Jak łączyć, dzielić i tworzyć pliki mp4, mov i 3gp

Ostatnio zapytano mnie, czy znam program do dzielenia lub łączenia plików MP4 w systemach Windows. W przeszłości korzystałem z programu, który mi pozwalał, a ponieważ lubię dzielić się wiedzą, postanowiłem napisać o tym artykuł.

Yamb to darmowy program dla systemu Windows, którego można używać do łączenia, dzielenia i tworzenia plików mp4, mov i 3gp w systemie Windows.

Potrzebujesz konwertera MPEG 4 MP4, ponieważ Yamb używa go do procesu konwersji. Jeśli jeszcze go nie masz, pobierz wersję instalatora ze strony programisty, ponieważ zawiera ona opcje instalacji programów innych firm potrzebnych do niektórych funkcji programu.

Uwaga: Deweloper nie aktualizował programu od 2009 roku, co wyraźnie wskazuje na to, że został on porzucony. Jednak w tej chwili nadal działa dobrze. Sprawdź Cute Video Audio Merger, Movie File Merger lub Deepnut jako potencjalne alternatywy.

Yamb — dziel lub dołącz do plików mp4, mov i 3gp

dołączyć podzielone pliki mp4 mov 3gp

Yamb to głównie gui dla Mp4 Box. Jeśli znasz się na wierszu poleceń, możesz po prostu pracować z aplikacją i w ogóle nie używać Yamb. Z drugiej strony praca z Yambem jest o wiele łatwiejsza niż z linii poleceń, przynajmniej dla większości użytkowników komputerów.

Musisz dodać ścieżkę do pola mp4 w ustawieniach, zanim zaczniesz korzystać z niektórych opcji, które oferuje yamb. Aby rozpocząć, możesz wybrać opcje tworzenia lub edycji programu.

Karta tworzenia pozwala tworzyć pliki MP4 i 3GP poprzez konwersję innych plików filmowych do formatu. Utworzone pliki można dodatkowo dostosować, dzieląc na przykład pliki wyjściowe.

Ważniejsza jest karta edycji, która pozwala dzielić i dołączać pliki mp4, mov i 3gp oraz konwertować napisy do odpowiedniego formatu. Łączenie plików MP4 jest tak proste, jak ich dzielenie. Upuść pliki, które chcesz połączyć w odpowiedniej kolejności, do yamb i wybierz plik wyjściowy. Pamiętaj, że plik wyjściowy musi istnieć, w przeciwnym razie Yamb przerwie proces.

Wystarczy utworzyć pusty plik z rozszerzeniem mp4 i wszystko powinno działać dobrze. Łączenie plików MP4 jest szybkim procesem, zajęło Yamb 13 sekund, aby połączyć dwa 60-megabajtowe pliki MP4 razem.

Najnowsza wersja beta Yamb obsługuje dodatkowe funkcje, w tym pisanie lub usuwanie znaczników z plików mp4 lub 3gp, konwersję formatów napisów lub wyodrębnianie strumieni z plików avi, mp4, mov lub ts.

Słowa końcowe

YAMB nie został zaktualizowany od czasu wydania pierwszej wersji beta. Chociaż działa dobrze nawet w wersji systemu Windows wydanej po opublikowaniu programu, zaleca się wybranie różnych programów, jeśli chcesz podzielić lub połączyć pliki MP4 i inne formaty plików obsługiwane przez Yamb.

Niektóre z nich wymieniliśmy u góry w aktualizacji.

Podsumowanie
Jak łączyć, dzielić i tworzyć pliki mp4, mov i 3gp
Nazwa artykułu
Jak łączyć, dzielić i tworzyć pliki mp4, mov i 3gp
Opis
Yamb to graficzny interfejs użytkownika dla Mp4 Box, który pozwala dzielić lub scalać pliki multimedialne mp4, mov lub 3gp na komputerach z systemem Windows.

Link do głównej publikacji