Jak dodać aplikacje spoza Sklepu do Windows 8

Dodawanie niestandardowych aplikacji innych niż sklepowe do systemu Windows 8 jest czymś, o czym nie mówi się zbyt wiele. Microsoft dla jednego chce, aby użytkownicy systemu Windows 8 pobierali swoje aplikacje ze Sklepu Windows do systemu operacyjnego, a nie za pośrednictwem innych firm. Istnieje jednak kilka scenariuszy, w których może być konieczne dodanie aplikacji bezpośrednio do strony początkowej bez korzystania ze sklepu.

Twórcy aplikacji muszą na przykład przetestować swoje aplikacje przed przesłaniem ich do sklepu, co oznacza, że ​​muszą mieć sposób na działanie w systemie na żywo. Ale to nie jedyny scenariusz, w którym może to mieć sens. W zależności od zasad sklepu Microsoft niektóre rodzaje aplikacji mogą nie być wymienione w sklepie. Jest to podobne do rozszerzeń przeglądarki Chrome, w których określone typy rozszerzeń, np. Programy do pobierania filmów z YouTube nie są wymienione w sklepie. Jeśli chcesz pobrać i zainstalować takie rozszerzenie w Chrome, musisz je zainstalować ze źródła zewnętrznego. To samo może być konieczne również w systemie Windows 8.

Wreszcie administratorzy systemu mogą chcieć zablokować dostęp do Sklepu Windows w sieci, ale wdrożyć określone aplikacje na niektórych lub wszystkich urządzeniach w sieci.

Jak sideload aplikacji w Windows 8

System Windows 8 musi być przygotowany, aby można było odłożyć aplikacje na bok. Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to włączyć opcję „Zezwalaj na instalowanie wszystkich zaufanych aplikacji” w zasadach grupy. Pamiętaj, że zasady grupy są dostępne tylko w systemie Windows 8 Pro i Enterprise, a nie w Windows 8 lub Windows 8 RT. Użytkownicy w tych systemach mogą zamiast tego zmienić ustawienie rejestru.

  • Naciśnij klawisz Windows, wprowadź zasady grupy, przejdź do Ustawień w filtrze po prawej stronie i załaduj zasady grupy w systemie
  • Przejdź do Zasady komputera lokalnego> Konfiguracja komputera> Szablony administracyjne> Składniki systemu Windows> Wdrażanie pakietu aplikacji
  • Kliknij dwukrotnie Zezwalaj na instalowanie wszystkich zaufanych aplikacji
  • Przełącz ustawienie na włączone i kliknij OK.

To ustawia wartość klucza rejestru HKEY_LOCAL_MACHINE \ Software \ Policies \ Microsoft \ Windows \ Appx \ AllowAllTrustedApps na 1. Jeśli nie masz dostępu do zasad grupy, zmień wartość bezpośrednio w rejestrze, aby uzyskać ten sam efekt.

zainstaluj aplikacje nieprzechowujące systemu Windows 8

Dwa pozostałe wymagania są następujące: aplikacja musi być podpisana kryptograficznie i komputer, na którym aplikacja musi być zainstalowana, ufa certyfikatowi podpisującemu.

W takim przypadku aplikacje można zainstalować za pomocą następującego polecenia Windows PowerShell

add-appxpackage C: \ app1.appx –DependencyPath C: \ winjs.appx

Plik app1.appx jest w tym przypadku aplikacją, którą chcesz zainstalować, i winjs.appx to zależność.

Dodatkowe informacje na temat procesu są dostępne w Technet.

Link do głównej publikacji