Jak zwiększyć okresy w Dokumentach Google

Jeśli zastanawiasz się, jak zwiększyć okresy w Dokumentach Google, trafiłeś we właściwe miejsce. Ponieważ wielu użytkowników zgłosiło, że rozmiar okresu w Dokumentach Google nie jest tak oczywisty, jak to konieczne, nasz zespół przeprowadził wymagane badania, aby rozwiązać ten problem.

Jest to naprawdę denerwujący problem, który dotyka Cię jeszcze bardziej, jeśli używasz Dokumentów Google do pisania projektu lub eseju do szkoły lub pracy. Brak wyraźnego okresu na końcu każdego zdania w wyżej wymienionych sytuacjach może powodować trudności dla czytelnika.

Z tych powodów w dzisiejszym artykule zbadamy najlepsze sposoby rozwiązania tego problemu. Po przeczytaniu tych metod będziesz mieć wszystkie narzędzia potrzebne do uniknięcia tego problemu w przyszłości. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.

Jak zwiększyć okresy w Dokumentach Google?

1. Ręcznie zmień rozmiar czcionki dla każdego z okresów

Uwaga: Aby zastosować tę metodę, będziesz mieć dwie opcje — edytuj każdy okres w trakcie jego pisania lub edytuj wszystkie okresy po zakończeniu pisania treści.

Pierwsza opcja wymaga zmiany rozmiaru czcionki na rozmiar tekstu po każdym okresie, więc moim zdaniem lepiej jest wykonać cały zakres zmian rozmiaru czcionki po zakończeniu tekstu.

Ta metoda ma zastosowanie tylko wtedy, gdy nie masz do czynienia z bardzo dużym tekstem. Aby to zrobić, wykonaj następujące kroki:

  1. Wewnątrz twojego Dokumenty Google strona -> wybierz każdy z okresów, który chcesz zmodyfikować.
  2. Po dokonaniu wyboru -> kliknij Rozmiar czcionki przycisk -> wybierz wartość, która pasuje do twojego tekstu.Edycja rozmiaru czcionki - Jak zwiększyć okresy w Dokumentach Google
  3. Jeśli Twój tekst jest zbyt duży dla tej metody, wykonaj następną.

Chcesz tworzyć niesamowite granice w Dokumentach Google? Dzięki temu przewodnikowi jest to bardzo proste!

2. Zmień styl czcionki w Dokumentach Google

Uwaga: Chociaż ta metoda wydłuży okresy tekstu, ta metoda ma zastosowanie tylko w przypadku, gdy nie masz określonych wymagań dotyczących czcionki użytej w tekście.

  1. Wybierz tekst, na który chcesz zmienić styl czcionki.Edycja stylu czcionki - jak powiększać okresy w Dokumentach Google
  2. Kliknij przycisk Styl czcionki i wybierz opcję z listy.

3. Użyj polecenia klawiatury, aby automatycznie wybrać wszystkie okresy

  1. W tekście Dokumentów Google -> naciśnij Ctrl + F. klawisze na klawiaturze, aby otworzyć pole wyszukiwania.
  2. Wpisz a Kropka wewnątrz pola wyszukiwania.
  3. wciśnij trzy kropki opcje pola wyszukiwania -> zmień rozmiar czcionki na większy -> wpisz kropkę w Zastąpić z polem -> kliknij Zamień wszystko.skrót klawiaturowy wyszukiwania - jak zwiększyć okresy w Dokumentach Google

W tym artykule omówiliśmy najlepsze metody wydłużania okresów w Dokumentach Google. Daj nam znać, jeśli ten przewodnik Ci pomógł, korzystając z sekcji komentarzy poniżej.

Zatwierdź

Link do głównej publikacji