Jak zaszyfrować dokument przechowywany na Dysku Google

Wielu z nas korzysta Dokumenty Google dla naszych codziennych potrzeb dokumentacyjnych. Dzięki Dokumentom Google łatwo jest udostępniać dokumenty, współpracować i uzyskiwać do nich dostęp na dowolnym komputerze. Najlepsze jest to, że nie musisz instalować oprogramowania innych firm. Pomimo całej wygody ważne jest zabezpieczenie dokumentów, a jednym z najlepszych sposobów jest szyfrowanie Dokumentów Google.

Jak szyfrować Dokumenty Google

W tym artykule przeprowadzimy Cię przez wiele różnych sposobów szyfruj dokument przechowywany na Dysku Google. To powiedziawszy, Google nie oferuje natywnie funkcji szyfrowania dokumentów. Nie pozostaje nam nic innego, jak polegać na obejściach i rozszerzeniach innych firm.

  1. Udostępnianie dokumentów
  2. Zaszyfruj Dokumenty Google za pomocą Boxcrypt
  3. Szyfruj dokumenty offline / przed przesłaniem
  4. Zaszyfruj pliki Google Doc za pomocą VeraCrypt.

1] Zabezpiecz dokumenty, udostępniając je

Dokumenty Google mogą być przeglądane / edytowane tylko przez tych, którzy mają do nich dostęp. Co więcej, opcje udostępniania w Google Doc pozwolą Ci kontrolować nawet najmniejszy aspekt. Warto również wspomnieć, że musisz chronić swoje konto Gmail. Wymieniliśmy niektóre z najlepszych sposobów zabezpieczenia konta Gmail przed atakami.

Sugeruję również, abyś nie udostępnił plików po użyciu. Aby udostępnić pliki Dokumentów Google, wykonaj czynności opisane poniżej,

  • Otwórz Dokument Google
  • Kliknij niebieski przycisk Udostępnij w prawym górnym rogu
  • Kliknij znak X na każdej osobie, z którą chcesz udostępnić dokument
  • Wybierz Udostępnij i zapisz.

2] Zaszyfruj Dokumenty Google za pomocą Boxcryptor

Boxcryptor to prosty sposób na szyfrowanie dokumentów Google. Działa poprzez synchronizację z ulubioną usługą w chmurze i synchronizację z programami, które są już zainstalowane na twoim komputerze. Podstawowa darmowa wersja Boxcryptor jest wystarczająca dla zwykłych użytkowników. Bezpłatna warstwa oferuje jednego dostawcę chmury, dwa urządzenia, usługę społecznościową oraz możliwość udostępniania zaszyfrowanych plików osobom, które nie korzystają z Boxcryptor.

Oprócz tego możesz także wybrać opcjonalny kod PIN lub hasło do wysyłanych plików i wysłać nieograniczoną liczbę linków. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, Boxcryptor używa kluczy AES, a dla celów bezpieczeństwa te same klucze nigdy nie są ponownie używane. Deweloperzy twierdzą, że muszą zapisać niektóre dane w chmurze i zapewnić bezpieczeństwo na serwerze Boxcryptor. Wszystko powiedziane i zrobione; Nadal obawiam się o udostępnienie mojego dysku w chmurze zewnętrznemu dostawcy oprogramowania. Pobierz Boxcryptor ze strony głównej.

3] Zabezpiecz dokumenty hasłem Dokumenty offline / przed przesłaniem

Jest to jeden z najlepszych sposobów przeciwdziałania brakowi funkcji szyfrowania Dokumentów Google. Zaszyfruj Dokumenty Google przy użyciu pakietu Microsoft Office.

Aby zaszyfrować, otwórz Plik> Chroń dokument> Szyfruj za pomocą hasła. Upewnij się, że pamiętasz hasło, ponieważ nie ma możliwości odzyskania go później. Po zakończeniu szyfrowania prześlij plik na Dysk Google.

4] Zaszyfruj pliki Google Doc za pomocą VeraCrypt

VeraCrypt to narzędzie, które pozwala szyfrować dowolne pliki. Proces jest całkowicie offline, a do tego samego musisz pobrać i zainstalować VeraCrypt. Obsługuje szereg algorytmów szyfrowania, takich jak AES, Twofish i Serpent.

Wystarczy utworzyć nowy zaszyfrowany folder plików na Dysku Google i zsynchronizować go z komputerem. Nowo utworzony dysk będzie wyglądał jak zewnętrzny dysk twardy. Teraz możesz przeciągać i upuszczać wszystkie swoje pliki, a zostaną one automatycznie zaszyfrowane. Pamiętaj, że będziesz musiał zainstalować VeraCrypt w celu odszyfrowania plików.

Mam nadzieję, że post okaże się przydatny.

Link do głównej publikacji