Jak zablokować automatyczne aktualizacje w systemie Windows 10

Firma Microsoft niedawno ogłosiła, że ​​użytkownicy systemu operacyjnego Windows 10 Home Edition nie będą mogli kontrolować aktualizacji systemu Windows.

Ale prawdopodobnie z powodu wielu negatywnych komentarzy użytkowników firma zdecydowała się wydać narzędzie, które pozwoli użytkownikom blokować automatyczne aktualizacje systemu Windows 10.
Windows 10 RTM wydania wind8apps
W ramach ogromnego pakietu aktualizacji dla najnowszej wersji systemu Windows 10, oprócz innych aktualizacji i ulepszeń, Microsoft wydał również narzędzie, które pomaga zapobiegać automatycznym aktualizacjom.

W rzeczywistości pozwala ukryć niechciane aktualizacje, ponieważ system Windows nie instaluje ukrytych aktualizacji.

Potrzebujesz więcej pomysłów, jak wyłączyć automatyczne aktualizacje systemu Windows 10? Sprawdź ten przewodnik.

Pobierz KB3073930

Jeśli nie otrzymałeś tego narzędzia do rozwiązywania problemów, co wynika z kodu KB3073930, za pośrednictwem Windows Update możesz pobrać go ze strony Microsoft.

Ale, jak powiedział Microsoft, to narzędzie do rozwiązywania problemów jest dostępne tylko dla użytkowników niejawnego programu testów systemu Windows i nie trafi do ostatecznej wersji systemu operacyjnego.

Ponieważ to narzędzie działa tylko w wersjach kompilacji Insider, oznacza to, że prawdopodobnie będzie ono również działać w pełnej wersji systemu Windows 10, gdy zostanie wydane.

Korzystanie z narzędzia do rozwiązywania problemów jest bardzo proste, działa podobnie jak inne narzędzia do rozwiązywania problemów z systemem Windows.

Wystarczy go otworzyć i wybrać Ukryj aktualizacje. Po wybraniu aktualizacji, które chcesz ukryć, system Windows je ukryje i nie zostaną zainstalowane.

Aktualizacje są bardzo przydatne dla każdej wersji systemu Windows, ponieważ zapewniają dodatkową stabilność i bezpieczeństwo systemu.

Ale chociaż jest to dobre dla twojego systemu, wiele osób uważa, że ​​pobieranie i instalowanie ich jest denerwujące, zwłaszcza jeśli nie mogą go kontrolować.

Kiedy więc Microsoft ogłosił, że wszystkie aktualizacje systemu Windows 10 Home będą automatyczne, wiele osób było wściekłych, a to narzędzie może przynajmniej trochę to naprawić.

Oczywiście, jeśli nie podoba ci się pomysł pobrania tego narzędzia na komputer, możesz użyć innych metod, aby uniemożliwić zainstalowanie automatycznych aktualizacji systemu Windows 10.

Na przykład możesz zablokować usługi aktualizacji lub skonfigurować połączenie z pomiarem.

Jeśli używasz systemu Windows 10 Pro, możesz uznać się za szczęściarza. Użytkownicy tego systemu operacyjnego mogą korzystać z dodatkowych metod blokowania aktualizacji. Mogą nawet odroczyć aktualizacje na okres do 365 dni.

Dla dodatkowe sposoby blokowania automatycznych aktualizacji systemu Windows 10, możesz sprawdzić poniższe przewodniki:

  • Jak zablokować instalację październikowej aktualizacji systemu Windows 10
  • Jak zablokować instalację aktualizacji Windows 10 April na komputerach
  • Jak blokować aktualizacje sterowników Windows za pomocą wushowhide.diagcab w Windows 10

Zatwierdź

Link do głównej publikacji