Jak zamazać tekst w plikach PDF za pomocą DocHub i Dokumentów Google

Wypełnienie formularza PDF jest dość łatwe. Odpalasz aplikację do edytowania plików PDF, używasz w niej narzędzia tekstowego i piszesz.

Jak zamazać tekst w plikach PDF za pomocą DocHub i Dokumentów Google
Edytujesz plik PDF, który już zawiera tekst? To nie jest takie proste.

Załóżmy na przykład, że masz formularz wniosku, który ma kilka pól tekstowych, ale zamiast pustych pól do wpisania, w niektórych polach, takich jak „Napisz dużymi literami”, „Dołącz swój stan”, jest już tekst.

Wiem, że jest to rzadki przykład, a scenariusz przypadku użycia może być zupełnie inny. Edycja takich formularzy może być znacznie trudniejsza. Dlaczego? Ponieważ pliki PDF mają być sfinalizowanymi wersjami dokumentów, dlatego nie można usuwać z nich tekstu, tak jak w programie Microsoft Word lub LibreOffice Writer.

Trudna droga

Możesz spróbować zrobić zrzut ekranu pliku PDF i użyć edytora obrazów, aby usunąć tekst. Następnie możesz wydrukować i zeskanować edytowaną wersję, aby utworzyć nowy plik PDF. Użyj edytora PDF, aby napisać w nim, co chcesz. To dużo pracy. A co jeśli nie masz drukarki lub skanera?

Łatwa droga

Można to zrobić na kilka sposobów, w tym za pomocą płatnych aplikacji, takich jak Adobe Acrobat. Inkscape to darmowa opcja, która obsługuje edycję plików PDF i może działać dobrze (zależy od zawartości plików PDF).

Jeśli masz pakiet Microsoft Office, możesz spróbować użyć programu Word do edycji plików PDF. LibreOffice obsługuje również edycję dokumentów PDF. Podczas moich testów wszystkie trzy programy sprawiły, że części dokumentu testowego stały się bezużyteczne (np. Brakowało lub zniekształcono pola wyboru, obrazy / logo były rozmyte itp.).

Nawet gdybym mógł usunąć tekst za pomocą tych aplikacji, nie byłbym w stanie korzystać z dokumentu, ponieważ programy zmodyfikowały inne części pliku PDF. Bezpłatne edytory PDF offline, które wypróbowałem, również nie miały opcji wygaszania ani wymazywania.

Istnieje wiele usług online, które pozwalają edytować pliki PDF. Jednym z najpopularniejszych są Dokumenty Google.

Jak zamazać tekst w plikach PDF za pomocą DocHub i Dokumentów Google

1. Prześlij plik PDF na dysk Google.

2. Kliknij dwukrotnie, aby wyświetlić podgląd.

3. U góry ekranu znajduje się opcja „Otwórz za pomocą”. Kliknij i wybierz „DocHub”. (Jest to usługa innej firmy, ale jest zaufana przez Google).

4. Zostaniesz poproszony o przyznanie DocHub pozwolenia na dostęp do Dysku Google. Potrzebuje tego do odczytu / zapisu plików PDF. Po zezwoleniu na tę opcję możesz w przyszłości korzystać z witryny DocHub (pod warunkiem, że zalogujesz się na konto Google).

5. Plik PDF powinien zostać załadowany do DocHub, a u góry ekranu zobaczysz pasek narzędzi.

Jak rozjaśnić tekst w plikach PDF za pomocą DocHub

6. Wybierz narzędzie Whiteout (ikona gumki).

7. Narysuj pole nad tekstem, który chcesz usunąć. I zostanie usunięty.

8. Zapisz plik PDF i jest gotowy do użycia.

Edytowany PDF DocHub

W przypadku naszego przykładu formularza wniosku, można użyć tej metody, aby pole tekstowe wydawało się puste. Następnie możesz użyć narzędzia tekstowego w DocHub lub dowolnego edytora PDF, aby wypełnić formularz.

Proszę, bezpłatna, wieloplatformowa aplikacja do wycinania tekstu w plikach PDF. Wszystko czego potrzebujesz to przeglądarka internetowa i plik PDF, oczywiście potrzebujesz go.

Słowa końcowe

Usługi online mogą nie działać we wszystkich sytuacjach, ponieważ możesz nie chcieć przesyłać poufnych dokumentów do usługi online. Jeśli jednak dokument PDF jest ogólny, jest to poprawna opcja, która powinna działać w wielu kontekstach.

Link do głównej publikacji