Aktualizacja funkcji systemu Windows 10 nie powiodła się z kodem błędu 0x8007000e

W systemie Windows 10 występuje wiele błędów, które mogą wystąpić podczas wykonywania kilku zadań. Jednym z takich błędów jest kod błędu 0x8007000e do aktualizacji systemu Windows. Zgłoszono, że ta aktualizacja często występuje podczas pobierania i instalowania aktualizacji funkcji za pomocą aktualizacji systemu Windows.

Aktualizacja funkcji systemu Windows 10 nie powiodła się z kodem błędu 0x8007000e

Ostatnio zgłaszano to kilkakrotnie w przypadku aktualizacji systemu Windows 10 1903 maja 2019. Główną przyczyną tego błędu jest brak pamięci lub miejsca na dysku lub problemy z mechanizmem Windows Update. Rozwiązywanie problemów z tym kodem błędu jest dość proste i jednoznaczne. W tym artykule omówimy potencjalne metody rozwiązywania problemów.

Kod błędu aktualizacji Windows 10 0x8007000e

Ten błąd może wystąpić, jeśli proces aktualizacji zabraknie pamięci lub miejsca na dysku — ale mogą być też inne powody. Oto kilka metod pracy w celu rozwiązania kodu błędu 0x8007000e dla Windows Update:

  1. Wyczyść miejsce na dysku
  2. Zresetuj foldery związane z Windows Update
  3. Użyj narzędzia do rozwiązywania problemów z Windows Update.
  4. Użyj narzędzia do tworzenia multimediów.

1] Wyczyść miejsce na dysku

Jak wspomniano powyżej, brak miejsca na dysku może być również głównym czynnikiem wspierającym występowanie tego błędu. Możesz spróbować użyć narzędzia Oczyszczanie dysku lub narzędzi innych firm, takich jak CCleaner, aby zwolnić miejsce na dysku do przetworzenia aktualizacji.

2] Zresetuj foldery związane z Windows Update

Zawartość folderu SoftwareDistribution zresetować folder Catroot2 należy usunąć, aby mechanizm Windows Update odtworzył wszystkie te świeże pliki bez żadnych błędów.

3] Użyj narzędzia do rozwiązywania problemów z Windows Update

Istnieją dwa narzędzia do rozwiązywania problemów z Windows Update. Pierwszy jest wbudowany w system, a drugi to narzędzie do rozwiązywania problemów z aktualizacją Windows Update firmy Microsoft. Powinieneś spróbować uruchomić oba.

Aby uruchomić wbudowane narzędzie do rozwiązywania problemów z Windows Update, otwórz aplikację Ustawienia i przejdź do następującej lokalizacji — Aktualizuj Bezpieczeństwo> Narzędzie do rozwiązywania problemów.

Z prawego panelu wybierz Windows Update. Kliknij Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów.

Aby uruchomić wersję online, sprawdź nasz post w internetowym narzędziu do rozwiązywania problemów z Windows Update. Po zakończeniu sprawdź, czy to rozwiązało problem.

4] Użyj narzędzia do tworzenia multimediów

Jeśli powyższe kroki nie działają, użyj Standalone Installer do regularnych aktualizacji — lub narzędzia Media Creation Tool. Narzędzie do tworzenia multimediów używa najnowszej wersji pobranego pliku ISO do aktualizacji do najnowszej aktualizacji funkcji.

Wszystkiego najlepszego!

Link do głównej publikacji