Jak zapobiec ciągłemu działaniu Microsoft Edge w tle [EASY WAY]

Microsoft Edge okazuje się domyślną przeglądarką, którą otrzymujesz z pakietem Windows 10.

Poza wszystkim, czym może się pochwalić Edge, jest jeden aspekt, który może nie wszystkim przypadać do gustu — jego tendencja do ciągłego działania w tle.

Jest to jednak w pełni zgodne z zasadą działania systemu Windows 10, polegającą na tym, że cała aplikacja może działać przez cały czas w tle.

Microsoft wyjaśnia, że ​​jest to świadoma decyzja projektowa; coś, co pozwoli na aktualizację aplikacji przez cały czas, a z kolei może na bieżąco informować użytkownika.

Chociaż jest to zdecydowanie fajne, nie jest tak w przypadku osób, które nie korzystają z aplikacji. Dzieje się tak po prostu dlatego, że jakakolwiek niechciana aplikacja działająca w tle zużyje pamięć, spowoduje spowolnienie całego systemu i podatność na nagrzewanie się.

Chociaż nie powinno to stanowić problemu w przypadku wysokiej klasy komputerów PC z nową epoką, które mają wystarczającą przepustowość pamięci, może być paraliżujące dla tych, którzy korzystają ze starszych komputerów z ograniczoną pamięcią RAM.

W każdym razie nie ma sensu pozwolić programowi, którego rzadko używasz, aby utrzymać pamięć, co pozbawia inne oryginalne aplikacje, na których ci naprawdę zależy.

Więc jeśli jesteś jednym z tych, którzy szukają sposobów powstrzymaj Edge od zawsze działającego w tle, jesteś właściwym miejscem. A rozwiązanie tego problemu jest tak proste, jak można sobie wyobrazić.

Jak mogę zatrzymać Edge’a w tle:

Użyj ustawień systemu Windows 10:

  1. Kliknij przycisk Start na ekranie głównym i wybierz „Ustawienia”.
  2. Kliknij kartę „Prywatność”.
  3. Z listy opcji w lewym panelu wybierz „Aplikacja w tle”.
  4. Po prawej stronie zobaczysz wszystkie aplikacje aktualnie zainstalowane na twoim komputerze. A jeśli wcześniej nie majstrowałeś przy ustawieniach tutaj, prawdopodobnie wszystkie aplikacje zostaną włączone w tle, tak jak w Windows 10.
  5. Zlokalizuj Edge i wyłącz go, aby aplikacja nie działała w tle. W rzeczywistości zaleca się wyłączenie tego ustawienia dla wszystkich aplikacji, których rzadko / nigdy nie używasz.

Jeśli masz problemy z otwarciem aplikacji Ustawienia, zapoznaj się z tym artykułem, aby rozwiązać problem.

Otóż ​​to. I to jest tak proste. Nie ma również potrzeby restartowania systemu. Przeglądarka Edge (lub dowolna inna określona przez Ciebie aplikacja) nigdy więcej nie ugrzęźnie w twoich zasobach.

Jeśli masz inne sugestie lub pytania, zostaw je w komentarzach poniżej.

Zatwierdź

Link do głównej publikacji