Kieszonkowy do wyświetlania sponsorowanych treści dla bezpłatnych użytkowników

Pocket to popularna usługa „czytaj później”, która ma silne połączenie z Mozillą i przeglądarką Firefox, ale jest dostępna również dla przeglądarek opartych na Google Chrome, aplikacji mobilnych i usług internetowych.

Usługa jest bezpłatna, ale konta premium są dostępne za 44,99 USD rocznie, co dodaje więcej funkcji do usługi, takich jak tworzenie kopii zapasowych wszystkich zapisanych artykułów i stron internetowych, wyszukiwanie pełnotekstowe i zaawansowane operatory wyszukiwania.

Pocket ogłosiło niedawno na oficjalnym blogu, że planuje dodać kolejną możliwość generowania przychodów na stronie.

Treść sponsorowana

W najbliższych tygodniach bezpłatni użytkownicy Pocket mogą widzieć sponsorowane posty w witrynie lub aplikacjach, gdy korzystają z usługi.

kieszeń

Firma obiecuje, że sponsorowane treści w Pocket będą wysokiej jakości, przejrzyste, zależne od opinii użytkowników, nie będą inwazyjne dla prywatności użytkowników i kontroli użytkownika.

Co to wszystko znaczy?

Treść sponsorowana będzie wyraźnie oznaczona jako taka na liście użytkowników i zalecanym kanale, dzięki czemu łatwo będzie odróżnić pozycje sponsorowane od innych. Zespół nie opublikował zrzutu ekranu, jak będzie wyglądać sponsorowana treść, co oznacza, że ​​nie można go teraz zweryfikować.

Chociaż nie będzie opcji całkowitego wyłączenia sponsorowanych postów bez uaktualnienia do subskrypcji premium, przynajmniej będzie możliwe ukrycie postów na stronie i pozostawienie opinii.

Sponsorzy nie będą mieli dostępu do tego, co użytkownik zapisuje lub robi, korzystając z Pocket zgodnie z zapowiedzią.

Poza tym Pocket obiecuje, że posty sponsorowane będą „wydawać się naturalne” i będą rzeczami, które użytkownicy są zainteresowani czytaniem lub oglądaniem.

Oznacza to prawdopodobnie, że Pocket będzie opierać posty sponsorowane na zainteresowaniach użytkownika. Zespół nie ujawnił, w jaki sposób wybierane są posty sponsorowane dla poszczególnych użytkowników, ale może działać podobnie do wybierania zalecanych elementów (więc im więcej wpisów o określonym zainteresowaniu zaoszczędzisz, tym bardziej prawdopodobne jest, że posty sponsorowane ).

Dodatkowe informacje o nowych sponsorowanych treściach na Pocket znajdują się na oficjalnym blogu informującym o zmianie oraz na FAQ sponsorowanych treści Pocket.

W najbliższych tygodniach posty sponsorowane będą rozpowszechniane powoli.

Link do głównej publikacji