Nagrywaj dźwięk ze znacznikiem czasu za pomocą tych narzędzi systemu Windows 10

Produkcja audio jest jedną z najważniejszych części tworzenia mediów, ponieważ pozwala słuchaczowi całkowicie zanurzyć się w złożoność projektu / dzieła.

My, jako słuchacze, powinniśmy mieć świadomość, że za każdym nagraniem kryją się tysiące elementów, które wymagają ostrożnych zmian i modyfikacji, aby gotowy utwór był przyjemny do słuchania.

Eksperci ds. Produkcji i dźwięku spędzają setki godzin, upewniając się, że każda fala dźwiękowa uderzająca w bębenek uszny jest idealnie dostrojona i skalibrowana. Znajomość najlepszych narzędzi do osiągnięcia wymaganych wyników jest niezwykle ważna.

Jeśli dana część dźwięku nie brzmi dobrze, możesz ją szybko odizolować za pomocą znacznika czasu.

Ten artykuł obejmuje obie strony spektrum. Pokażemy Ci, które są jednymi z najlepszych narzędzi do nagrywania dźwięku dla użytkowników domowych z obsługą znaczników czasu, a także zaawansowane narzędzia profesjonalne. Oczywiście pierwsza kategoria jest kompatybilna z komputerami z niższej półki, a drugą można idealnie znaleźć na wysokiej klasy komputerach.

Narzędzia do nagrywania dźwięku ze znacznikami czasu

1

Adobe Audition CC

Adobe Audition CC - rejestratory audio dla Win 10

Adobe Audition CC to profesjonalna i bardzo wydajna stacja robocza audio, która oferuje wiele funkcji, które pozwalają nagrywać dźwięk, synchronizować go, przywracać / naprawiać pliki audio i wiele więcej. Możesz go także użyć do precyzyjnej edycji do milisekundy.

Różnorodność efektów, jakie ma do zaoferowania Audition, czyni z niego jedno z najbardziej złożonych narzędzi do edycji audio / wideo. Jego funkcje pozwalają na łatwe stosowanie efektów „pojedynczo”, wybierając je w menu efektów lub jako partię (listę efektów) ze schowka efektów. Możesz z łatwością korzystać z dowolnej liczby znaczników czasu, aby nawigować po nagraniu.

Użycie tej drugiej opcji pozwala wypróbować wiele kombinacji efektów dźwiękowych bez stosowania ich do pliku, który próbujesz edytować. Jedną z najlepszych cech Audition jest fakt, że oferuje on możliwość wyboru z długiej listy ustawień wstępnych z bardzo szczegółowymi kontrolkami, umożliwiającymi modyfikację dowolnego aspektu pliku audio / wideo.

Kluczowe funkcje obejmują:

 • Widoki wielościeżkowe lub falowe dla łatwej edycji
 • Projektowanie efektów dźwiękowych pozwala dostosować dowolny aspekt plików audio
 • Zautomatyzowane opcje usuwania dźwięku
 • Przywrócenie / naprawa audio
 • Przetwarzanie wsadowe pozwala na stosowanie / edycję efektów na wielu plikach jednocześnie
 • Spektralny wyświetlacz częstotliwości, który pozwala wizualnie usunąć sygnały dźwiękowe, syki i inne dźwięki
 • Adobe oferuje wiele samouczków dotyczących korzystania z ich oprogramowania
  bulina — Przetwarzanie znacznika czasu.

Pobierz Adobe Audition CC

 • 2)

  Śmiałość

  Audacity - rejestratory audio ze znacznikiem czasu

  Śmiałość jest jednym z najpopularniejszych programów typu open source, jeśli chodzi o nagrywarki / edytory audio.

  Mimo że został stworzony w 1999 r. Przez dwóch studentów, szybko zdołał przyciągnąć uwagę ze względu na lekki, przyjazny dla użytkownika interfejs, który zapewnia dużą moc pod pozornie prostą maską. Tak, funkcje znacznika czasu są również uwzględnione.

