Jakie jest najlepsze oprogramowanie podatkowe dla osób samozatrudnionych? Oto nasza pierwsza piątka

Złożenie wniosku podatkowego jest kluczowym zadaniem, które zajmuje sporo czasu, zanim zostanie wykonane poprawnie. Wypełnienie wszystkich wymaganych szczegółów wymaga dużo cierpliwości i dbałości o szczegóły.

Ponieważ nie każdy ma osobistego księgowego do załatwiania spraw podatkowych, na pomoc przychodzi program podatkowy.

Te programy podatkowe są szczególnie przydatne dla właścicieli małych firm, którzy mogą składać deklaracje podatkowe po znacznie niższych kosztach.

Jakie jest najlepsze oprogramowanie podatkowe dla osób prowadzących działalność na własny rachunek?

Chociaż dostępnych jest wiele programów podatkowych, kluczem jest znalezienie odpowiedniego. Ponadto najlepsze programy podatkowe dla właścicieli firm powinny być przystępne cenowo.

Jest jeden dla każdego, tak samo jest w przypadku osób prowadzących działalność na własny rachunek. Te programy podatkowe zwiększają roczne oszczędności, śledzą dochody i efektywnie rozliczają wydatki.

Dla tych, którzy zastanawiają się, jakie jest najlepsze oprogramowanie podatkowe dla osób prowadzących działalność na własny rachunek, oto lista, którą stworzyliśmy.

Kontroluj swoje podatki za pomocą tych narzędzi podatkowych na własny rachunek

1

Turbo Tax

Turbo Tax najlepsze oprogramowanie podatkowe dla samozatrudnionych

Turbo Tax to jedno z najlepszych programów podatkowych dla właścicieli firm, które umożliwia szybsze i łatwiejsze prawidłowe składanie podatków.

Jest to łatwe w użyciu i wygodne oprogramowanie, które jest odpowiednie nawet dla początkujących. Ponadto zapewnia dodatkowe bezpieczeństwo danych podatkowych.

Ten program jest szczególnie przydatny dla tych, którzy używają QuickBooks do prowadzenia swoich książek. Zasadniczo przyspiesza cały proces przygotowania podatków. Najlepsze jest to, że może importować dane z QuickBooks i dokładnie sprawdzać pod kątem błędów.

Mają także silne wsparcie klienta, aby w każdej chwili pomóc klientom w ich zapytaniach.

Cena: dostępna bezpłatna wersja próbna, zaczyna się od 119,99 USD

Pobierz teraz TurboTax z oficjalnej strony (za darmo)

2)

Blok HR

H&R Block najlepsze oprogramowanie podatkowe dla samozatrudnionych

HR Block to kolejny świetny program podatkowy dla samozatrudnionych, który oferuje prawdziwe ceny. Oferuje profesjonalne porady ekspertów osobiście lub online.

Ten łatwy w użyciu program posiada trzy główne gwarancje. Pomaga użytkownikom uzyskać maksymalny zwrot kosztów związanych z zatrudnieniem, biorąc pod uwagę odliczenia na podstawie branży i wydatków.

Śledź swoje finanse bez wysiłku dzięki tym rozwiązaniom dla małych firm

Oprogramowanie pozwala użytkownikom składać deklaracje podatkowe od wynagrodzeń 940 i 941, a także przetwarzać formularze roczne, takie jak 1099 MISC i W-2 dla tych, którzy mają pracowników lub 1099 kontrahentów.

Pozwala również użytkownikom importować dane z QuickBooks i TurboTax.

Od nieograniczonego dostępu do obsługi klienta na żywo po osobiste konsultacje podatkowe, program oferuje niezrównane wskazówki bez dodatkowych kosztów.

Najlepsze jest to, że użytkownicy mogą osobiście skorzystać z narzędzia kontroli bez dodatkowych opłat za edycję na komputery.

Cena: zaczyna się od 29,99 USD za zgłoszenie federalne

Uzyskaj blok HR

3)

TaxAct

TaxAct najlepsze oprogramowanie podatkowe dla samozatrudnionych

TaxAct jest odpowiedni dla osób samozatrudnionych, szczególnie dla freelancerów. Kosztuje mniej niż jego konkurenci i pozwala użytkownikom złożyć jedną federalną deklarację podatkową.

