Jak zmienić język Sklepu Windows 8

Jeśli bawiłeś się wersją zapoznawczą systemu Windows 8 wydaną przez firmę Microsoft jakiś czas temu, być może zagłębiłeś się w Sklepie Windows, aby sprawdzić niektóre aplikacje dostarczane z systemem operacyjnym. Jeśli sprawdziłeś sklep, być może zauważyłeś, że niektóre aplikacje mogły być zoptymalizowane pod kątem Twojego języka ojczystego. Chociaż jest to z pewnością najlepszy sposób radzenia sobie z większością użytkowników, niektórzy użytkownicy mogą chcieć zobaczyć listę aplikacji dla innego kraju lub języka.

Może jesteś ex-patem, który lubi być w kontakcie z krajem, w którym się urodziłeś, może pracujesz za granicą przez pewien czas, a może po prostu ktoś, kto woli aplikacje w innym języku. W drugim przypadku może to być spowodowane tym, że inny język może oferować więcej aplikacji niż na przykład domyślny język sklepu.

Język Windows 8 Store

Po otwarciu sklepu z systemem Windows 8 może się w nim znajdować wiele języków. Na przykład niemieccy użytkownicy zauważą, że aplikacje w języku niemieckim są podświetlone na froncie sklepu, a tytuły grup oraz lista najlepszych i nowych wydań są wymienione w języku angielskim. Jest bardzo prawdopodobne, że Microsoft przetłumaczy całą zawartość przed wydaniem detalicznej wersji systemu Windows 8.

Na razie możesz jednak zidentyfikować język, patrząc na tytuły aplikacji i teksty w sklepie. Windows 8 angielski sklep

Należy pamiętać, że nie ma opcji zmiany języka sklepu bezpośrednio w interfejsie sklepu. Oto, co musisz zrobić, aby zmienić język sklepu Windows 8:

  • Przejdź na pulpit systemu Windows 8, na przykład klikając ikonę Pulpit w interfejsie Metro lub stukając klawisz Windows.
  • Przesuń kursor myszy w prawy dolny róg, aby wyświetlić menu paneli, i kliknij tam link Ustawienia.
  • W poniższym menu kliknij Panel sterowania
  • Znajdź język i kliknij wpis. Tutaj znajduje się lista wszystkich zainstalowanych języków interfejsu.

języki Windows 8

  • Kliknij link Zmień format daty, godziny lub formatu na lewym pasku bocznym.
  • Przejdź do zakładki lokalizacji i wybierz inny dostępny język tutaj. Należy pamiętać, że Sklep Windows może nie obsługiwać wszystkich języków.

lokalizacja systemu Windows

  • Po dokonaniu zmiany uruchom ponownie system operacyjny.
  • Powinieneś teraz zobaczyć inny język interfejsu i aplikacje w sklepie.

Należy pamiętać, że podczas gdy działa to w wersji zapoznawczej systemu Windows 8, Microsoft może nadal wprowadzać zmiany w sklepie przed wydaniem ostatecznej wersji systemu operacyjnego. Na razie możesz jednak użyć tej metody, aby szybko zmienić język sklepu i uzyskać dostęp do różnych aplikacji w sklepie. Wszystkie wcześniej zainstalowane aplikacje również pozostają dostępne.

Link do głównej publikacji