Jak korzystać z jednorazowych usług e-mail, takich jak Pro

Jednorazowe usługi e-mail świetnie nadają się do wielu celów w Internecie. Prawdopodobnie głównym zastosowaniem jest rejestracja w Internecie. Niektóre witryny blokują dostęp do usług lub treści, które oferują gościom, skutecznie zmuszając użytkowników do zarejestrowania się w celu uzyskania dostępu do treści. Chociaż czasami może być możliwe skorzystanie z usługi takiej jak „Bug Me Not”, często zdarza się, że jesteś pusty i musisz się zarejestrować.

Być może masz powody, dla których nie ujawnisz jednego ze swoich adresów e-mail, od obawy, że zostanie on sprzedany przez operatorów witryny po zalanie spamem lub powiązanie z witryną. Właśnie tutaj wchodzą tymczasowe adresy e-mail. Oto kilka wskazówek, jak najlepiej wykorzystać te usługi e-mail.

1. Poznaj swoje usługi

Chociaż często wystarczy znać jedną tymczasową usługę e-mail, zauważysz, że wiele witryn blokuje niektóre popularne wybory, zmuszając Cię do korzystania z innego dostawcy. Sugeruję sprawdzenie naszej listy 20 tymczasowych usług e-mail jako punktu wyjścia.

Możesz alternatywnie uruchomić wyszukiwanie tych usług e-mail, aby znaleźć dodatkowe usługi, które nie są jeszcze wymienione na tej stronie.

2. Zbanowany? Oto kilka opcji

W końcu trafisz na strony, które zbanowały kilka popularnych tymczasowych usług e-mail, a może nawet większość. Może to być frustrujące, jeśli musisz uzyskać dostęp do zawartości witryny w tym momencie. Większość operatorów witryn nie zrobiła jednak zakazu alternatywnych domen dostarczanych przez niektórych dostawców.

Jeśli na przykład odwiedzisz witrynę Yopmail, zobaczysz listę dziesięciu alternatywnych domen, których możesz użyć zamiast @ yopmail.com. Nazwy użytkowników dzielą tę samą skrzynkę pocztową, co oznacza, że ​​możesz użyć [email protected], [email protected] lub [email protected], aby zarejestrować konto w Internecie.

tymczasowe e-maile yopmail

Tempinbox udostępnia również dodatkowe domeny do użycia.

3. Rozszerzenia przeglądarki

Dodatki takie jak Bloody Vikings dla przeglądarki internetowej Firefox obsługują jedną lub wiele usług e-mail jednorazowych. Na przykład dodatek do przeglądarki Firefox obsługuje ponad dziesięć różnych jednorazowych usług e-mail. Ponadto optymalizuje proces rejestracji, automatycznie otwierając wybraną usługę na karcie w tle, dzięki czemu można od razu sprawdzić weryfikacyjny adres e-mail.

tymczasowy e-mail

Inną funkcją, którą mogą udostępniać rozszerzenia przeglądarki, jest funkcja historii umożliwiająca dostęp do wcześniej zarejestrowanych adresów e-mail.

4. Usuwanie wiadomości e-mail

Osobiście wolę tymczasowe usługi e-mail, które umożliwiają usuwanie wiadomości e-mail po ich przeczytaniu. Powód tego jest prosty: inni użytkownicy usługi, którzy wprowadzą tę samą nazwę użytkownika, zobaczą wszystkie poprzednie wiadomości, aż do momentu ich usunięcia przez dostawcę. Następnie mogą uzyskać dostęp do konta, prosząc o nowe hasło, które dogodnie dotrze do skrzynki pocztowej, do której aktualnie uzyskują dostęp, dając im pełną kontrolę nad kontem.

Jeśli później usuniesz wiadomości, znacznie poprawisz bezpieczeństwo konta. Nie sugeruję używania informacji umożliwiających identyfikację osób w witrynach, w których rejestrujesz konta, ale jeśli to zrobisz, upewnij się, że ukryłeś adres e-mail przed publicznym widokiem na stronie, aby zablokować wysyłanie powiadomień na e-mail i usuń wiadomości e-mail za każdym razem, gdy masz do nich dostęp.

5. Twój prywatny e-mail

Zamiast korzystać z tymczasowej usługi e-mail, możesz alternatywnie utworzyć nowy adres e-mail w usłudze, która pozwala to zrobić bez weryfikacji telefonicznej. Podczas gdy niektórzy dostawcy, tacy jak Gmail, zmuszają Cię do zweryfikowania konta, zanim będziesz mógł z niego korzystać, inni, tacy jak Yahoo Mail lub Hotmail, nie robią tego.

Chociaż poświęcisz więcej czasu na konfigurację adresu e-mail, możesz być pewien, że tylko Ty masz do niego dostęp. Inną zaletą tego podejścia jest to, że mniej prawdopodobne jest, że darmowe witryny pocztowe, takie jak Hotmail lub Yahoo Mail, są blokowane przez strony internetowe.

Słowa końcowe

Jednorazowe usługi e-mail są doskonałe, jeśli chodzi o wymuszoną rejestrację w Internecie. Zachęcamy do publikowania swoich wskazówek w komentarzach.

Link do głównej publikacji