Jak zresetować system Windows 8, 8.1, 10 w zaledwie kilka minut

Przywracanie ustawień fabrycznych w laptopie, tablecie lub komputerze z systemem Windows 8, Windows 8.1 lub Windows 10 jest łatwe, ponieważ wystarczy postępować zgodnie z wbudowaną sekwencją rozwiązywania problemów dostarczoną przez firmę Microsoft. Jeśli jednak nie wiesz, jak poradzić sobie z operacją przywracania ustawień fabrycznych, po prostu sprawdź poniższe wskazówki i dowiedz się, jak to zrobić samodzielnie.przywracanie ustawień fabrycznych systemu Windows 8
W różnych sytuacjach może być wymagane przywrócenie urządzenia Windows 8, 8.1, 10 do stanu początkowego. Na przykład może chcesz sprzedać swój komputer i chcesz zablokować dostęp do swoich danych osobowych, informacji i kont przyszłym użytkownikom. A może występują różne problemy związane z oprogramowaniem miękkie w systemie Windows 10, 8 i chcesz naprawić wszystkie problemy, przywracając urządzenie do stanu początkowego.

We wszystkich tych sytuacjach przywrócenie ustawień fabrycznych jest więcej niż zalecane, więc jeśli zastanawiasz się, czy musisz pozbyć się swoich danych lub chcesz przywrócić system Windows 10, 8 z powrotem do stanu magazynowego, nie wahaj się i zastosuj kroki od dołu.

Pamiętaj, że wszystkie twoje dane zostaną usunięte; dlatego przed przejściem do poniższych kroków wykonaj kopię zapasową, aby zapisać wszystko, czego możesz później potrzebować — w tym przypadku możesz korzystać z usług w chmurze lub innych aplikacji ze Sklepu Windows.

Jak przywrócić ustawienia fabryczne systemu Windows 8, 8.1, 10

 1. Idź do swojego Pulpit i stamtąd uruchom pasek Uroku, naciskając dedykowane klawisze klawiatury Wind + C.
 2. Wybierać Ustawienia a następnie wybierz Zmień ustawienia komputera.
 3. W oknie Ustawienia komputera wybierz Generał patka.okna ustawień komputera
 4. Następnie wybierz „Usuń wszystko i zainstaluj ponownie system Windows”.
 5. The Zresetuj komputer zostanie wyświetlone okno; stamtąd kliknij „Dalej”.
 6. Wybierz dysk, który chcesz przywrócić do ustawień fabrycznych. Wybierz także, czy chcesz zniszczyć wszystkie dane, czy tylko usunąć pliki.zresetuj system Windows
 7. Na koniec dotknij „Resetuj”, jeśli chcesz zresetować urządzenie Windows 8 do ustawień fabrycznych, lub „Anuluj”, jeśli chcesz przerwać.

W systemie Windows 10 strona Ustawienia jest nieco inna w porównaniu do systemu Windows 8, ale oto kroki, które należy wykonać:

 1. Iść do Aktualizacja bezpieczeństwo >  Poprawa tab> kliknij Zresetuj ten komputer > naciśnij Rozpocznij przycisk.zresetuj komputer
 2. Możesz zatrzymać swoje pliki lub całkowicie usunąć wszystkie pliki i foldery z komputera.
 3. Wybierz jedną z dwóch opcji i postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby zakończyć proces.

Więc masz to; w ten sposób możesz w dowolnym momencie zresetować urządzenie Windows 10, 8 lub Windows 8.1 do ustawień fabrycznych. Powiedz nam, jak Ci się udało, korzystając z poniższego pola komentarzy — jeśli masz problemy, postaramy się rozwiązać je jak najszybciej.

Mówiąc o problemach z resetowaniem komputera z systemem Windows, przygotowaliśmy już kilka instrukcji rozwiązywania problemów, aby pomóc Ci je naprawić. Możesz je sprawdzić poniżej:

 • Pełna poprawka: Wystąpił problem podczas resetowania komputera
 • Nie można zresetować systemu Windows 10: Oto 6 sposobów rozwiązania tego problemu
 • Resetowanie komputera nie działa: Oto jak możesz rozwiązać ten problem

Zatwierdź

Link do głównej publikacji