  Audacity jest używane na całym świecie do różnych zadań, w tym do nagrywania / odtwarzania dźwięków, miksowania wielu ścieżek, analizy widma audio, edycji itp. Oferuje szeroką gamę efektów cyfrowych i wtyczek z opcją tworzenia własnych własne efekty od podstaw.

  Możesz znaleźć więcej informacji na temat dodawania znaczników czasu w Audacity, tutaj i tutaj.

  Pobierz Audacity za darmo

  • 3)

   Total Recorder

   Total Recorder - rejestratory audio ze znacznikiem czasu

   Total Recorder to proste, lekkie oprogramowanie, które pozwala skutecznie nagrywać dźwięk przesyłany strumieniowo z odtwarzaczy takich jak Real Player i Windows Media Player.

   Narzędzie zawiera również funkcję przesunięcia czasowego do automatycznego nagrywania poza godzinami pracy. Ten program może wyświetlać czas zarejestrowania określonej pozycji w nagraniu na podstawie znacznika czasu.

   Kluczowe funkcje obejmują:

   • Przechwytuje audio / wideo odtwarzane przez komputer lub jako przesyłane strumieniowo wideo lub dźwięk online
   • Możliwość zaplanowania nagrania, transmisji internetowej lub telewizji internetowej w celu ich słuchania / oglądania w dowolnym momencie
   • Nagrywa dźwięki przez mikrofon lub inne urządzenia zewnętrzne, takie jak odtwarzacze taśmowe, przenośne odtwarzacze muzyczne itp.
   • Oferuje możliwość przetwarzania cyfrowego dźwięku przy użyciu różnych dodatków — korektora, eliminacji szumów, czyszczenia dźwięku itp.
   • Łatwo konwertuj różne formaty audio i wideo — AVI, WMV, FLV, 3GP i nieskompresowane MP3, WAV, FLAC bez utraty jakości

   Pobierz Total Recorder

   4

   Wawozaur

   wavosaur - nagranie audio dla Win10 ze znacznikami czasu

   Wawozaur to kolejna lekka alternatywa, która może pomóc Ci osiągnąć cele związane z edycją audio, jednocześnie mając możliwość wykorzystania znaczników czasu do skutecznego przetwarzania plików audio.

   W porównaniu z Audacity, Wavosaur daje Ci możliwość edycji wielu projektów jednocześnie, używając zakładek w taki sam sposób, jak w Google Chrome.

   Mimo że ma prosty interfejs, oferuje kilka bardzo ważnych zaawansowanych funkcji — automatyczne przycinanie, usuwanie ciszy, zapętlanie crossfade, eksportowanie regionów audio itp. Narzędzie obsługuje również wtyczki VST.

   Jedną z jego najlepszych cech jest przenośność. Jest nieco trudniejszy do opanowania niż Audacity, ale warto poświęcić ten wysiłek, biorąc pod uwagę wzrost wydajności, na który pozwala funkcja tabulatorów.

   Na oficjalnej stronie pobierania można znaleźć przydatne elementy, takie jak: instrukcje, narzędzia audio, samouczki, a także edytory skór, aby dostosować Wavozaura do swoich potrzeb.

   Pobierz Wavosaur

   Wnioski:

   Opcje oprogramowania przedstawione w tym artykule są jednymi z najlepszych programów do nagrywania dźwięku z funkcjami znaczników czasu. Niektóre z nich są bezpłatne, inne są płatne.

   Wszystkie są kompatybilne z różnymi konfiguracjami komputerów, od niskiej klasy komputerów z systemem Windows 10 po wysokiej klasy profesjonalne platformy.

   Dysponowanie tymi narzędziami z pewnością pomoże Ci osiągnąć cele związane z nagrywaniem i edycją dźwięku. Dzięki tym programom możesz szybko zakończyć swoje projekty audio w najbardziej wydajny i praktyczny sposób.

Link do głównej publikacji