Jak zabezpieczyć system Windows Phone za pomocą Opóźnionego hasła

Jednym z problemów z Windows Phone, kiedy system operacyjny został wydany po raz pierwszy, było to, że chociaż można zabezpieczyć swój telefon za pomocą hasła, było to wszystko albo nic. Oznaczało to, że albo musiałeś wpisywać hasło za każdym razem, gdy chciałeś coś zrobić na telefonie, albo nigdy nie prosił cię o hasło. Wiem, że dotyczyło to wielu osób, w tym mnie. Na szczęście dzięki najnowszej aktualizacji wersji 7.5 firma Microsoft rozwiązała ten problem, ponieważ operatorzy mogą teraz włączyć hasło po pewnym okresie bezczynności.

Nie jest to jednak powszechnie reklamowana funkcja i nie ma żadnych informacji przed aktualizacją telefonu, w jej trakcie ani po niej, nawet byś wiedział, że istnieje. Pomyślałem, że dzięki mojej nowej znalezionej możliwości wykonywania zrzutów ekranu na własnym telefonie z systemem Windows Phone napisałbym tutaj krótki samouczek na temat korzystania z tej bardzo przydatnej, jeśli nie niezbędnej, nowej funkcji.

1) Najpierw chcesz otworzyć Ustawienia z głównego menu aplikacji

2) W głównym panelu ustawień otwórz Blokada + tapeta

3) Teraz powinieneś włączyć Hasło funkcja dla systemu operacyjnego

4) Windows Phone poprosi teraz o podanie hasła, zawsze będzie to wartość liczbowa.

5) Po powrocie do głównego Blokada + tapeta przewiń do samego dołu ekranu i karty Wymagaj hasła po

6) Możesz teraz wybrać czas, który upłynie, do 30 minut, zanim system Windows Phone aktywuje hasło. Osobiście wolę 30 minut, ponieważ pozostałe są być może trochę krótkie. Dzięki temu zestawowi możesz regularnie sprawdzać swój telefon, nie martwiąc się, że zablokuje Cię i będzie wymagał podania hasła za każdym razem. Będziesz jednak wiedział, że jeśli zgubisz telefon, bardzo prawdopodobne jest, że hasło zostanie automatycznie włączone w celu ochrony kontaktów, wiadomości e-mail i plików.

7) Zawsze dobrze jest sprawdzić, czy ustawienia zostały później zaakceptowane. Tutaj możesz zobaczyć, że zaakceptowano moje 30-minutowe opóźnienie na zamku.

Nie mogę zalecić włączenia kodu dostępu do telefonu z systemem Windows Phone (lub telefonu iPhone, telefonu z systemem Android lub telefonu z systemem Symbian itp.), Ponieważ teraz wszyscy mamy przy sobie coraz więcej danych.

Na przykład system Windows Phone 7.5 umożliwia teraz łatwy dostęp do plików i dokumentów przechowywanych w usłudze przechowywania w chmurze Microsoft SkyDrive. W moim przypadku mam wiele różnych edytorów tekstu i dokumentów w arkuszach kalkulacyjnych, z których niektóre zawierają dane osobowe i wrażliwe. Dostęp do tych plików w ruchu jest niezwykle przydatny, ale ważne jest, aby wiedzieć, że są one również bezpieczne przez cały czas. Nawet gdyby ta funkcja była w poprzedniej wersji systemu Windows Phone, nigdy nie użyłbym jej bez dobrego, silnego hasła na telefonie.

Może to być irytujące, gdy telefon prosi o podanie hasła za każdym razem, gdy je odbierasz, szczególnie gdy robisz tylko proste czynności, takie jak sprawdzenie poczty e-mail lub aktualizacja Facebooka. Dzięki tej nowej funkcji masz pewność, że Twój telefon i dane będą zawsze bezpieczne … no cóż, po 30 minutach.

Link do głównej publikacji