Napraw błąd portu resetowania SSD za pomocą tych prostych rozwiązań

Zdarza się, że po zainstalowaniu nowego dysku SSD i zmianie dysku rozruchowego podczas uruchamiania komputera mogą wystąpić pewne problemy. Jednym z takich problemów jest błąd portu resetowania SSD, który występuje podczas procesu uruchamiania. Chociaż użytkownik może uruchomić system Windows i uzyskać dostęp do systemu, błąd może ostatecznie doprowadzić do awarii systemu.

Błąd resetowania portu SSD może wystąpić z kilku powodów, w tym z powodu wadliwego kabla SATA, złej konfiguracji rozruchu itp. Jeśli ten błąd również Cię niepokoi, oto jak rozwiązać problem z resetowaniem portu w systemie Windows.

Napraw błąd portu resetowania SSD za pomocą tych prostych rozwiązań

1. Ustaw BIOS na rozruch z dysku SSD

Błąd portu resetowania SSD

 1. Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, ważne jest, aby po sklonowaniu dysku zmienić dysk rozruchowy w systemie BIOS z dysku twardego na nowo zainstalowany dysk SSD. Oto jak to zrobić.
 2. Wyłącz komputer, jeśli jest włączony.
 3. Uruchom komputer i zacznij naciskać ESC, F1, F2, F8 lub F10. Jeden z tych klawiszy powinien pomóc ci przejść do ekranu BIOS w zależności od producenta komputera.
 4. Wejdź do konfiguracji BIOS i poczekaj, aż pojawi się strona konfiguracji BIOS.
 5. Otworzyć Bagażnik patka. Nawiguj za pomocą klawisza strzałki na klawiaturze.
 6. Teraz przenieś dysk SSD do pozycji priorytetowej.
 7. Zapisz i wyjdź z BIOS narzędzie instalacyjne.
 8. Uruchom ponownie komputer i sprawdź, czy błąd został rozwiązany.

3 największe dyski SSD do kupienia dzisiaj

2. Podłącz do innego portu SATA

Błąd portu resetowania SSD

 1. Jeśli problem nadal występuje lub system BIOS nie wykrywa dysku SSD w menu rozruchowym, problem może dotyczyć portu SATA lub złącza.
 2. Najpierw wyjmij dysk SSD z bieżącego portu SATA i podłącz go do dowolnego innego portu SATA.
 3. Uruchom ponownie system i sprawdź, czy problem został rozwiązany.
 4. Jeśli problem nadal występuje, usuń dysk SSD i spróbuj połączyć się z dowolnym innym komputerem, do którego masz dostęp. Umożliwi to sprawdzenie, czy dysk SSD jest uszkodzony.
 5. Jeśli dysk SSD działa poprawnie z innym komputerem, możesz sprawdzić, czy kabel SATA jest uszkodzony. Nowy kabel SATA można kupić w sklepie ze sprzętem komputerowym.

3. Zaktualizuj BIOS

Błąd portu resetowania SSD

 1. Innym problemem, który może powodować problem z dyskiem SSD, powodujący błąd portu resetowania, może być nieaktualny BIOS.
 2. Najlepszym sposobem sprawdzenia aktualizacji systemu BIOS jest wizyta u producenta laptopa i zalogowanie się. Uruchom skaner, który sprawdza dostępność aktualizacji i sprawdza, czy aktualizacja dotyczy systemu BIOS.
 3. Pobierz i zainstaluj aktualizację systemu BIOS i uruchom ponownie system.
 4. Po ponownym uruchomieniu sprawdź, czy błąd został rozwiązany.
 5. Sprawdź także, czy nie ma wadliwego zasilania i kart graficznych. Wyjmij kartę graficzną i uruchom ponownie system.

Błąd portu resetowania SSD jest zwykle spowodowany wadliwymi kablami SATA lub nieprawidłową konfiguracją rozruchową. Daj nam znać, który z kroków w tym artykule pomógł ci rozwiązać błąd w komentarzach.

Link do głównej publikacji