Napraw błąd Windows Update 0x80004005 w systemie Windows 10

Firma Microsoft regularnie wypycha aktualizacje obsługiwanych wersji systemów operacyjnych Windows, aby ją ulepszać i chronić przed różnymi rodzajami luk. Wprowadzanie poprawek do miliardów aktywnych urządzeń z systemem Windows co jakiś czas i teraz nie jest bułką z masłem. Wymaga to złożonego modułu dostarczania Windows Update. Złożoność powoduje błędy, takie jak kod błędu 0x80004005.

Wystąpiły problemy z instalacją niektórych aktualizacji, ale spróbujemy ponownie później. Jeśli nadal to widzisz i chcesz przeszukać internet lub skontaktować się z obsługą klienta w celu uzyskania informacji, może to pomóc: 0x80004005.

Ten błąd jest spowodowany problemem podczas pobierania lub instalowania aktualizacji. W tym artykule sprawdzimy, jak pozbyć się tego problemu.

Napraw błąd Windows Update 0x80004005

Błąd Windows Update 0x80004005

Będziemy podejmować następujące potencjalne poprawki, aby pozbyć się błędów 0x80004005 dla aktualizacji systemu Windows

  1. Zastąp plik dpcdll.dll.
  2. Użyj narzędzia do rozwiązywania problemów z Windows Update.
  3. Zresetuj foldery związane z Windows Update.
  4. Pobierz aktualizację ręcznie.

1] Zastąp plik dpcdll.dll

Plik dpcdll.dll znajduje się na tej ścieżce

  • Dla x86: C: \ Windows \ System32.
  • Dla x64: C: \ Windows \ SysWOW64.

Musisz zastąpić ten plik systemowy. Aby to zrobić, musisz uzyskać dobrą kopię tego pliku dpcdll.dll z innego komputera o tym samym numerze wersji pliku.

Następnie musisz uruchomić system w trybie awaryjnym. Następnie przejdź do wyżej wymienionej ścieżki i zastąp plik za pomocą napędu USB lub innych zewnętrznych urządzeń pamięci masowej.

Następnie otwórz wiersz polecenia, wyszukując cmd w polu wyszukiwania Cortana i uruchamiając go z uprawnieniami na poziomie administratora.

Wpisz następujące polecenie i naciśnij klawisz Enter

regsvr32 dpcdll.dll

Uruchom ponownie komputer, aby zmiany odniosły skutek.

2] Użyj narzędzia do rozwiązywania problemów z Windows Update

narzędzie do rozwiązywania problemów z aktualizacją systemu Windows

Możesz uruchomić narzędzie do rozwiązywania problemów z Windows Update, a także narzędzie do rozwiązywania problemów z Windows Update online firmy Microsoft i sprawdzić, czy to pomoże w rozwiązaniu problemów.

3] Zresetuj foldery związane z Windows Update

Musisz usunąć zawartość folderu SoftwareDistribution zresetuj folder Catroot2.

4] Pobierz aktualizację ręcznie

Jeśli nie jest to aktualizacja funkcji, a jedynie aktualizacja zbiorcza, możesz ręcznie pobrać i zainstalować usługę Windows Update. Aby znaleźć aktualizację, której nie udało się wykonać, wykonaj następujące czynności:

  • Przejdź do Ustawienia> Aktualizacja i zabezpieczenia> Wyświetl historię aktualizacji
  • Sprawdź, która konkretna aktualizacja nie powiodła się. W przypadku aktualizacji, których nie udało się zainstalować, w kolumnie Status pojawi się komunikat Niepowodzenie.
  • Następnie przejdź do Centrum pobierania Microsoft i wyszukaj tę aktualizację, używając numeru KB.
  • Gdy go znajdziesz, pobierz i zainstaluj go ręcznie.

Możesz użyć Microsoft Update Catalog, usługi firmy Microsoft, która zawiera listę aktualizacji oprogramowania, które mogą być dystrybuowane w sieci korporacyjnej. Korzystanie z katalogu Microsoft Update może okazać się miejscem, w którym można znaleźć aktualizacje oprogramowania Microsoft, sterowniki i poprawki.

Mam nadzieję że to pomoże.

Link do głównej publikacji