Jak wymusić tryb ciemny na stronach w Microsoft Edge

Microsoft wdrożył nową flagę eksperymentalną w najnowszej wersji Chromium Microsoft Edge, którą użytkownicy mogą ustawić w celu wymuszenia trybu ciemnego na odwiedzanych stronach.

Przeglądarka internetowa już honoruje ustawienie trybu ciemnego systemu operacyjnego Windows 10, ale to zmienia tylko interfejs Microsoft Edge. Strony internetowe mogą być nadal wyświetlane w jasnych kolorach.

Najnowsza wersja Microsoft Edge Canary zawiera opcję wymuszenia trybu ciemnego, aby strony, przynajmniej większość z nich, były automatycznie wyświetlane w ciemniejszych kolorach. Google wprowadził tę opcję na początku tego roku w Chrome.

Wskazówka: jeśli używasz Androida 10, możesz również wymusić tryb ciemny w wielu aplikacjach, które nie obsługują go oficjalnie.

Poniższy zrzut ekranu pokazuje, jak może to wyglądać w witrynach. Należy pamiętać, że interfejs Edge zależy od ustawienia trybu ciemnego systemu operacyjnego, a nie od eksperymentalnej flagi, którą Microsoft dodał do przeglądarki.

Aby przejść do trybu ciemnego w systemie Windows 10, przejdź do Ustawienia> Personalizacja> Kolory i przełącz się z Jasnego na Ciemny.

siła krawędzi ciemna

Oto, co musisz zrobić, aby to włączyć:

  1. Ta funkcja jest dostępna tylko w Edge Canary w momencie pisania (wersja 80.0.317.1). Prawdopodobnie będzie on dostępny w Edge Beta i Stabilny w pewnym momencie.
  2. Załaduj edge: // flagi w pasku adresu przeglądarki.
  3. Szukaj ciemności; powinno to zwrócić flagę Force Dark Mode dla zawartości sieci.
  4. Ustaw flagę na Włączone. Zauważ, że Włączone ustawia tę funkcję na domyślną. Możesz wybrać dowolny z innych dostarczonych algorytmów trybu ciemnego, aby sprawdzić, który z nich działa najlepiej.
  5. Uruchom ponownie przeglądarkę Microsoft Edge.

Zmiana powinna być widoczna natychmiast na odwiedzanych stronach. Przetestowałem tę funkcję na wielu stronach, w tym Ghacks, YouTube, eBay, Facebook i Wikipedia, i działała dobrze na wszystkich tych stronach.

Edge wymusza tryb ciemny

Niektóre elementy strony mogą nadal być wyświetlane w jasnych kolorach. Reklamy widoczne na powyższym zrzucie ekranu nadal mają białe kolory, podobnie jak logo Ghacks.

Słowa końcowe

Ta funkcja działa zgodnie z reklamą w najnowszej wersji Microsoft Edge Canary. Należy zauważyć, że funkcja jest eksperymentalna i może zostać usunięta z Edge’a, zanim wyląduje w stabilnej wersji przeglądarki (która nie została jeszcze oficjalnie wydana).

To ustawienie daje użytkownikom Edge, którzy wolą ciemne motywy, opcję pozbycia się większości stron o jasnej tematyce, automatycznie zamieniając je w ciemniejsze.

Link do głównej publikacji