Jak wyłączyć przeglądarkę Windows 7 Podgląd paska zadań Windows 7

Wszystkie nowoczesne przeglądarki internetowe obsługują tak zwane podglądy paska zadań w systemie operacyjnym Microsoft Windows 7, które wyświetlają tam miniatury otwartych kart.

Przeglądarka internetowa Google Chrome była ostatnią popularną przeglądarką internetową, która otrzymywała podgląd paska zadań systemu Windows 7, funkcję wyświetlającą otwarte karty przeglądarki internetowej na pasku zadań systemu Windows 7. Ideą tej funkcji jest zapewnienie użytkownikom wizualnego przeglądu otwartych kart oraz opcji przejścia do kart bezpośrednio z paska zadań.

Z drugiej strony nie wszyscy internauci korzystający z systemu Windows 7 lubią funkcję podglądu kart, szczególnie ci, którzy regularnie otwierają wiele kart jednocześnie. Liczba miniatur jest ograniczona w zależności od rozdzielczości ekranu monitora komputerowego.

Po osiągnięciu pewnego progu podgląd miniaturek zostanie zmieniony na tryb listy, który ostatecznie wykorzysta pasek przewijania, aby wyświetlić wszystkie otwarte karty na ekranie.

Internet Explorer, Mozilla Firefox i Opera mają opcje wyłączenia funkcji podglądu paska zadań w Windows 7. Wydaje się, że tylko Google Chrome nie ma opcji wyłączenia funkcji Aero Peek, ale może zostać wprowadzona później przez programistów.

Wyłącz podgląd paska zadań w przeglądarce Firefox

włącz podgląd podglądu paska zadań przeglądarki

Użytkownicy przeglądarki Firefox mogą wyłączyć podgląd miniatur w przeglądarce na stronie konfiguracji about: config.

Wystarczy napisać about: config w pasku adresu Firefox i przefiltrować dla parametru browser.taskbar.previews.enable (użytkownicy, którzy wprowadzili to po raz pierwszy, muszą potwierdzić, że wiedzą, co robią w pierwszej kolejności) .

Ta funkcja jest domyślnie wyłączona w przeglądarce internetowej. Mogło zostać aktywowane w przeszłości. Wartość true wskazuje, że funkcja podglądu paska zadań jest aktywna, a fałsz, że jest wyłączona.

Dwukrotne kliknięcie parametru lub kliknięcie prawym przyciskiem myszy i wybór opcji Przełącz powoduje zmianę parametru na false lub true w zależności od jego wartości początkowej. Dla parametru należy ustawić wartość false, aby wyłączyć funkcję podglądu paska zadań.

Wyłącz podgląd paska zadań w Internet Explorerze

Podglądy kart można wyłączyć w Internet Explorerze w Opcjach internetowych. Stuknięcie w klawisz Alt i kliknięcie Narzędzia> Opcje internetowe otwiera okno konfiguracji. Znajdź przycisk Ustawienia w obszarze Karty na karcie Ogólne w oknie konfiguracji.

Odznacz opcję „Pokaż podgląd poszczególnych kart na pasku zadań”, aby wyłączyć tę funkcję w przeglądarce internetowej Internet Explorer.

Wyłącz podgląd paska zadań w Operze

Użytkownicy Opery muszą wpisać opera: config w pasku adresu swojej przeglądarki internetowej. Tam muszą znaleźć Prefs użytkownika i opcję Użyj miniatur paska zadań systemu Windows 7. Odznaczenie tej opcji spowoduje wyłączenie podglądu paska zadań w przeglądarce Opera.

Czy korzystasz z podglądów paska zadań? Daj nam znać w komentarzach.

Aktualizacja

Przeczytaj ten artykuł na temat wyłączania funkcji podglądu paska zadań w Google Chrome.

Podsumowanie
Jak wyłączyć przeglądarkę Windows 7 Podgląd paska zadań Windows 7
Nazwa artykułu
Jak wyłączyć przeglądarkę Windows 7 Podgląd paska zadań Windows 7
Opis
Dowiedz się, jak wyłączyć podgląd paska zadań systemu Windows dla otwartych kart w przeglądarce Mozilla Firefox, Microsoft Internet Explorer i Opera.

Link do głównej publikacji