Najlepszy program do konwersji plików AutoCAD na PDF dla Windows

AutoCAD to jedno z najczęściej używanych i cenionych programów CAD, które pozwala tworzyć niezwykle złożone i realistyczne projekty przy użyciu wyłącznie komputera i umiejętności projektowych.

Oprogramowanie CAD (projektowanie wspomagane komputerowo) zapewnia nieograniczoną moc tworzenia, bez względu na to, czy jesteś architektem, inżynierem, artystą czy pasjonatem projektowania własnych mebli. Tego typu oprogramowanie może być wykorzystywane zarówno do projektowania elementów 2D, jak i modeli 3D, zapewniając nieograniczony wachlarz narzędzi i możliwości.

Przekształcanie plików DWG / DWF do formatu PDF pozwala osobom, które zamierzasz przedstawić, aby lepiej zrozumieć szczegóły. Oznacza to również, że każdy, kto ma czytnik PDF, może uzyskać dostęp do informacji w twoich plikach. Oznacza to, że Twoi klienci / współpracownicy nie muszą mieć doświadczenia w korzystaniu z oprogramowania CAD, aby zrozumieć tę koncepcję.

Z tych powodów w tym artykule zajmiemy się najlepszymi dostępnymi na rynku opcjami oprogramowania, które umożliwiają łatwą konwersję plików AutoCAD do formatu PDF.

Sprawdź te 5 najlepszych opcji oprogramowania do przekształcania plików CAD do formatu PDF

1

AnyDWG to PDF converter

AnyDWG - konwerter autocad na PDF

AnyDWG to świetne narzędzie, które pozwala na łatwą konwersję formatów plików DWG, DXF i DWF do formatu PDF.

AnyDWG jest pełen przydatnych funkcji. Może automatycznie zmieniać rozmiar strony na podstawie danych przechowywanych w pliku, a także odzyskać rysunek w przypadku jego uszkodzenia.

To, co wyróżnia to oprogramowanie z tłumu, to jego zdolność do ustawiania plików wyjściowych w taki sposób, aby tworzyły tylko jeden plik PDF dla każdego układu, jeden plik PDF dla każdego rysunku lub przenosić każdą część informacji do jednego pliku PDF. Ta funkcja umożliwia pełną kontrolę nad sposobem wykorzystywania informacji po ich przekształceniu.

Oto niektóre z najlepszych funkcji dostępnych w AnyDWG:

  • Można dostosować wydruk — rozmiar, jakość, kolor wyjściowy itp.
  • Nie wymaga działania programu AutoCAD
  • Konwertuje wszystkie czcionki SHX, TTF, osadzone obrazy rastrowe lub tabele Excel
  • Aktywne ustawienia układu
  • Może tworzyć zakładki w pliku PDF — umożliwia łatwą nawigację po pliku PDF
  • Obsługuje wszystkie wersje plików DWG, DXF i DWF

Pobierz AnyDWG PDF Converter

2)

AutoDWG

AutoDWG Najlepsze oprogramowanie do konwersji plików PDF do formatu PDF

AutoDWG to kolejna świetna opcja oprogramowania, która daje możliwość łatwej transformacji plików AutoCAD (.DWG, .DWF, .DXF) do formatu PDF.

AutoDWG pozwala wybrać konkretny układ lub warstwę do transformacji, a proces konwersji nie wpływa na TTF (czcionkę True Type). Możesz łatwo wyszukać nowy plik PDF pod kątem TTF, bez żadnych problemów.

Możesz ustawić różne uprawnienia dla różnych użytkowników i możesz go używać do drukowania, kopiowania do schowka itp. Możesz także dostosować szerokość linii i oferuje pełne wsparcie dla importowania plików CTB.

Jakość danych wyjściowych dla procesu konwersji AutoDWG jest wyjątkowo dobra. To oprogramowanie korzysta z inteligentnego rozpoznawania obiektów, a także masz możliwość ustawiania haseł i szyfrowania danych w pliku PDF.

Pobierz AutoDWG

3)

AConwertuj

Aconvert - konwerter plików CAD na PDF. Oprogramowanie AutoCAD do konwertera plików PDF

AConvert to kolejne świetne narzędzie, które pozwala w prosty i wydajny sposób przekształcić pliki AutoCAD (.DWG, .DWF, .DXF) w plik PDF, bez utraty jakichkolwiek informacji.

To narzędzie jest bardzo przydatne dla osób, które nie chcą pobierać oprogramowania innych firm. Możesz po prostu odwiedzić witrynę Acoverter, wybrać opcję PDF z menu bocznego i możesz przesłać plik.

Po wybraniu pliku CAD, który chcesz przekształcić, możesz wybrać format pliku wyjściowego i kliknąć „Konwertuj teraz”.

Wypróbuj AConvert

4

Zamzar

Zamzar Najlepszy program do konwersji plików PDF do PDF

Zamzar to kolejne świetne narzędzie online, które może pomóc w transformacji plików AutoCAD do formatu PDF.

Podobnie jak w przypadku wspomnianego wcześniej narzędzia do konwersji online, Zamzar może być bardzo przydatny, jeśli chcesz przekształcać pliki w podróży. Ponieważ jest w całości zlokalizowany online, Zamzar ma ograniczone możliwości, jeśli chodzi o konfigurację wyglądu pliku wyjściowego.

Aby użyć Zamzar, musisz odwiedzić ich stronę internetową, przesłać plik DWG, który chcesz przekonwertować, wybrać format wyjściowy jako PDF, a następnie kliknąć „Konwertuj”. Proces zwykle zajmuje mniej niż minutę.

Wypróbuj Zamzar

Wnioski

W tym artykule zbadaliśmy jedne z najlepszych opcji oprogramowania na rynku w 2019 r., Które pozwalają łatwo przekształcić formaty plików AutoCAD na pliki PDF.

Możesz wybrać opcje innych firm przedstawione w tym artykule, jeśli potrzebujesz bardziej spersonalizowanych wyników, lub skorzystaj z narzędzi online, gdziekolwiek jesteś.

Daj nam znać, jeśli ten artykuł pomógł Ci, korzystając z zamieszczonej poniżej sekcji komentarzy.

Link do głównej publikacji