Najważniejsze 7 funkcji aktualizacji dla twórców systemu Windows 10 i jak uzyskać aktualizację dla twórców systemu Windows 10?

funkcje aktualizacji Windows 10 Creators Update

Windows 10 działa teraz na ponad 400 milionach maszyn, a statystyki rosną z dnia na dzień.

Windows 10 jest ostatnim systemem operacyjnym uruchomionym przez Microsoft, więc starają się go doskonalić za pomocą poprawek i aktualizacji.

Po uruchomieniu rocznicowej aktualizacji systemu Windows 10 2 sierpnia 2016 r. Microsoft wprowadza kolejną aktualizację znaną jako aktualizacja dla twórców. Ta aktualizacja jest dostępna bezpłatnie dla użytkowników systemu Windows 10.

Jeśli jesteś użytkownikiem systemu Windows 10 i chcesz pobrać tę najnowszą aktualizację za darmo, najpierw musisz sprawdzić, czy aktualizacja jest gotowa na komputer / laptop, czy nie. Aby to zrobić, wykonaj poniższe kroki;

Idź do Aplikacja ustawień komputera i dotknij lub kliknij Aktualizuj bezpieczeństwo. Tutaj, jeśli zobaczysz komunikat: „Dobre wieści! Aktualizacja twórców systemu Windows 10 jest już w drodze.

Chcesz być jednym z pierwszych, którzy go otrzymali? ”Lub podobny, wtedy aktualizacja jest nadal w trybie postępu.

Jeśli nie, poczekaj, aż usługa aktualizacji zakończy sprawdzanie dostępnych aktualizacji, a następnie pozwól na ich zainstalowanie przed ponownym sprawdzeniem.

Przeczytaj także: Jak uruchomić stare oprogramowanie Gry w systemie Windows 10, 8.1, 8 z trybem zgodności?

Istnieją dwa sposoby uzyskania aktualizacji Windows 10 Creators Update

Uwaga: Aby osiągnąć optymalną wydajność systemu, należy poczekać, aż system Windows 10 automatycznie zaoferuje powiadomienie o aktualizacji na urządzeniu.

Ale jeśli nie chcesz czekać, możesz wykonać procedurę ręczną podaną poniżej.

 1. Jak automatycznie uzyskać aktualizację poprzez stopniowe wdrażanie

Jak wspomniano powyżej, kiedy system Windows kwalifikuje się do wprowadzenia aktualizacji Creators Update, przed instalacją aktualizacji Creators zostanie wyświetlony monit o dokonanie głównych wyborów dotyczących ustawień prywatności.

Możesz określić dogodny dla siebie czas, odłożyć oczekujące aktualizacje na kilka dni i rozwinąć „Aktywne godziny” okno czasowe, w którym aktualizacja nie chce Cię martwić

Dowiedz się więcej o aktywnych godzinach, odwiedź: „Jak skonfigurować Aktywne godziny, aby uniknąć nagłego ponownego uruchamiania systemu Windows 10 podczas aktualizacji?

 2)Zaktualizuj ręcznie za pośrednictwem witryny pobierania oprogramowania

Ta opcja jest przeznaczona dla zaawansowanych użytkowników, w ramach procesu ręcznej aktualizacji dostępne są dwie opcje instalacji ręcznej.

Ale zalecaną metodą jest wykorzystanie Asystent aktualizacji. Aby to zrobić, kliknij przycisk Aktualizuj teraz w witrynie pobierania oprogramowania.

W przeciwnym razie możesz pobrać i uruchomić Narzędzie do tworzenia multimediów. To narzędzie pozwoli ci wykonać czystą instalację lub ponownie zainstalować system Windows 10.

Zaawansowane funkcje aktualizacji Windows 10 Creators Update

1. 3D w Windows 10

Aktualizacja Windows Creators Update zawiera nową aplikację o nazwie Paint 3D, po aktualizacji możesz również uzyskać dostęp do internetowej społeczności twórców pod adresem Remix3D.com.

Ten zaawansowany Paint 3D pozwala użytkownikowi tworzyć lub modyfikować obiekty 3D, łatwo modyfikować kolor lub teksturę lub zamieniać obrazy 2D w dzieła sztuki 3D.

2. Transmisja gier wiązkowych

Aktualizacja twórcy zapewnia najprostszy sposób na strumieniowanie rozgrywki w systemie Windows 10, zawiera wbudowaną transmisję gier za pomocą Beam, która zapewnia najłatwiejszy i najbardziej interaktywny sposób na strumieniowanie rozgrywki w systemie Windows 10.

