Kod błędu 80070103 Windows Update napotkał problem

Dzisiaj podczas aktualizacji systemu Windows 8.1 napotkałem problem. Aktualizacja nie powiodła się i otrzymałem następujący komunikat: Kod błędu 80070103 Windows Update napotkał problem. Wypróbowałem niektóre z kroków sugerowanych dla rozwiązywania problemów z Windows Update, ale nic nie pomogło.

80070103-błąd

Windows Error Code 80070103

Po dokładnym zbadaniu bibliotek Microsoft odkryłem, że ten kod błędu Windows Update 80070103 jest wyświetlany, jeśli próbujesz zainstalować sterownik urządzenia, który jest już zainstalowany na twoim komputerze lub jeśli sterownik, który próbujesz zainstalować, ma niższą kompatybilność ocena, niż ta, którą już zainstalowałeś na komputerze z systemem Windows.

Dlaczego miałbym dwa razy instalować jakiś sterownik? To Windows Update zaoferował mi tę aktualizację. Wtedy zdałem sobie sprawę, że zaledwie dwa dni temu Windows Update zaoferował zainstalowanie sterownika Intela, który udało mi się pomyślnie zainstalować. I znowu był to dzisiaj sterownik Intela.

Jeśli podczas instalowania aktualizacji pojawi się błąd Windows Update 80070103, być może próbujesz zainstalować sterownik, który jest już zainstalowany na komputerze lub sterownik o niższej ocenie zgodności niż ten, który już zainstalowałeś. Aby znaleźć więcej informacji lub uzyskać pomoc, wypróbuj następujące opcje:

Jeśli nadal musisz zainstalować sterownik, musisz zainstalować dysk ręcznie, pobierając go ze strony producenta.

W przeciwnym razie ten problem można bezpiecznie zignorować, jeśli dotyczy to kierowcy. Microsoft sugeruje, że możesz bezpiecznie ukryć tę aktualizację, aby nie była oferowana ponownie. Aby to zrobić, kliknij aktualizację prawym przyciskiem myszy i wybierz Nie pokazuj tej aktualizacji ponownie.

Postanowiłem ukryć aktualizację dysku.

Zobacz ten post, jeśli otrzymasz komunikat, że system Windows nie może wyszukać nowych aktualizacji, kod 80244FFF, system Windows napotkał problem.

Link do głównej publikacji