Jak zainstalować rozszerzenia Opery w Google Chrome

Opera 15 i najnowsze wersje Google Chrome mają ten sam rdzeń, co oznacza, że ​​obsługują wiele funkcji. Obejmuje to, którzy rozszerzenia działają w obu przeglądarkach, i chociaż tak jest, nie jest tak łatwo zainstalować rozszerzenia Chrome w Operze lub rozszerzenia Opera w Chrome.

Należy zauważyć, że większość rozszerzeń powinna działać dobrze w obu przeglądarkach. Tylko rozszerzenia korzystające z funkcji specyficznych dla przeglądarki nie będą działać.

Opera pracuje nad dodatkiem „Pobierz rozszerzenia Chrome” dla Opery, który nie został jeszcze opublikowany publicznie. Problem, z którym borykają się użytkownicy Opery, polega na tym, że Google nie wyświetla przycisku pobierania ani dodawania do w swoim sklepie internetowym, jeśli do niego używana jest przeglądarka inna niż Chrome.

Być może będziemy musieli poczekać trochę dłużej, aż Opera Software wyda narzędzie do pobierania rozszerzeń dla Chrome, aby użytkownicy Opery mogli zainstalować większość rozszerzeń dostępnych dla Chrome w przeglądarce Opera.

rozszerzenia operowe w chromiepobierz rozszerzenia Opery

Użytkownicy Chrome nie mają tych ograniczeń. Chociaż nie mogą instalować rozszerzeń Opery bezpośrednio w przeglądarce, wystarczy drobna poprawka.

Oto, co musisz zrobić:

  1. Otwórz sklep z dodatkami w Operze 15. Musisz to zrobić, ponieważ w przeciwnym razie zostaniesz przekierowany do „starego” sklepu z dodatkami. W Google Chrome można instalować tylko rozszerzenia zaprojektowane dla Opery 15 lub nowszej.
  2. Kliknij jedno z interesujących cię rozszerzeń, aby otworzyć jego stronę profilu w przeglądarce.
  3. Kliknij prawym przyciskiem myszy przycisk Dodaj do Opery i wybierz zapisz połączoną zawartość z wyświetlonego menu kontekstowego.
  4. Rozszerzenie jest zapisywane jako plik .nex, nowy format, którego Opera używa dla rozszerzeń silnika Blink.
  5. Otwórz folder, w którym został zapisany, i zmień nazwę rozszerzeń plików na .crx, czyli w formacie używanym przez Chrome.
  6. Otwórz Google Chrome, a następnie stronę rozszerzeń w przeglądarce:
  7. Przeciągnij i upuść pobrane i przemianowane rozszerzenie do okna, aby zainstalować je w Chrome.
  8. Zostanie wyświetlone okno dialogowe potwierdzenia zawierające szczegółowe informacje na temat uprawnień wymaganych przez rozszerzenie, tak jak w przypadku instalowania rozszerzenia Chrome.

Dobrą wiadomością dla użytkowników Chrome jest to, że mogą znaleźć rozszerzenia w repozytorium dodatków Opery, których nie znajdą w Chrome Web Store Google z powodu ograniczeń i zasad.

Link do głównej publikacji