Najlepsze oprogramowanie do zdalnego sterowania dla systemu Windows 10

Oprogramowanie do zdalnego sterowania, znane również jako aplikacje do zdalnego pulpitu, umożliwia użytkownikom zdalny dostęp do jednego komputera z innego systemu lub urządzenia.

Może to być kolejny komputer stacjonarny, laptop, tablet lub nawet telefon komórkowy, który skutecznie staje się pilotem zdalnego sterowania dla drugiego komputera.

Opiera się na modelu klient / serwer (lub host), przy czym urządzenie zdalnego sterowania jest klientem, a komputer zdalny — host.

To oprogramowanie jest szczególnie ważne dla wsparcia i administracji IT.

Windows 10 ma własne narzędzie Podłączania pulpitu zdalnego. Część serwerowa pulpitu zdalnego jest jednak zawarta tylko w wersjach Professional i Enterprise.

Jeśli więc nie masz jednej z tych wersji, jest to najlepsze oprogramowanie do zdalnego pulpitu dla systemu Windows 10.

Najlepsze bezpłatne oprogramowanie do zdalnego sterowania dla systemu Windows 10

1

TeamViewer

Teamviewer Windows Phone

TeamViewer to wysoko oceniana aplikacja do zdalnego pulpitu dla systemu Windows.

To wieloplatformowe oprogramowanie kompatybilne z systemami Android, iOS, Linux i Mac OS X, dzięki czemu użytkownicy mogą łączyć się ze zdalnymi komputerami za pomocą tabletów lub telefonów komórkowych.

Jest to ogólnodostępne oprogramowanie, które można dodać do systemu Windows, naciskając przycisk Pobierz TeamViewer w poniższym linku lub dodać aplikację do telefonów komórkowych z tej strony Microsoft Store.

oprogramowanie zdalnego pulpitu

TeamViewer ma prostą konfigurację przy minimalnej wymaganej konfiguracji systemu.

Po uruchomieniu TeamViewer umożliwia bezpośredni dostęp do zdalnego komputera prawie tak, jak robiłby to podstawowy użytkownik.

Alternatywnie, klientom można przyznać tylko bardziej ograniczone sesje zdalnego sterowania dla takich rzeczy, jak przesyłanie plików. Oprogramowanie posiada wygodny interfejs użytkownika do przeciągania i upuszczania, umożliwiający bezpośredni transfer plików z hosta do klienta.

TeamViewer nie działa na komputerze z systemem Windows 10? Nie martw się, mamy dla Ciebie odpowiednie rozwiązanie.

Program umożliwia zdalny dostęp do dowolnej liczby komputerów z portalu administracyjnego, podczas gdy większość alternatywnego oprogramowania zapewnia jedynie zdalny dostęp do maksymalnie 10 do 25 punktów końcowych.

TeamViewer obsługuje także wiele monitorów, dzięki czemu można nawigować między wieloma modułami VDU. Ponadto zawiera opcje zdalnego drukowania, planowania, Wake-on-LAN, zdalnej aktualizacji i opcji nagrywania sesji.

Jako taki, TeamViewer prawdopodobnie ma wszystkie opcje, które będą najbardziej potrzebne z aplikacji pulpitu zdalnego.

  • Uzyskaj TeamViewer

2)

Mikogo

Pulpit zdalny 3

Mikogo to idealne narzędzie do udostępniania pulpitu do prezentacji, wsparcia technicznego i konferencji internetowych.

Możesz uruchomić oprogramowanie, zakładając konto w witrynie Mikogo, a następnie kliknij przycisk Pobierz w linku poniżej, aby zapisać konfigurację oprogramowania.

Istnieje również wersja Professional z subskrypcją 16 USD, która może obejmować do 25 uczestników sesji.

Mikogo ma szerokie opcje udostępniania pulpitu i świetną przeglądarkę HTML, która pomaga użytkownikom udostępniać komputer PC lub Mac wielu uczestnikom.

Jeśli chcesz skonfigurować PS4 Remote Play na Windows 10, mamy do tego idealny przewodnik.

Oprogramowanie zawiera wbudowane opcje konferencji głosowych i wideo oraz harmonogram sesji, za pomocą którego użytkownicy mogą z wyprzedzeniem wysyłać wiele zaproszeń i planować spotkania.

Tablica dla wielu użytkowników, która umożliwia uczestnikom rysowanie na ekranie, jest przydatna do prezentacji. Możesz nagrywać sesje za pomocą narzędzia do nagrywania ekranu Mikogo.

Oprogramowanie jest również kompatybilne z większością platform, ma prezenter przełącznika oraz zawiera opcje przesyłania plików i czatu.

Jest to jeden z najlepszych programów do konfigurowania połączeń pulpitu zdalnego dla wielu uczestników.

