Jak zainstalować kalkulator Windows 7 w systemie Windows 10

Nowsze nie zawsze jest lepsze i wydaje się, że Microsoft ciężko pracuje nad aktualizacją niektórych swoich najpopularniejszych aplikacji. Jedną z tych aplikacji jest kalkulator.

Chociaż ta aplikacja ma wiele aktualizacji, wielu użytkowników chce przenieść kalkulator Windows 7 do Windows 10, a dziś pokażemy Ci, jak to zrobić.

Jak zapewne wiesz, Microsoft postanowił zastąpić standardową aplikację Kalkulator nowoczesną wersją w systemie Windows 10.

Chociaż nowa aplikacja Kalkulator ma elegancki wygląd, brakuje jej wielu funkcji, które miała stara aplikacja Kalkulator.

Stara aplikacja Kalkulator obsługiwała obliczenia naukowe, programistyczne lub statystyczne, podczas gdy nowa wersja nie ma tych funkcji.

Zainstaluj kalkulator Windows 7 na Windows 10

Oprócz zaawansowanych obliczeń stara aplikacja była szybsza i zoptymalizowana pod kątem klawiatury i myszy, a nowa aplikacja Kalkulator jest zoptymalizowana dla urządzeń z ekranem dotykowym.

Jedną z głównych zalet starego Kalkulatora było to, że można go uruchomić po prostu otwierając okno dialogowe Uruchom i wpisując w nim kalkulację, a nowa wersja tego nie obsługuje.

Potrzebujesz więcej informacji na temat instalacji kalkulatora Windows 7 w systemie Windows 10? Sprawdź ten przewodnik!

Zainstaluj klasyczny kalkulator systemu Windows 7 na Windows 10

Teraz, gdy omówimy różnice między dwiema wersjami, pokażemy, jak przywrócić kalkulator Windows 7 do Windows 10.

  1. Pobierz i uruchom Stary kalkulator dla systemu Windows 10.
  2. Postępuj zgodnie z instrukcjami, aby zakończyć instalację.
  3. Teraz powinieneś być w stanie uruchomić kalkulator za pomocą skrótu na pulpicie.

Trzeba wspomnieć, że tę wersję Kalkulatora można uruchomić, wpisując calc.exe w oknie dialogowym Uruchamianie, podobnie jak w poprzednich wersjach systemu Windows, co jest mile widzianym dodatkiem.

Jeśli chodzi o kalkulator, wszystkie twoje ulubione funkcje są tutaj ze znanym wyglądem, więc nie powinieneś mieć żadnych problemów.

Jeśli z jakiegoś powodu chcesz wrócić do aplikacji Modern Calculator, wystarczy odinstalować Old Calculator tak jak każdą inną aplikację, przechodząc do sekcji Ustawienia> Odinstaluj program.

Teraz, jeśli tak naprawdę nie podoba ci się ani stary kalkulator systemu Windows 7, ani nowa aplikacja kalkulatora systemu Windows 10, istnieje wiele programów kalkulacyjnych innych firm, które można zainstalować na komputerze.

Zebraliśmy już listę najlepszych aplikacji kalkulatorów do użycia na komputerze z systemem Windows. Niektóre z nich są bardzo proste, a inne obsługują zaawansowane funkcje obliczeniowe.

Zatwierdź

Link do głównej publikacji