pola oznaczonego Ukryj rozszerzenia dla znanych typów plików > kliknij dobrze
 • Teraz pojawiają się rozszerzenia dla wszystkich plików.

Mam nadzieję, że to naprawić błąd rozszerzenia pliku lub problemy w systemie Windows.

Wskazówki, jak uniknąć błędu lub problemu z rozszerzeniem pliku

Wszyscy wiemy, że „Lepiej zapobiegać niż leczyć”, dlatego zaleca się staranie, aby uniknąć błędów, a nie naprawianie.

Tutaj zapoznaj się z przydatnymi wskazówkami, aby zapobiec błędom rozszerzenia pliku lub problemom w systemie Windows.

 • Najlepszym sposobem zapobiegania błędom rozszerzenia plików i innym problemom jest regularne czyszczenie i utrzymywanie rejestru na komputerze.
 • Wykonaj głębokie skanowanie za pomocą dobrego programu antywirusowego lub antymalware.
 • Unikaj pobierania plików z Internetu, których nie znasz lub bezpłatnych witryn, ponieważ są one pełne złośliwych zagrożeń, oprogramowania reklamowego i innych.
 • Unikaj otwierania załączników wiadomości e-mail z zewnętrznych lub nieznanych źródeł.
 • Zaktualizuj także oprogramowanie za pomocą najnowszych aktualizacji

Uzyskaj CCleaner do łatwego czyszczenia uszkodzonych kluczy rejestru, niepotrzebnych plików, historii przeglądania itp

Oto kilka przydatnych wskazówek, które pomogą Ci uniknąć problemu z rozszerzeniem pliku lub błędu.

Spraw, aby Twój komputer PC / Laptop z systemem Windows był wolny od błędów

Cóż, jeśli twój system Windows działa wolno lub napotyka inne błędy systemu Windows, uruchom Narzędzie do naprawy systemu Windows. To zaawansowane narzędzie do naprawy, które po jednorazowym skanowaniu wykrywa i naprawia różne problemy i błędy związane z systemem Windows. Identyfikuje uszkodzone, brakujące lub nieprawidłowe wpisy rejestru i naprawia je automatycznie oraz pomaga w zwiększeniu stabilności i wydajności komputera.

Dzięki temu możesz również naprawić inne błędy, takie jak DLL, BSOD, błędy aplikacji, typowe problemy z komputerem, uszkodzone pliki, uszkodzenie rejestru, chronią również przed infekcją wirusową i inni. Popraw także wydajność komputera z systemem Windows.

Pobierz narzędzie do naprawy systemu Windows, aby naprawić błędy i zoptymalizować wydajność komputera

Wniosek:

Chodzi więc o rozszerzenia plików oraz o rozwiązywanie problemów z błędami i błędami.

Złożyłem wszystko, co w mojej mocy, aby zebrać pełne informacje o błędach rozszerzeń plików i innych powiązanych problemach oraz typowych błędach napotykanych przez użytkowników z poprawkami.

Pamiętaj, aby dokładnie przestrzegać podanych poprawek i wskazówek, aby w miarę możliwości uniknąć błędu rozszerzenia pliku.

Mam nadzieję, że artykuł pomógł ci naprawić wszystkie twoje zapytania.

Powodzenia…!

Link do głównej publikacji