Jak zablokować system Windows 10, 8, 8.1 przed przejściem do trybu uśpienia

Tryb uśpienia w systemie Windows 10, Windows 8 i Windows 8.1 to domyślna funkcja, która jest niezwykle pomocna w różnych sytuacjach. Ale jeśli urządzenie będzie zbyt szybko spać, należy rozważyć wprowadzenie zmian w domyślnych ustawieniach systemu Windows 10, 8 w celu dostosowania czasu bezczynności.tryb uśpienia systemu Windows 8
Domyślnie urządzenie z systemem Windows 10, 8 przejdzie w tryb uśpienia po ustalonym czasie, jeśli nie korzystasz z tabletu, laptopa lub komputera stacjonarnego. W ten sposób Microsoft pomaga chronić twoje dane i optymalizować zużycie energii, niezależnie od tego, czy używasz urządzenia na baterii, czy też korzystasz z fizycznego połączenia z siecią elektryczną. Jak widać, funkcja trybu uśpienia jest dość przydatna, choć w niektórych sytuacjach może być naprawdę denerwująca i frustrująca — na przykład, gdy urządzenie przechodzi w tryb uśpienia zbyt szybko i bardzo często.

Z tych samych powodów pokażę ci, jak uchronić urządzenie Windows 10 i Windows 8 przed przejściem w tryb uśpienia poprzez zwiększenie czasu bezczynności.

Zapobieganie przechodzeniu komputera w tryb uśpienia w systemie Windows 8, 10

  1. Uruchom Pasek uroku na urządzeniu, przechodząc do Pulpit i naciskając dedykowane klawisze klawiatury „Wind + C”.
  2. Wybierać Ustawienia a następnie wybierz „Zmień ustawienia komputera”.
  3. Z listy opcji, które zostaną wyświetlone wybierz Moc Spać.
  4. Wystarczy zmienić ustawienia domyślne w oknie, które zostanie wyświetlone.
  5. Ponadto możesz zdecydować o ustawieniu wygaszacza ekranu na urządzeniu z systemem Windows 10, 8, aby zapobiec przejściu w tryb uśpienia.

Jeśli chcesz zablokować tryb uśpienia w systemie Windows 10, poniższe kroki są dość podobne. Musisz przejść do strony Ustawienia, następnie System i przejść do Zasilania Spać. Tam użyj przewijanego menu dostępnego w opcji Uśpij i wybierz Nigdy dla obu opcji (gdy system Windows działa na zasilaniu bateryjnym lub komputer jest podłączony).

zapobiegają uśpieniu systemu Windows 10

Oczywiście istnieje wiele aplikacji innych firm, które uniemożliwiają przejście systemu Windows 10, 8 w tryb uśpienia. Jednak nie trzeba ich instalować, ponieważ system Windows jest wyposażony w specjalną opcję, która pozwala zablokować tryb uśpienia.

To wszystko — jak widać, zapobieganie przejściu systemu Windows 10, Windows 8 i Windows 8.1 w tryb uśpienia jest dość proste, ponieważ wystarczy zmodyfikować ustawienia domyślne z komputera. W każdym razie, jeśli Twoje problemy będą się powtarzać, nie wahaj się i zwróć na to uwagę w sekcji komentarzy poniżej.

Zatwierdź

Link do głównej publikacji