Napraw błąd Windows Update 0x80244019

Istnieje wiele rzeczy, które mogą pójść nie tak z Aktualizacja systemu Windows moduł systemu Windows 10. Z wielu możliwych do naprawienia błędów, błąd 0x80244019 jest jednym z błędów, których przyczyna zależy od wielu czynników. Osoby, które napotkają ten błąd, nie będą mogły rozpocząć pobierania żądanej aktualizacji na swoje komputery. Może to wynikać zarówno z czynników zewnętrznych, jak i zewnętrznych. Obejmuje to oprogramowanie innych firm lub ogólne komponenty wewnętrzne, które pomagają w funkcjonowaniu modułu Windows Update. Dzisiaj pomożemy Ci rozwiązać ten problem bez względu na przyczynę błędu.

0x80244019

Wystąpiły problemy z instalacją aktualizacji, ale spróbujemy ponownie później. Jeśli nadal to widzisz i chcesz przeszukać Internet lub skontaktować się z obsługą klienta w celu uzyskania informacji, może to pomóc: (0x80244019).

Błąd aktualizacji Windows 0x80244019

Przyjrzymy się następującym poprawkom, aby pozbyć się kodu błędu 0x80244019 dla aktualizacji systemu Windows w systemie Windows 10,

  1. Zrestartuj swój komputer.
  2. Użyj narzędzia do rozwiązywania problemów z Windows Update.
  3. Skonfiguruj stan usług powiązanych z Windows Update.
  4. Uruchom Windows Update w stanie czystego rozruchu.
  5. Skonfiguruj ustawienia proxy na całym komputerze.

1] Uruchom ponownie komputer

Pierwszym obejściem jest ponowne uruchomienie komputera i sprawdzenie, czy to naprawia błąd aktualizacji systemu Windows.

2] Użyj narzędzia do rozwiązywania problemów z Windows Update

Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów z Windows Update. Możesz także spróbować uruchomić narzędzie Microsoft Windows do rozwiązywania problemów z Windows Update i sprawdzić, czy to pomoże w rozwiązaniu któregoś z problemów.

3] Skonfiguruj stan usług związanych z Windows Update

Otwórz Menedżera usług systemu Windows i zlokalizuj następujące usługi:

  1. Usługa Windows Update — ręczna (uruchamiana)
  2. Usługa inteligentnego transferu w tle — instrukcja.
  3. Usługi kryptograficzne — automatyczne
  4. Usługa stacji roboczej — automatyczna.

Otwórz ich właściwości i upewnij się, że ich typ uruchamiania jest taki, jak wspomniano powyżej w stosunku do ich nazwy i że usługi są uruchomione. Jeśli nie, kliknij Początek przycisk.

4] Uruchom Windows Update w stanie czystego rozruchu

Clean Boot uruchamia system z minimalną liczbą sterowników i programów startowych. Po uruchomieniu komputera w trybie czystego rozruchu komputer uruchamia się przy użyciu wstępnie wybranego minimalnego zestawu sterowników i programów startowych, a ponieważ komputer zaczyna się od minimalnego zestawu sterowników, niektóre programy mogą nie działać zgodnie z oczekiwaniami.

Możesz uruchomić Windows Update po uruchomieniu w stanie czystego rozruchu i sprawdzić, czy to powoduje, że błąd zniknął.

5] Skonfiguruj ustawienia proxy na całym komputerze

Uruchom CMD jako Administrator i wykonaj następujące polecenie:

netsh winhttp import proxy proxy source = ie

Poczekaj na zakończenie procesu, a następnie spróbuj ponownie zainstalować aplikację lub Windows Update.

Czy to pomogło?

Link do głównej publikacji