Jak zrobić bitcoiny za pomocą komputera z systemem Windows

Prawdopodobnie czytałeś o bitcoinach w ostatnich miesiącach i jest prawdopodobne, że nie wszystko, o czym czytałeś, chwaliło cyfrową walutę. W ciągu ostatnich dni prawdopodobnie przeczytałeś, że bitcoin spadł z rekordowego poziomu około 266 dolarów — czyli na bitcoin — do 97 USD na dzień dzisiejszy. To wciąż dużo, biorąc pod uwagę, że wartość jednego bitcoina wynosiła zaledwie 13 USD 1 stycznia 2013 r.

Waluta jest interesująca z wielu powodów i choć omawianie ich wszystkich zajęłoby zbyt wiele czasu, chciałbym wspomnieć o kilku. Po pierwsze, jest to wirtualna waluta, która nie jest zarządzana przez organ centralny, ale przez sieć internetową. Walutą można handlować tak jak każdą inną walutą, możesz wymieniać dolara, euro lub dowolną inną walutę na bitcoiny i odwrotnie. Bitcoiny są tworzone w procesie nazywanym wydobywaniem. Mówiąc bardzo prosto: na komputerze działa program wydobywczy, który wykorzysta moc obliczeniową komputera do stworzenia nowego bitcoina.

Pojedynczy użytkownicy muszą mieć naprawdę szczęście, aby mieć szansę na wyścig w tworzeniu nowych bitcoinów, dlatego wielu dołącza do tak zwanych pul, które dzielą części prac między swoich członków, aby mieć szansę na farmy serwerów, superkomputery i większe sieci. Łączone wydobycie nagrodzi cię mniejszymi, ale częstszymi zwrotami.

Chciałbym podziękować czytelnikowi Ghacks Alexowi, który ogromnie mi pomógł w tej sprawie.

Konfigurowanie komputera do wydobywania bitcoinów

Aby rozpocząć, potrzebujesz dwóch narzędzi:

  • Bezpieczny portfel przechowujący wszystkie posiadane bitcoiny.
  • Program do wydobywania, który pozwala korzystać z zasobów komputera do wydobywania.

Istnieje kilka portfeli, z których możesz wybrać jeden. Electrum to wieloplatformowy portfel dla systemów Windows, Linux, OS X i Android, który jest dostępny jako pliki binarne i pliki źródłowe. Użytkownicy systemu Windows mogą pobrać przenośną wersję aplikacji lub użyć instalatora, aby zainstalować ją w swoim systemie. Instalator nie powinien stwarzać żadnych problemów, po prostu pamiętaj, aby przechowywać bezpieczną frazę w bezpiecznym miejscu, abyś mógł odzyskać swój portfel w dowolnym momencie w przypadku zapomnienia hasła uwierzytelniającego.

Guiminer lub Gui Mining to darmowy przenośny program dla systemu operacyjnego Windows, którego można używać do wydobywania bitcoinów na komputerze. Podstawową zaletą programu jest to, że zawiera wszystko, czego potrzebujesz, aby rozpocząć. Obsługuje dołączanie do puli wydobywczej, ale także wydobywanie solo, jeśli wolisz pójść tą drogą.

Uruchamianie Guiminera

Teraz, gdy masz narzędzia do rozpoczęcia wydobywania bitcoinów, powinieneś rozważyć dołączenie do jednej z pul wydobywczych. Na przykład jest Pula Slusha, do której dołączyłem. Musisz zarejestrować się na stronie internetowej puli, aby otrzymać jedno lub wiele loginów pracowników, które musisz wprowadzić do swojego programu — w naszym przypadku Guiminer — aby rozpocząć wydobycie i uzyskać uznanie za twoje wysiłki.

wydobywanie bitcoinów guiminer

Możesz oczywiście dołączyć do dowolnej z innych pul połączonych bezpośrednio z aplikacji lub użyć innej opcji, aby wprowadzić niestandardową nazwę hosta i port zamiast tego, jeśli pula, do której dołączyłeś, nie jest wymieniona w programie.

Pamiętaj, że wydobycie będzie bardzo obciążać Twój komputer, więc najlepiej jest to zrobić, jeśli jest bezczynny, a nie podczas pracy. Możesz kontynuować pisanie postów na blogu i wykonywanie innych lekkich czynności, ale zauważysz, że więcej czynności podatkowych będzie wolniejszych niż zwykle.

Program wyświetla kilka informacji o prędkości twojego systemu i tak dalej, i tak dalej, ale jeśli chcesz dowiedzieć się, ile zarobiło twoje wydobycie, musisz odwiedzić stronę puli wydobywczej, ponieważ jest to miejsce, w którym to jest katalogowany.

Tutaj wyświetlane są szacunkowe, niepotwierdzone i potwierdzone nagrody. Nie spodziewaj się, że zdobędziesz kilka bitcoinów dziennie za pomocą jednego komputera osobistego, ale jeśli będziesz wytrwały, w ten sposób zarobisz pieniądze. Możesz również podać swój adres Bitcoin (pokazany w portfelu) na stronie internetowej kopalni, aby otrzymywać tam wydobywane bitcoiny.

Prawdopodobnie zastanawiasz się, jak szybki może być jeden komputer osobisty. Właściwie nie tak szybko. Mój procesor Intel Core i7 860, 8 gigabajtów pamięci RAM i karta graficzna Nvidia Geforce GTX 470 ma prędkość około 102 Mhash / s. Galeria sławy na stronie internetowej Slusha pokazuje, że niektórym użytkownikom udało się wygenerować ponad 149000 Mhash / s.

Link do głównej publikacji