Jak wyłączyć funkcję łączenia telefonu w systemie Windows 10

Twój telefon to duży ruch Microsoftu. Gdy deweloperzy nie uzyskali odpowiedniej trakcji w celu zbudowania własnego nowoczesnego ekosystemu aplikacji mobilnych, rozpoczęli prace nad integracją urządzeń konkurencyjnych. Rozpoczęto od odpowiadania na wiadomości tekstowe z komputera i kontynuowania pracy na różnych urządzeniach z osią czasu Windows, Microsoft jest gotowy do uaktualnienia tej funkcji. Teraz możesz przeglądać i pobierać zdjęcia z telefonu na komputer. Oprócz tego do aplikacji Twój telefon dołącza emulacja aplikacji i wiele innych ekscytujących funkcji. Działa to świetnie na Androidzie, ale może brakować niektórych funkcji lub wydajności w iOS z powodu ograniczeń narzuconych przez Apple iOS. Ale jeśli nie masz doświadczenia z tą funkcją, możesz użyć różnych metod, aby ją wyłączyć na dowolnym komputerze z systemem Windows 10. Dzisiaj sprawdzimy, jak to zrobić.

Wyłącz funkcję łączenia telefonu w systemie Windows 10

Wyłącz funkcję łączenia telefonu w systemie Windows 10

Aby wyłączyć funkcję łączenia „Twój telefon” w systemie Windows 10, przyjrzymy się następującym metodom —

  • Korzystanie z edytora zasad grupy.
  • Korzystanie z Edytora rejestru.

1] Korzystanie z edytora zasad grupy

Warto zauważyć, że ta metoda w ogóle nie będzie działać, jeśli używasz systemu Windows 10 Home Edition. Jest tak, ponieważ Edytor zasad grupy nie jest dostarczany z systemem Windows 10 Home.

Zacznij od naciśnięcia kombinacji klawiszy WINKEY + R, aby uruchomić pole Uruchom, wpisz gpedit.msc, a następnie naciśnij Wchodzić.

Teraz przejdź do następującej ścieżki w edytorze zasad grupy —

Konfiguracja komputera> Szablony administracyjne> System> Zasady grupy

Kliknij dwukrotnie listę konfiguracji o nazwie Łącze telefon-komputer na tym urządzeniu, aby otworzyć stronę konfiguracji.

Ta zasada zezwala administratorom IT na wyłączenie możliwości połączenia telefonu z komputerem, aby kontynuować czytanie, wysyłanie wiadomości e-mail i inne zadania wymagające połączenia telefonu z komputerem. Jeśli włączysz to ustawienie zasad, urządzenie z systemem Windows będzie mogło zarejestrować się w funkcji łączenia telefonu z komputerem i uczestniczyć w kontynuowaniu korzystania z komputera. Jeśli wyłączysz to ustawienie zasad, urządzenie Windows nie będzie mogło być połączone z telefonami, usunie się z listy urządzeń połączonych telefonów i nie będzie mogło uczestniczyć w programie Kontynuuj na komputerze. Jeśli to ustawienie zasad nie zostanie skonfigurowane, domyślne zachowanie zależy od wersji systemu Windows. Zmiany w tych zasadach obowiązują po ponownym uruchomieniu.

Możesz albo wybrać Włączone , aby włączyć funkcję łączenia telefonu w telefonie lub Niepełnosprawny lub Nie skonfigurowane wyłączyć funkcję łączenia telefonu w telefonie w zależności od preferencji.

Kliknij przycisk OK i zamknij Edytor zasad grupy.

Uruchom ponownie komputer, aby zmiany odniosły skutek.

2] Korzystanie z Edytora rejestru

Naciśnij kombinację klawiszy WINKEY + R, aby uruchomić narzędzie Uruchom, wpisz regedit i naciśnij Enter. Po otwarciu Edytora rejestru przejdź do następującego klucza:

HKEY_LOCAL_MACHINE \ SOFTWARE \ Policies \ Microsoft \ Windows

Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy System i wybierz Nowy> Wartość DWORD (32-bit).

Nazwij ten nowo utworzony plik DWORD jako EnableMmx. Kliknij dwukrotnie i zmień jego wartość na aby to wyłączyć. Aby go włączyć, musisz ustawić jego wartość na 1.

Uruchom ponownie komputer, aby zmiany odniosły skutek.

Mam nadzieję, że to zadziała dla Ciebie!

Link do głównej publikacji