Po prostu naciśnij Klawisz Windows + G. podczas gry -> pojawi się pasek gry, tutaj znajdziesz ikonę transmisji, aby uruchomić Beam. Nie potrzebujesz do tego żadnego oprogramowania innych firm.

 

3. Najnowsza sekcja gier w Ustawieniach systemu

Dodano nową sekcję gier w głównych ustawieniach systemu Windows, oznaczoną logo Xbox.

Ta nowa sekcja gier łączy wszystkie ustawienia gier systemu Windows 10 w jednym miejscu.

W aktualizacji twórców znajdziesz cztery opcje ustawień:

  • Pasek gry
  • GameDVR
  • nadawanie
  • Tryb gry

Tryb gry można łatwo włączyć lub wyłączyć w określonych grach za pomocą paska gier (klawisz Windows + G).

 

4. Tryb gry

Głównym motywem trybu gry jest zapewnienie ulepszonej i bardziej spójnej rozgrywki w systemie Windows 10, poprzez zapewnienie większej ilości zasobów systemowych do gry.

Tryb gry jest również dostępny zarówno dla gier Win32, jak i UWP.

Aby włączyć tryb gry podczas gry, otwórz pasek gry (naciskając klawisze Windows + G) i kliknij przycisk Ustawienia, aby wybrać uruchomioną grę w tryb gry.

Więcej gier obsługiwanych przez pasek gier

Aktualizacja Windows 10 Creators Update nadal poprawia obsługę paska gier Windows w trybie pełnoekranowym do ponad 80 najpopularniejszych gier na PC.

Po pobraniu najnowszej aktualizacji dla systemu możesz teraz zarządzać tą opcją w najnowszej sekcji gier w Ustawieniach systemu Windows.

Wyszukaj „Pasek gry” i upewnij się, że zaznaczone jest ustawienie „Pokaż pasek gry, gdy gram w gry pełnoekranowe, które Microsoft zweryfikował”.

Możesz zobaczyć regularnie aktualizowaną listę obsługiwanych tytułów @ https://forums.xbox.com/thread/8d058178-2329-4513-bc0a-1506c2942dad

 

5. Dynamiczna blokada

Dynamic Lock to najnowsza funkcja bezpieczeństwa, która została specjalnie zaprojektowana w celu ochrony systemu, gdy tylko odejdziesz od komputera.

Ta funkcja blokowania jest przeciwieństwem opcji Windows Hello.

Blokada dynamiczna jest również znana jako „Windows Do widzenia”Automatycznie blokuje Windows 10 PC / Laptop gdy użytkownik jest z dala od niego.

Musisz po prostu sparować urządzenia Bluetooth, takie jak telefon lub urządzenie do noszenia,

a system Windows 10 automatycznie wykryje połączenie Bluetooth za daleko i natychmiast zablokuje komputer.

6. Szybkie rozpoznawanie systemu Windows Hello

Aktualizacja twórców systemu Windows 10 sprawia, że ​​proces Windows Hello jest szybki, to jeden niesamowity dodatek do Windows 10 Creators Update.

Inżynierowie Microsoft przyspieszyli proces rozpoznawania funkcji skanowania twarzy Windows Hello.

Nowy proces instalacji pokazuje dokładnie, jak Windows Hello skanuje twoją twarz, aby wyczuć „kim jesteś”.

 

Ulepszenia Microsoft Edge

Aktualizacja twórców systemu Windows dodała również pewne funkcje do przeglądarki Edge, nowa funkcja pozwala użytkownikowi odłożyć karty na bok i zapisać je do użycia później.

Jest to metoda zapisania przystawki bieżącego okna przeglądarki. Microsoft dodał także obsługę ebooków i możliwość przeglądania filmów 360 w Edge.

Możesz także pobierać i kupować książki elektroniczne ze Sklepu Windows, a przykładowe filmy 360 są dostępne w Filmach Aplikacja telewizyjna.

Słowa końcowe

Ogólnie wydaje się, że aktualizacja dla twórców zawiera wiele funkcji.

Microsoft ma kolejną ważną aktualizację przewidzianą na koniec tego roku, która obejmie wiele wyróżniających się funkcji i ulepszeń projektu.

Ta najnowsza aktualizacja zawiera także ukryte łaty dla systemu operacyjnego, dzięki czemu system Windows 10 jest bardziej wydajny.

Dlatego zaleca się pobranie tej aktualizacji na komputer i korzystanie z komputera / laptopa.

Link do głównej publikacji