  • Zdobądź Mikogo

3)

Splashtop

Pulpit zdalny 2

Splashtop to kolejny wieloplatformowy program dla systemów Windows, Mac OS X, iOS i Linux. Umożliwia przekształcenie systemu Windows Mobile w stacjonarnego pilota.

Splashtop ma roczną opłatę subskrypcyjną w wysokości 60 USD, ale nadal jest to dobra wartość w porównaniu z niektórymi alternatywami, takimi jak LogMeIn.

Aplikacja Splashtop Personal na urządzenia z systemem Windows jest ogólnodostępna, a także zawiera aktualizację Anywhere Access Pack do globalnej infrastruktury serwerów Spashtop.

Potrzebujesz narzędzi do zdalnego rozwiązywania problemów dla systemu Windows 10? Sprawdź ten artykuł z naszymi najlepszymi typami.

Splashtop to wydajne oprogramowanie do zdalnego pulpitu, które oferuje najwyższej jakości strumieniowanie audio i wideo z prędkością 30 klatek na sekundę.

Jako taki, Splashtop jest szczególnie silny w przypadku strumieniowego przesyłania multimediów ze zdalnych urządzeń i może zapewniać gry 3D. Dzięki temu oprogramowaniu możesz uzyskać dostęp do praktycznie dowolnego pliku lub aplikacji na zdalnym komputerze, ale brakuje w nim obsługi przeciągania i upuszczania przez TeamViewer.

Instalacja i konfiguracja Splashtop jest również bardzo szybka i prosta. Wersja biznesowa zawiera dodatkowe opcje zdalnego drukowania, adnotacji i zdalnego budzenia, czatu, zarządzania użytkownikami i opcji przesyłania plików.

  • Uzyskaj Splashtop

Najlepsze oprogramowanie do zdalnego sterowania dla systemu Windows 10 (wersja płatna)

A teraz zobaczmy, jakie są najlepsze dostępne na rynku wersje płatnego oprogramowania zdalnego sterowania.

Narzędzia te zapewniają dodatkowe funkcje i opcje w porównaniu do bezpłatnego oprogramowania wymienionego powyżej, ale mają również bezpłatne wersje próbne, więc koniecznie je sprawdź.

4

Radmin Remote

zdalny interfejs radmin

Zdalny dostęp do komputera Radmin zapewnia szybką komunikację między komputerem zdalnym a wieloma komputerami klienckimi i umożliwia korzystanie z niego do pracy zdalnej, prezentacji i wsparcia IT.

Musimy wspomnieć, że to oprogramowanie jest opracowane dla komputerów z systemem Windows. Przeglądarka Radmin ma przyzwoite pudełko i bardzo ciekawe narzędzia do udostępniania, takie jak dwukierunkowy schowek.

Obsługuje również rozmowy na czacie między gospodarzem a przeglądającym. Dwupanelowe narzędzie do przesyłania plików jest standardem w oprogramowaniu do zdalnego dostępu.

Chcesz zainstalować narzędzia administracji zdalnej serwera w systemie Windows 10? Oto jak możesz to zrobić.

Połączenie wideo działa płynnie i możesz z łatwością manipulować programami z taką samą jakością, jak przy komputerze zdalnym.

Program Radmin zapewnia również doskonałe bezpieczeństwo, wdrażając szyfrowanie 256-bitowe. Ta funkcja pozwala na bezpieczną wymianę danych na poziomie wyższym niż standard używany przez innych.

Pozwala także zabezpieczyć zdalny komputer, włączając funkcję pustego ekranu i blokowanie klawiatury. Oprócz filtrowania adresów IP ma możliwość ograniczenia dostępu do części komputera zdalnego.

Jest to szczególnie przydatne, gdy uruchamiasz demo lub pozwalasz komuś innemu na zdalny dostęp do twojego komputera, na przykład w celu uzyskania wsparcia technicznego lub udziału w konferencji internetowej.

  • Uzyskaj Radmin Remote

5

Dostęp do Parallels

dostęp równoległy do ​​najlepszego zdalnego systemu Windows 10

To niesamowite narzędzie, które jest szczególnie przydatne, jeśli chodzi o ekrany o małej rozdzielczości.

Możesz uzyskać dostęp do swojego komputera / komputerów z telefonu, gdziekolwiek się znajdujesz. Najważniejsze jest to, że masz dostęp do absolutnie wszystkich plików i aplikacji komputerowych, nawet z telefonu.

Chcesz zdalnie obudzić komputer? Sprawdź tę listę z najlepszymi narzędziami, które właśnie to robią.

Może to być bardzo przydatne, zwłaszcza gdy potrzebujesz uzyskać dostęp do niektórych plików, których system operacyjny telefonu nie może odczytać, ale musisz wykonać na nich określone działanie.

Aplikacja pozwala skupić się na wykonywanej czynności, ponieważ Parallels Access zapewnia rzeczywisty nacisk na klikane aplikacje.

Nie będziesz mieć tylko ekranu komputera na ekranie urządzenia mobilnego, dlatego nie będziesz musiał powiększać palcami, aby kliknąć małą ikonę.