Najlepsze jest to, że ma gwarancję blokady ceny, a zatem, w przeciwieństwie do swoich konkurentów, oferuje użytkownikom tę samą cenę, pomimo tego, ile czasu zajmuje ukończenie składania zwrotów.

Niezależnie od tego, czy chodzi o dochód z samozatrudnienia, czy inwestycje, oferuje wsparcie dla wszystkich.

Life Events to funkcja, która ma zastosowanie do wszelkich ewentualnych obciążeń w sytuacji podatkowej filerów od poprzedniego roku do bieżącego.

Aby lepiej służyć filerom, oferuje 19 opcji związanych z różnymi sytuacjami podatkowymi, które mogą być obecnie istotne dla filer.

Jedyne, co użytkownicy muszą zrobić, to kliknąć odpowiedni link, aby uzyskać dodatkowe wskazówki, informacje i porady.

Obsługa klienta na żywo to kolejna wielka zaleta, a także hiperłączone słowa i frazy, które zawierają szczegółowe informacje.

Cena: od 24,95 USD

Uzyskaj TaxAct

4

TaxSlayer Classic

TaxSlayer Classic najlepsze oprogramowanie podatkowe dla samozatrudnionych

TaxSlayer jest szczególnie odpowiedni dla tych właścicieli firm, którzy chcą złożyć Harmonogram C. Pozwala to podatnikom na tworzenie własnych formularzy 1040 i Harmonogramu C. Jest znany z łatwości użytkowania i maksymalizuje zwroty.

Program zapewnia zmaksymalizowane zwroty, do których użytkownicy są uprawnieni lub obiecują zwrot odpowiedniej zapłaconej ceny.

Użytkownicy mają również możliwość uzyskania odliczeń od opłat podatkowych TaxSlayer bezpośrednio z federalnego zwrotu podatku.

Co najlepsze, gwarantuje również 100% dokładność obliczeń lub zwraca klientowi wszelkie opłaty federalne lub stanowe wraz z odsetkami.

Cena: dostępna wersja bezpłatna, plany zaczynają się od 9,95 USD

Uzyskaj TaxSlayer

5

Karma kredytowa

Credit Karma najlepsze oprogramowanie podatkowe dla samozatrudnionych

Tak, Credit Karma jest również znany ze swoich usług w kategorii podatków. To oprogramowanie premium jest dostępne bezpłatnie dla wszystkich użytkowników, zarówno dla podatków stanowych, jak i federalnych.

Program zapewnia 100% pewność dokładnych obliczeń. Dodatkowo obejmuje osoby z darmową ochroną przed audytem dla tych, którzy zostaną poddani audytowi.

Zapewniają również 100% gwarancję użytkownikom, że otrzymają zwrot, do którego są uprawnieni. Co najlepsze, nie ma żadnych ukrytych opłat ani nagłych opłat.

Pomaga użytkownikom zarządzać wszystkimi głównymi harmonogramami i formularzami IRS, które obejmują powiązane skomplikowane sytuacje podatkowe. Użytkownicy mogą również importować zeszłoroczne zwroty zrealizowane wcześniej przez dowolne inne oprogramowanie.

Jako bonus interfejs oferuje przeszukiwalny przewodnik.

Cena: bezpłatnie

Zdobądź Karmę kredytową

Ostatnie słowa

Jeśli jesteś właścicielem małej firmy, musisz być bardzo ostrożny przy finalizowaniu oprogramowania podatkowego, ponieważ to pomoże im skutecznie złożyć zeznanie podatkowe.

Ogólnie rzecz biorąc, oprogramowanie może pomóc w importowaniu danych, optymalizacji ulg podatkowych, sprawdzaniu pod kątem błędów i oferowaniu niezrównanej obsługi klienta.

Dla tych, którzy zastanawiają się, jakie jest najlepsze oprogramowanie podatkowe dla osób prowadzących działalność na własny rachunek, powinna to być Twoja ostateczna lista.

Link do głównej publikacji