Jak zainstalować QuickTime i odtwarzać pliki wideo MOV w Windows 10

Szybki czas jest zastrzeżonym formatem wideo firmy Apple. Do niedawna był obsługiwany w systemie Windows, dopóki Apple nie zdecydowało się tego nie robić. Jak więc odtwarzać filmy QuickTime Windows 10? Istnieje kilka sposobów, aby to zrobić, a także zawiera oficjalną metodę.

Jak odtwarzać pliki QuickTime w systemie Windows 10

Masz trzy metody, za pomocą których możesz odtwarzać pliki wideo QuickTime MOV w systemie Windows 10:

  1. Zainstaluj QuickTime na Windows 10
  2. Użyj Windows Media Player
  3. Używaj odtwarzaczy multimedialnych innych firm

O ile nie jesteś podłączony do ekosystemu Apple, szanse na napotkanie pliku MOV są rzadkie. Jeśli jednak chcesz edytować filmy i korzystać z lustrzanki cyfrowej, musisz odtworzyć te pliki na komputerze z systemem Windows 10.

1] Zainstaluj QuickTime na Windows 10

Jak grać w QuickTime w Windows 10

Apple nadal ma pliki instalacyjne QuickTime na stronie pomocy technicznej. Należy jednak pamiętać, że wsparcie zakończyło się w 2016 r. Apple nie ponosi odpowiedzialności, jeśli z niego skorzystasz, i wpadniesz w jakiekolwiek problemy. Po zainstalowaniu powinno być możliwe odtwarzanie plików MOV tak, jak w przypadku dowolnego pliku wideo na komputerze.

Jeśli w ogóle chcesz korzystać z QuickTime Player, sugerujemy korzystanie z niego, upewnij się, że go potrzebujesz. Najlepiej jest korzystać z programu Windows Media Player lub dowolnej aplikacji innej firmy, pamiętając o zagrożeniu bezpieczeństwa.

Również podczas instalowania QuickTime zainstaluj sam odtwarzacz. Pomiń część, w której możesz zainstalować wtyczkę, przeglądarkę zdjęć itp.

2] Windows Media Player

Czy wiesz, że Windows Media Player obsługuje format QuickTime Movie? Jestem pewien, że niewielu o tym wie. Windows Media Player jest fabrycznie zainstalowany w systemie Windows, jeśli nie, możesz go pobrać i zainstalować.

3] Użyj zewnętrznych odtwarzaczy multimedialnych

Oprócz domyślnego odtwarzacza możesz także wybrać inne odtwarzacze multimedialne, takie jak VLC i wiele innych, które mogą odtwarzać format QuickTime w systemie Windows 10.

Mamy nadzieję, że zdecydowałeś się użyć odtwarzacza Windows Media i odtwarzaczy innych firm do odtwarzania plików MOV. O ile inne aplikacje nie muszą mieć zainstalowanego programu QuickTime dla systemu Windows, zalecamy podanie go.

Link do głównej publikacji