Jak wyśrodkować nowy układ YouTube

Być może zauważyłeś, że Google uruchomił nowy układ YouTube, który używa prawie białego tła i projektu, który jest wyrównany do lewej strony ekranu. Chociaż jest to w porządku, jeśli uzyskujesz dostęp do YouTube na systemie z małym monitorem lub uruchamiasz witrynę w oknie, które zajmuje tylko połowę ekranu, w przeciwnym razie zauważysz wiele białych znaków.

To nie pierwszy raz, kiedy Google wprowadza taki projekt, jeśli pamiętasz, firma wprowadziła podobny projekt Google+ na początku tego roku, który spotkał się również z dużą krytyką ze strony użytkowników serwisu.

Podczas gdy wyrównany do lewej układ YouTube jest obecnie bez wątpienia głównym przedmiotem krytyki, druga zmiana otrzymała prawie tyle samo komentarzy użytkowników, co pierwsza. Wcześniej można było uzyskać dostęp do swoich subskrypcji, czyli filmów przesyłanych na subskrybowane kanały lub aktywności tych kanałów w YouTube na stronie głównej. Pamiętaj, że jest to dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników YouTube.

Subskrypcje są teraz linkiem na pasku bocznym YouTube, co oznacza, że ​​musisz je kliknąć, aby uzyskać do nich dostęp. Chociaż możesz znaleźć niektóre filmy przesłane do subskrybowanych kanałów na stronie głównej YouTube, możesz stwierdzić, że większość filmów jest rekomendowanych przez YouTube.

Oto dwa skrypty użytkownika, które rozwiązują problemy w YouTube:

Centrowanie YouTube i poprawka kanału subskrypcji

Działa przynajmniej w Google Chrome i Firefox, może również działać w innych przeglądarkach. Zmienia wyrównanie strony z lewej do środkowej i automatycznie przekierowuje na nową stronę kanału subskrypcji w YouTube.

nowy projekt youtube

wyrównaj centrum youtube

Jeśli potrzebujesz tylko jednej z dwóch opcji, odwiedź witrynę skryptów użytkownika, ponieważ znajdziesz tam również skrypty dla każdej zmiany.

Aby zainstalować skrypty, wykonaj następujące czynności:

  • Użytkownicy Chrome klikają przycisk instalacyjny, aby pobrać skrypt do swojego systemu. Nie instaluje się bezpośrednio, ponieważ Google zablokował instalacje skryptów stron trzecich w przeglądarce. Kliknij Ustawienia> Narzędzia> Rozszerzenia i przeciągnij i upuść pobrany plik na listę rozszerzeń. Pojawia się monit instalacyjny, który należy wykonać, aby zainstalować go w przeglądarce. Ponownie załaduj YouTube i powinieneś skorzystać z obu poprawek.
  • Użytkownicy Firefoksa muszą najpierw zainstalować rozszerzenie Greasemonkey. Następnie wystarczy kliknąć przycisk instalacyjny, aby dodać skrypt do przeglądarki.

Aktualizacja: Układ nie jest wyśrodkowany podczas korzystania ze skryptu. Sugeruję użycie do tego celu skryptu wyrównanego do centrum YouTube.

Aktualizacja 2: YouTube wprowadził nowy wyśrodkowany układ. Skrypty nie są już do tego potrzebne.

Link do głównej publikacji