Jak wyłączyć powiadomienia dźwiękowe w systemie Windows 10, 8.1

Jak wyłączyć dźwięk powiadomienia na komputerze?

 1. Wyłącz dźwięk w menu powiadomień
 2. Użyj tej aplikacji, aby wyłączyć dźwięk
 3. Wyłącz powiadomienia dźwiękowe na stronie Ustawienia

Czy masz dość wszystkich dźwięków powiadomień dla nowoczesnych aplikacji zainstalowanych w nowym systemie operacyjnym Windows 10, 8.1? Wtedy z przyjemnością dowiesz się, że istnieje bardzo łatwy i szybki sposób na wyłączenie powiadomień dźwiękowych aplikacji i przejście do naszej pracy bez zakłóceń od dźwięków powiadomień.

Oba systemy Windows 10 i Windows 8.1 mają wbudowaną funkcję, która pozwala włączać i wyłączać dźwięk powiadomień, optymalizując w ten sposób korzystanie z komputera i dostosowując go do własnych upodobań.
Dźwięki powiadomień dla nowoczesnych aplikacji w systemie Windows 8.1
Ta funkcja jest również dostępna w systemie Windows 10, 8 lub Windows RT. Jeśli masz te starsze wersje systemu Windows, możesz również skorzystać z tego samouczka dla nich. Mimo że dźwięki powiadomień dla aplikacji zwykle są w trybie włączonym, wymienimy poniżej kilka opcji, które pozwolą Ci wyłączyć te, które chcesz.

Wyłącz dźwięki powiadomień dla aplikacji w systemie Windows 10, 8.1

1. Wyłącz dźwięk w menu powiadomień

 1. Przesuń kursor myszy na prawą stronę ekranu
 2. Naciśnij lub kliknij lewym przyciskiem myszy ikonę „Ustawienia”.
 3. W oknie ustawień Windows 10, 8.1 kliknij lewym przyciskiem myszy lub dotknij wyświetlonej tam ikony „Powiadomienia”.
 4. W menu „Powiadomienia” będzie dostępna opcja włączenia lub wyłączenia dźwięków. Wystarczy przesunąć pasek w lewo w aplikacji, w której próbujesz wyłączyć dźwięk, a zostanie on ustawiony na tryb „wyłączony”.
 5. Po wyłączeniu powiadomień w żądanej aplikacji. Po prostu zamknij okno ustawień komputera.
 6. Uruchom ponownie komputer z systemem Windows 10, 8.1 i sprawdź, czy nadal masz dźwięki powiadomień w wyłączonych aplikacjach.

2. Użyj tej aplikacji, aby wyłączyć dźwięk

Kliknij lewym przyciskiem myszy poniższy link do pobrania, aby pobrać aplikację niezbędną do wyłączenia dźwięku w nowoczesnych aplikacjach.

 • Pobierz tutaj aplikację do wyłączania dźwięków powiadomień
 1. Zapisz pobrany powyżej plik na pulpicie urządzenia z systemem Windows 10, 8.1.
 2. Kliknij dwukrotnie plik pobrany na pulpit, aby rozpocząć instalację.
 3. Przed instalacją otrzymasz wiadomość; kliknij lewym przyciskiem myszy przycisk „Uruchom” znajdujący się poniżej tego komunikatu.
 4. Po zakończeniu instalowania tej aplikacji wyłączysz nowoczesne aplikacje dźwiękowe i wrócisz do pracy.

AKTUALIZACJA: Aplikacja nie jest już dostępna do pobrania.

3. Wyłącz powiadomienia dźwiękowe na stronie Ustawienia

Jeśli używasz systemu Windows 10, możesz wyłączyć powiadomienia dźwiękowe aplikacji bezpośrednio ze strony ustawień.

 1. Przejdź do Ustawienia> System> Powiadomienia Działania.
 2. W menu Powiadomienia możesz wybrać, co i kiedy chcesz otrzymywać powiadomienia. Użyj przycisku przełączania, aby wyłączyć powiadomienia.wyłącz okna ustawień powiadomień 10
 3. Jeśli przewiniesz w dół, w sekcji „Otrzymuj powiadomienia od tych nadawców” możesz lepiej filtrować aplikacje i programy, które chcesz wysyłać Ci powiadomienia. wyłącz powiadomienia dźwiękowe aplikacji
 4. Jeśli nie chcesz otrzymywać powiadomień z poszczególnych aplikacji, po prostu wyłącz przycisk znajdujący się po prawej stronie.

Istnieją trzy szybkie metody wyłączania nowoczesnych dźwięków powiadomień aplikacji na urządzeniu z systemem Windows 10, 8.1 oraz sposób ich przywrócenia. Jeśli napotkałeś jakiekolwiek problemy lub masz pytania związane z tym tematem, skorzystaj z poniższych komentarzy, aby się z nami skontaktować.

Zatwierdź

Link do głównej publikacji