Jak zmniejszyć hałas z nowego wentylatora laptopów

Co znajdziesz w tym przewodniku:

 1. Użyj oprogramowania Fan Speed
 2. Regularnie czyść swój sprzęt
 3. Zabij niepotrzebne zadania
 4. Kup laptopa Cooler
 5. Zaktualizuj komputer

Właśnie masz nowego laptopa, ale coś nie jest w porządku. Mimo że jest nowy, wentylator laptopa jest głośniejszy niż powinien, co jest bardzo denerwujące. Ale nie martw się, oto kilka rozwiązań, jeśli Twój nowy laptop jest zbyt głośny.
wentylator laptopa zbyt głośny wind8apps

Rozwiązania zmniejszające hałas wentylatora laptopa

Rozwiązanie 1: Użyj oprogramowania Fan Speed

Czasami rozwiązaniem jest utrzymanie prędkości wentylatora pod kontrolą za pomocą oprogramowania. A SpeedFan jest prawdopodobnie najlepszym programem do tego. SpeedFan pozwala ustawić ograniczenia prędkości wentylatora, ponieważ domyślne sterowniki sprzętowe często używają go częściej niż to konieczne, a to może powodować dodatkowy hałas. Dzięki temu oprogramowaniu będziesz w stanie wyciszyć laptopa w bezpiecznych temperaturach.

Należy jednak pamiętać, że przegrzanie komputera jest bardzo złym pomysłem, aby uczynić go cichszym. Zaleca się utrzymywanie prędkości wentylatora na akceptowalnym poziomie, ale ekstremalne zmuszanie wentylatora do szybszej pracy może naprawdę wpłynąć na żywotność systemu. Zasadniczo najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, to pozwolić SpeedFanowi na utrzymanie domyślnej prędkości wentylatora.

— ZWIĄZANE: Problemy z ogrzewaniem i wentylatorem Surface Pro po instalacji systemu Windows 10: Wypróbuj te poprawki

Rozwiązanie 2: Regularnie czyść sprzęt

Twój laptop może, a na pewno z czasem zbierze kurz. Obecność kurzu i innych zabrudzeń z pewnością wpłynie na wydajność wentylatora, nawet jeśli jest nowy. Nie spiesz się więc, aby całkowicie wyczyścić sprzęt i usunąć wszelkie zabrudzenia. Będzie to dobre nie tylko dla twojego wentylatora, ale dla całego komputera.

Ale bądź ostrożny, nieprawidłowe czyszczenie sprzętu może czasem być niebezpieczne, ponieważ możesz uszkodzić niektóre elementy laptopa. Oto film, który pokaże, jak prawidłowo wyczyścić laptopa, bez żadnych szkodliwych działań.

Rozwiązanie 3: Zabij niepotrzebne zadania

Możliwe jest również, że wentylator Twojego laptopa jest zbyt głośny, ponieważ zmuszasz go do większej pracy. Spróbuj spowolnić i zabić niektóre niepotrzebne procesy. Jeśli wykonujesz więcej zadań niż powinieneś, procesor będzie coraz gorętszy, a to z pewnością wpłynie na pracę wentylatora. Jeśli zabijesz niepotrzebne zadania, zrobisz ogromną przysługę dla twojego systemu, wentylatora i twoich uszu.

Pierwszą rzeczą, którą możesz zrobić, aby zabić niepotrzebne zadania, jest wyłączenie niepotrzebnych programów podczas uruchamiania. Pozwoli ci to pozbyć się wszystkich programów, których być może nawet nie zauważysz, uruchamiając i przeciążając procesor. Jeśli nie wiesz, jak wyłączyć programy podczas uruchamiania, wykonaj następujące czynności:

 • Naciśnij jednocześnie klawisz Windows i klawisz R, aby otworzyć okno Uruchom.
 • W polu Uruchom wpisz msconfig i kliknij OK
 • Przejdź do paska uruchamiania i po prostu odznacz procesy, których nie chcesz uruchamiać po włączeniu systemuwyłącz programy startowe
 • Kliknij OK.

— POWIĄZANE: Oprogramowanie generatora białego szumu dla systemu Windows 10

Rozwiązanie 4: Kup chłodzenie laptopa

Wygląda na to, że laptopy stają się coraz gorętsze. Podczas gdy starsze modele laptopów potrzebowały ponad roku na rozpoczęcie ogrzewania, wygląda na to, że nowe wymagają chłodzenia laptopa od pierwszego dnia. To rozwiązanie może wymagać od ciebie dodatkowych pieniędzy, ale jeśli nie masz innego wyboru, zdecydowanie powinieneś to rozważyć.

Chłodnice kontrolują temperaturę twojego laptopa, zapewniając ci dobrze działający, stabilny komputer do codziennego użytku. Chłodnice nie są dobrym pomysłem, jeśli używasz laptopa w podróży, ale jeśli używasz go do długotrwałej pracy w domu, cooler z pewnością będzie doskonałym wyborem.

Rozwiązanie 5: Zaktualizuj komputer

Czasami problemy z głośnym hałasem wentylatora mogą być wywoływane przez problemy związane z oprogramowaniem. Na przykład Microsoft może wydać aktualizację, która nie jest tak dobrze zoptymalizowana, co może obciążyć zasoby komputera. W rezultacie maszyna będzie próbowała kontrolować temperaturę poprzez zwiększenie prędkości wentylatora.

Oczywiście gigant technologii zwykle naprawia tego rodzaju problemy techniczne dość szybko za pomocą poprawek. Być może oczekujące aktualizacje skupiają się na tym właśnie problemie. Zainstalowanie najnowszych poprawek może pomóc rozwiązać nieprawidłowe problemy z hałasem wentylatora.

Jeśli masz jakieś inne rozwiązania głośnego problemu z wentylatorem, chcielibyśmy je usłyszeć, więc podziel się z nami tym w sekcji komentarzy.

Oto kilka dodatkowych wskazówek, jak naprawić głośne wentylatory laptopów:

 • Wentylator procesora powoduje hałas w systemie Windows 10, 8.1: Wypróbuj te poprawki
 • Przegrzanie laptopa w systemie Windows 10? Sprawdź te 4 rozwiązania
 • Gdy komputer się nie włącza, ale robią to jego fani, oto co należy zrobić

Zatwierdź

Link do głównej publikacji