Jak wyświetlić podgląd i opuścić nowe kontakty Google

Jeśli masz konto Google, masz również dostęp do narzędzia Kontakty firmy, które jest dostępne jako samodzielna usługa, ale także zintegrowane z aplikacjami internetowymi, takimi jak Gmail.

Google zamierza wydać aktualizację Kontaktów Google, aby skonsolidować różne bazy danych kontaktów.

Prawdopodobnie największą zmianą pod tym względem jest to, że firma miesza teraz kontakty Google+ w menedżerze kontaktów. Nie stanowi to problemu dla użytkowników, którzy nie korzystają z Google+, ale osoby działające w firmowym serwisie społecznościowym mogą zauważyć wzrost liczby kontaktów w wyniku przeprowadzki.

Aktualizacja: W międzyczasie Google usunęło stary interfejs Kontaktów Google. Nie ma już możliwości powrotu do tego.

Jeśli chcesz sprawdzić nowe Kontakty Google, możesz otworzyć ich podgląd już teraz w wybranej przeglądarce internetowej.

Zostanie wyświetlonych kilka stron, na których wyróżniono kilka nowych funkcji oferowanych przez nowe Kontakty Google.

Po przejściu przez nie przejdziesz do głównej listy kontaktów. Zauważasz pasek boczny, którego używasz do filtrowania kontaktów, i że sama lista kontaktów została podzielona na często kontaktowane na górze i wszystkie kontakty poniżej.

kontakty google nowe

Jeśli sprawdzisz starą listę kontaktów, zauważysz, że wszystkie kontakty są zebrane razem w jednym wpisie.

Każdy kontakt jest wymieniony z tymi samymi informacjami, co poprzednio. Możliwe jest najechanie myszką na kontakt, aby go ulubiony, dodać, zmodyfikować lub usunąć grupę Google+, w której zapisałeś kontakt, aby go całkowicie usunąć, bezpośrednio zadzwonić lub wysłać e-mail do kontaktu lub zaznaczyć go, aby wyświetlić dodatkowe opcje .

Jedną przydatną opcją, którą Google zintegrował z nowym menedżerem kontaktów, jest wyszukiwanie i eliminowanie duplikatów. Możliwe, że lista zduplikowanych kontaktów zostanie wyświetlona przy pierwszym uruchomieniu automatycznie.

Możesz pozwolić Google obsługiwać scalanie lub przejrzeć każdy kontakt indywidualnie, aby upewnić się, że kontakty są rzeczywiście duplikatami.

Inną interesującą funkcją zintegrowaną z nowym menedżerem jest to, że automatycznie dodaje informacje z profilu Google do danych kontaktowych, jeśli są one dostępne.

Działa to najlepiej, jeśli kontakt jest aktywny w Google i modyfikuje profil przy każdej zmianie informacji.

Nadal można ręcznie edytować kontakty, aby dodawać, edytować lub usuwać informacje.

Edytuj kontakt

Jedną z rzeczy, które możesz zauważyć, jest to, że strony Google+ mogą również znajdować się na liście często kontaktowanych.

Wróć do starych kontaktów Google

Można wrócić do starych kontaktów Google. Możliwe, że jest to tymczasowa opcja, którą Google ostatecznie usunie.

Aby wrócić, wykonaj następujące czynności:

  1. Kliknij link więcej na pasku bocznym Kontakty.
  2. Tam znajdziesz „zostaw podgląd kontaktów”. Kliknij tę opcję.

W ten sposób wczytuje na razie starą stronę kontaktów.

Obejście dla kręgów Google+ w nowych Kontaktach Google

Nie ma opcji blokowania wyświetlania kontaktów Google+ w nowym interfejsie Kontaktów Google. Na razie jedyną opcją jest zmodyfikowanie opcji „Twoich kręgów” w Google+, aby usunąć zaznaczenie wszystkich grup tam. Spowoduje to usunięcie ich z nowego menedżera kontaktów.

Dodatkowe informacje na ten temat znajdują się na blogu systemu operacyjnego Google.

Dodatkowe informacje o nowych Kontaktach Google są dostępne na oficjalnym blogu Gmaila.

Link do głównej publikacji