Jak przywrócić ostatnią sesję w Internet Explorerze

Użytkownicy przeglądarki Internet Explorer mogą chcieć kontynuować przeglądanie od ostatniej sesji. W tym samouczku wyjaśnimy, jak zmusić przeglądarkę Internet Explorer do rozpoczęcia od ostatniej sesji.

Ten samouczek jest pomocny dla administratorów systemu w jednym systemie, który chce kontrolować wszystkich użytkowników. Korzystając z niego, możesz nałożyć ograniczenia na użytkowników i zmusić ich do uruchomienia przeglądarki Internet Explorer od ostatniej sesji.

Internet-Explorer-restore-last-session

To ograniczenie jest zaprojektowane tak, aby zwykli użytkownicy nie mogli go zmienić samodzielnie, więc są zmuszeni uruchomić Internet Explorera z poprzedniej sesji.

Kroki w celu przywrócenia ostatniej sesji IE

 1. Użyj zasad grupy
 2. Edytuj klucz rejestru Windows
 3. Użyj właściwości internetowych

Rozwiązanie 1: Użyj zasad grupy

 1. W systemie Windows 8 lub nowszych wersjach systemu Windows 10 musisz nacisnąć klawisz Windows + R, wpisać gpedit.msc w oknie dialogowym Uruchom i nacisnąć Enter, aby otworzyć Edytor lokalnych zasad grupy.
 2. W lewym panelu Edytora lokalnych zasad grupy przejdź do:
  Konfiguracja użytkownika -> Szablony administracyjne -> Składniki systemu Windows -> Internet Explorer -> Internetowy panel sterowania -> Strona ogólnazasady grupy programu Internet Explorer
 3. W prawym panelu Edytora lokalnych zasad grupy powinno być widoczne jedno ustawienie o nazwie Uruchom program Internet Explorer z kartami z ostatniej sesji przeglądania ustawionymi na Nieskonfigurowane. Po dwukrotnym kliknięciu pojawi się następujące okno:
 4. Teraz wybierz Włączone i kliknij Zastosuj, a następnie OK. Możesz teraz zamknąć Edytora lokalnych zasad grupy i zobaczyć zmiany, które wprowadziłeś, uruchamiając Internet Explorera.
 • Rozwiązanie 2: Użyj rejestru

  1. Naciśnij klawisz Windows + R, wpisz put regedit w oknie dialogowym Uruchom i naciśnij Enter, aby otworzyć Edytor rejestru.
  2. W Edytorze rejestru w lewym okienku przejdź do:
   HKEY_CURRENT_USER \ Software \ Policies \ Microsoft \ Internet Explorerprzeglądarka internetowa regedit
  3. W lewym okienku wyżej wymienionej lokalizacji rejestru kliknij prawym przyciskiem myszy klucz Internet Explorer, wybierz Nowy -> Klucz. Nazwij nowy klucz ContinousBrowsing.
  4. Teraz wybierz właśnie utworzony klucz i przejdź do jego prawego panelu. Kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz Nowy -> Wartość DWORD, nazwij DWORD jako Włącz. Kliknij dwukrotnie, a pojawi się pole Edytuj wartość DWORD:
  5. W polu Edytuj wartość DWORD w polu Dane wartości wpisz 1, aby zmusić program Internet Explorer do rozpoczęcia od poprzedniej sesji. Kliknij przycisk OK, zamknij Edytor rejestru i uruchom ponownie komputer, aby zastosować zmiany.
  • Rozwiązanie 3: Użyj właściwości Internetu

   Trzecim sposobem na przywrócenie ostatnich sesji przeglądania w Internet Explorerze jest zmiana ustawień właściwości internetowych. Oto, co musisz zrobić:

   1. Przejdź do Start> wpisz „właściwości internetowe”> kliknij dwukrotnie pierwszy wynik
   2. Teraz przejdź do zakładki ogólnej i znajdź funkcję Autostart
   3. Wystarczy zaznaczyć opcję „Rozpocznij od kart z ostatniej sesji”.

   program Internet Explorer przywraca ostatnią sesję

   Jeśli rozważasz przejście na alternatywną przeglądarkę i zastąpienie przestarzałego programu Internet Explorer, zdecydowanie zalecamy przeglądarkę UR. Sprawdź naszą recenzję lub pobierz ją poniżej i zobacz, jak wygląda nowoczesna, bogata w funkcje przeglądarka zorientowana na prywatność.

   Zatwierdź

Link do głównej publikacji