Jak zaktualizować oprogramowanie zabezpieczające z ubiegłych lat do tych lat

Wiele firm produkujących oprogramowanie zabezpieczające, takie jak Kaspersky, Symantec lub Bitdefender, wypuszcza nowe produkty każdego roku.

Zaktualizowane programy często zawierają dodatkowe funkcje bezpieczeństwa, ulepszone wykrywanie zagrożeń, aktualizacje silnika, ulepszenia wykorzystania zasobów i inne funkcje, które zwiększają ich wydajność w porównaniu z poprzednią wersją.

Jeśli od pewnego czasu korzystasz z określonej wersji produktu zabezpieczającego, możesz go używać nawet po wydaniu nowszej wersji produktu.

Niektóre firmy zapewniają automatyczne aktualizacje z zeszłorocznej wersji do wersji z bieżącego roku, podczas gdy inne nie aktualizują produktów automatycznie lub dopiero po pewnym czasie.

Niektórzy klienci uważają, że musieliby kupić nową licencję, aby korzystać z nowej wersji oprogramowania zabezpieczającego, powiedzmy, kontynuuj korzystanie z wersji 2017 lub Bitdefender 2017, nawet jeśli aktualizacje 2018 zostały wydane przez firmy.

Wielu użytkowników nie wie, że aktualizacja zeszłorocznego oprogramowania zabezpieczającego do wersji na bieżący rok jest całkiem możliwa bez dodatkowych kosztów. Jedynym wymaganiem jest ważna licencja oprogramowania zabezpieczającego.

Zilustrujmy ten proces: Aby zaktualizować Kaspersky Internet Security 2010 do Kaspersky Internet Security 2011, użytkownik wykona następujące czynności.

 • Pobierz najnowszą wersję oprogramowania zabezpieczającego ze strony internetowej Kaspersky, która jest najnowszą wersją oprogramowania.
 • Zainstaluj produkt po pobraniu. Możesz odinstalować stary produkt, ale musisz się upewnić, że masz klucz produktu, ponieważ może być konieczne ponowne wprowadzenie go w celu aktywacji nowej wersji.
 • Uruchom ponownie komputer, aby zakończyć instalację.

Kaspersky automatycznie wykrywa, że ​​wersja z zeszłego roku została zainstalowana i przejmie licencję. Licencje zwykle działają przez 365 dni, co oznacza, że ​​klienci mogą korzystać z nowej wersji oprogramowania przez pozostały okres bez dodatkowych kosztów.

Tę samą opcję aktualizacji zapewnia oprogramowanie innych producentów oprogramowania zabezpieczającego. Możliwe jest na przykład zaktualizowanie Norton Antivirus, Bitdefender, Avira i innych produktów do najnowszej wersji, pod warunkiem, że licencja jest nadal ważna i nie wygasła.

Poniżej znajdują się linki do pobrania najnowszych wersji popularnych pakietów bezpieczeństwa i programów:

 • Bitdefender: Antivirus Pro, Internet Security, TOTAL Security
 • Kaspersky: Kaspersky PURE, Kaspersky Internet Security, Kaspersky Anti-Virus
 • Symantec: # Norton 360, Norton Internet Security, Norton AntiVirus
 • Eset: ESET Smart Security, ESET NOD32 Antivirus
 • Avast: avast! Pro Antivirus, avast! ochrona Internetu
 • AVG: AVG Internet Security, AVG Anti-Virus
 • Avira: Avira AntiVir Premium, Avira Premium Security Suite, Avira AntiVir Professional
 • Panda: Panda Global Protection, Panda Internet Security, Panda Antivirus Pro

Pamiętaj, że nie testowaliśmy aktualizacji wszystkich programów wymienionych powyżej. Jest jednak bardzo prawdopodobne, że wszystkie nowsze wersje są obsługiwane przez wszystkie, biorąc pod uwagę, że zwiększa to prawdopodobieństwo pozostania klienta w firmie przez kolejny rok po wygaśnięciu licencji. Jeśli nie jesteś pewien, skontaktuj się ze swoją firmą, aby uzyskać oficjalną odpowiedź przed aktualizacją oprogramowania.

Podsumowanie
Nazwa artykułu
Jak zaktualizować oprogramowanie zabezpieczające z zeszłego roku do tego roku
Opis
Przewodnik wyjaśnia, w jaki sposób możesz zaktualizować rozwiązanie antywirusowe do nowej wersji, którą deweloper wydał na nadchodzący rok.

Link do głównej publikacji