Zdecydowanie zalecamy wypróbowanie tego oprogramowania do zdalnego pulpitu.

  • Uzyskaj dostęp do Parallels

6

LogMeIn

LogMeIn to jedna z najbardziej niezawodnych aplikacji do zdalnego dostępu dla systemów Windows, Mac OS X, Android i iOS. Jest to kolejny program wieloplatformowy, którego można używać z urządzeniami alternatywnymi.

LogMeIn ma trzy wersje z rocznymi opłatami abonamentowymi od 149 USD do 659 USD.

zdalny pulpit 4

Jest to jedna z najszybszych aplikacji do zdalnego pulpitu, która ma niewielkie opóźnienie podczas przesyłania strumieniowego. LogMeIn umożliwia przeciąganie i upuszczanie plików z hosta na klienta lub odwrotnie, w celu łatwego transferu plików.

Oprogramowanie ma opcje zdalnego drukowania, dzięki czemu można drukować z pulpitu. Obsługuje wyświetlanie na wielu monitorach, dzięki czemu klient może wyświetlać wiele VDU i dynamicznych adresów IP.

LogMeIn zapewnia również jedną TB przestrzeni dyskowej dla subskrypcji Pro, dzięki której możesz przechowywać, udostępniać i uzyskiwać dostęp do dokumentów. Wspólna tablica LogMeIn to kolejna nowość, która umożliwia użytkownikom rysowanie odręcznych zdjęć na hoście.

LogMeIn ma więc z pewnością rozbudowane ustawienia konfiguracji i kilka opcji, których nie ma w wielu alternatywach.

  • Uzyskaj LogMeIn

7

VNC Connect

vnc podłącz najlepsze narzędzia do zdalnego pulpitu

VNC Connect to oprogramowanie zdalnego pulpitu oparte na protokole Virtual Network Computing.

To oprogramowanie działa na wielu platformach i zapewnia zarówno bezpośredni, jak i chmurowy dostęp do zdalnego dostępu. Ma wersje Home, Professional i Enterprise.

Jeśli potrzebujesz niezawodnej aplikacji do przechowywania w chmurze dla systemu Windows 10, zapoznaj się z tym artykułem z naszymi najlepszymi ofertami.

Wersje VNC Connect Professional i Enterprise mają roczną subskrypcję 40 USD i 55 USD. Aplikacja VNC Connect na platformy mobilne z systemem Windows również kosztuje 2,49 USD.

Chociaż nie ma najprostszej konfiguracji i konfiguracji, VNC Connect to z pewnością wszechstronne oprogramowanie do zdalnego pulpitu z dobrym zestawem opcji bezpieczeństwa.

Na przykład obejmuje funkcje filtrowania adresów IP, blokowania klawiatury i limitu czasu braku aktywności. Wersja Enterprise ma bezpośrednią zgodność z TCP i umożliwia użytkownikom tworzenie wirtualnych pulpitów w systemie Linux.

Zarówno wersje Pro, jak i Enterprise zawierają narzędzia do czatu, drukowania zdalnego i przesyłania plików.

  • Uzyskaj VNC Connect

8

GoToMyPC

gotomypc najlepsze oprogramowanie do zdalnego pulpitu

GoToMyPC to oprogramowanie do zdalnego pulpitu, które jest szybkie i łatwe w konfiguracji i zoptymalizowane pod kątem szybkości przy minimalnym opóźnieniu.

Ma wersje Personal, Pro i Corporate, które mają miesięczne subskrypcje. Subskrypcje Personal i Pro kosztują 12 USD i 23 USD miesięcznie. Istnieje również przenośna wersja oprogramowania dla napędów USB.

Wszystkie wersje zapewniają nieograniczony zdalny dostęp, zdalne drukowanie i przesyłanie plików opcje synchronizacji. Jest kompatybilny z wieloma platformami, więc możesz skonfigurować zdalne sterowniki pulpitu dla Windows z różnymi urządzeniami.

Oprogramowanie oferuje obsługę wielu monitorów, drukowanie zdalne, obsługę dynamicznego adresu IP, czat i zapraszanie gości. Jednak największą nowością GoToMyPC jest skrót do pulpitu zdalnego, który można dodać do pulpitu.

Przydają się również raporty użytkowania programu z sesji.

  • Uzyskaj GoToMyPC

To najlepsze oprogramowanie do zdalnego sterowania dla systemu Windows 10. Za ich pomocą możesz połączyć się z innym komputerem stacjonarnym lub laptopem za pomocą klawiatury i myszy.

Ponieważ wszystkie obsługują wiele platform, możesz również skonfigurować tablet lub mobilnego pilota do komputera z systemem Windows.

Jeśli masz inne sugestie lub pytania, nie wahaj się zostawić ich w sekcji komentarzy poniżej, a my na pewno je sprawdzimy.

Link do głównej publikacji