Jak wyłączyć VLC Media Player Otwórz funkcję Ostatnie media

Jeśli korzystasz z VLC Media Player, być może zauważyłeś, że śledzi filmy, które ty — lub ktokolwiek inny korzysta z komputera i konta użytkownika — otworzyłeś w przeszłości. Jest to podobne do funkcji ostatnich dokumentów pakietu Office, a głównym założeniem jest zapewnienie możliwości szybkiego otwarcia ostatnio otwieranego pliku multimedialnego.

Możesz to teraz sprawdzić, otwierając VLC i wybierając Media> Otwórz ostatnie media z menu u góry.

Wyświetlanych jest tutaj dziesięć ostatnich filmów odtwarzanych w odtwarzaczu multimedialnym. Możesz odtworzyć dowolne z nich jednym kliknięciem, pod warunkiem, że są one nadal dostępne na komputerze. Ekran pozostaje pusty, jeśli nie są dostępne. Może się tak zdarzyć, jeśli zostały usunięte, uruchomione z zaszyfrowanych lokalizacji lub dysków, które nie są zamontowane lub podłączone do komputera.

vlc otwórz najnowsze media

Możesz od razu wyczyścić listę, klikając wyraźny link w interfejsie, ale jest to tylko tymczasowe rozwiązanie, ponieważ odtwarzane później filmy ponownie pojawią się na liście.

Jeśli nie chcesz, aby Twoje filmy były nagrywane w odtwarzaczu, na przykład dlatego, że nie używasz tej funkcji do ponownego otwierania filmów, możesz wykonać następujące czynności, aby się upewnić:

  1. Kliknij Narzędzia> Preferencje w górnym menu lub użyj skrótu Ctrl-P, aby otworzyć preferencje.
  2. Znajdując się w sekcji Interfejs tutaj, znajdź Zapisz ostatnio odtwarzane elementy opcja na stronie.
  3. Odznacz to pole, aby wyłączyć rejestrowanie odtwarzanych filmów.
  4. Kliknij przycisk Zapisz.

zapisz ostatnio odtwarzane pozycje vlc

Pamiętaj, że musisz ponownie uruchomić VLC, zanim zmiana zacznie obowiązywać. Zauważysz, że menu nie jest już wyświetlane w obszarze Media. Możesz go ponownie włączyć, wykonując te same czynności, co opisane powyżej.

Napiwki:

  1. Możesz użyć skrótów Ctrl-1 do Ctrl-9, aby bezpośrednio otworzyć najnowsze pliki multimedialne, ale tylko jeśli funkcja jest aktywna.
  2. Pamiętaj, że wyłączenie tej funkcji nie powoduje wyczyszczenia listy. Jeśli ponownie włączysz listę, zobaczysz filmy, które były otwierane przed jej wyłączeniem. Dlatego najpierw wybierz opcję wyczyść, zanim ją wyłączysz.
Link do głównej publikacji