Jak wykrywać oszustwa PayPal i unikać ich

Niezależnie od tego, czy chcesz rozpocząć działalność online, czy też robić bezpieczne zakupy online, PayPal bez wątpienia jest jedną z najbezpieczniejszych i najwygodniejszych platform. Od samego początku PayPal stał się faktycznym sposobem wysyłania / odbierania pieniędzy w Internecie. Chociaż PayPal jest niezawodną usługą, oszuści nadal potrafią dostrzec luki i drogi ewakuacyjne, aby uniknąć obrony przed oszustwem PayPal przy użyciu tanich sztuczek.

Spójrzmy prawdzie w oczy, oszustwa PayPal zdarzają się, a oszuści powinni cię oszukać, jeśli regularnie korzystasz z tej platformy do transakcji online. Na tym blogu chcemy przedstawić Wam kilka sposobów, w jakie oszuści oszukują użytkowników PayPal i jak można uniknąć oszustw PayPal.

Unikaj oszustw PayPal

Unikaj oszustw PayPal

Przestępcy są uparci, ale możesz uniknąć wpadnięcia w pułapki oszustwa, będąc proaktywnym i wiedząc, na co uważać. Pamiętaj o tych najczęstszych oszustwach PayPal.

 1. Oszustwo związane z zaliczką
 2. Oszustwo e-mail
 3. Spoofing nazwy wyświetlanej
 4. Fałszywe organizacje charytatywne
 5. Oszustwo związane z nadpłatą
 6. Oszustwa związane z wysyłką
 7. Oszustwo związane z zatrudnieniem.

Przyjrzyjmy się szczegółowo tym wszystkim oszustwom PayPal:

1] Oszustwo związane z zaliczką:

Jako ludzie jesteśmy bardzo ostrożni w stosunku do obcych na ulicy, niestety w świecie online nie jesteśmy aż tak ostrożni. Jednym z najczęstszych oszustów PayPal powinno być „Zaawansowane oszustwo w opłatach”. Tutaj oszuści będą Cię prosić o przesłanie mniejszej kwoty (na dokumenty prawne, podatki itp.), Zanim będą mogli przenieść twoje miliony — Prawda, te nieodparte oferty to oszustwa.

Tutaj możesz otrzymać wiadomość e-mail z wierszem tematu WSZYSTKIMI KAPITALAMI, twierdząc, że wygrałeś starszą wersję. Gdy otworzysz takie e-maile, możesz znaleźć oficjalny list od osoby zajmującej wysokie stanowisko polityczne z informacją, że masz do czynienia z niesamowitą kwotą pieniędzy z jakiegoś powodu phishingowego. Co się potem dzieje? Zostaniesz poproszony o podanie podstawowych informacji, które wyraźnie otwierają linie komunikacyjne. Ostatecznie oszustwo skutecznie zbiera dane osobowe, które mogą zostać wykorzystane do oszustwa tożsamościowego, a także do zbierania pieniędzy od ofiar.

Jak uniknąć — Nie przekazuj pieniędzy komuś, kogo nie znasz. Legalna nagroda nie wymaga zapłaty kwoty, aby ją otrzymać.

2] Oszustwo e-mail — „Twoje konto ma zostać zawieszone” lub „Problem z Twoim kontem”:

Kolejne oszustwo PayPal występuje w formie wiadomości e-mail; wielu oszustów wysyła fałszywe wiadomości e-mail z ostrzeżeniem, że konto ma zostać zawieszone lub istnieje problem z kontem. Właściciel konta zostaje oszukany w celu otwarcia wiadomości e-mail i kliknięcia linku, który przekieruje ich na stronę phishingową. Ponadto ofiara powinna wprowadzić hasło do konta PayPal na sfałszowanej stronie internetowej.

Jak uniknąć — PayPal nigdy nie poprosi Cię o podanie danych logowania, chyba że na stronie logowania. Zgłoś każdy podejrzany e-mail, przesyłając go bezpośrednio na adres spoof@paypal.com. Warto też często zmieniać hasło.

3] Wyświetlana nazwa fałszowanie:

Oszuści, znani również jako oszustwa „przyjaznej nazwy”, wykorzystują funkcję systemów e-mail, która pozwala ukryć wyświetlaną nazwę nadawcy za „przyjazną nazwą”, co sprawia, że ​​wygląda ona bardzo autentycznie. Kody mogą łatwo sfałszować „przyjazną nazwę” na adres e-mail nadawcy. Na przykład wiadomość e-mail może wyglądać na pochodzącą z „Usług PayPal”, ale może pochodzić z sqz7@twomail.com.

Jak uniknąć — Otwórz podejrzaną wiadomość e-mail, ale NIGDY nie klikaj żadnych łączy w wiadomości e-mail. Ponadto najechanie kursorem na nazwę wyświetlaną w wiadomości e-mail spowoduje wyświetlenie prawdziwego adresu e-mail, aby dowiedzieć się, czy jest to mistyfikacja.

4] Fałszywe organizacje charytatywne:

Oszuści zwykle bawią się również emocjami ofiar; w kilku przypadkach może to obejmować nakłanianie ludzi o dobrych sercach do przekazywania darowizn na fałszywe cele charytatywne. Wiele fałszywych organizacji charytatywnych pojawia się znikąd w następstwie kryzysu uchodźczego, ataku terrorystycznego lub klęski żywiołowej (np. Trzęsienia ziemi, powodzi lub głodu). W takich przypadkach oszustwa organizacje charytatywne mogą mieć fałszywą stronę internetową lub po prostu wysyłają informacje przez Internet — ostatecznie proszą ofiary o zapłatę za pośrednictwem swoich kont PayPal.

Jak uniknąć — Przed dokonaniem jakichkolwiek darowizn sprawdź tło organizacji charytatywnej. W celu weryfikacji organizacji charytatywnych sam PayPal zaleca korzystanie z jednej z następujących witryn:

 • http://www.charitynavigator.org
 • http://www.bbb.org/us/charity
 • http://www.charitywatch.org

Pamiętaj, że jeśli nie możesz zweryfikować organizacji charytatywnej za pomocą żadnej z tych opcji, prawdopodobnie będzie ona fałszywa.

5] Oszustwo związane z nadpłatą:

Dostawcy PayPal powinni być zaniepokojeni tym oszustwem. co się tutaj stało?

 • Sprzedawca sprzedaje produkt / usługę osobie / firmie
 • Kupujący dokonuje płatności, ale wysyła więcej pieniędzy
 • Następnie kupujący prosi sprzedawcę o zwrot różnicy

Ale haczyk polega na tym, że tym razem kupujący chce zwrotu pieniędzy na inne konto.

Jak uniknąć — Legalny kupujący nigdy nie przepłaci Ci za zamówienie. Jeśli klient przepłaci Ci pieniądze i poprosi o zwrot różnicy, rozważ anulowanie zamówienia i nie wysyłaj produktu. I nigdy nie zwracaj pieniędzy na inne konto.

6] Oszustwa związane z wysyłką:

Oszustwa związane z wysyłką odbywają się w dwóch kierunkach: oszustwem serwisowym i oszustwem adresowym.

 • Oszustwa związane z wysyłką:

Kupujący może poprosić Cię o skorzystanie z określonej usługi wysyłkowej. Mogą twierdzić, że mają preferowanego dostawcę, który jest bardziej niezawodny lub mogą uzyskać zniżkę. We wszystkich gwarancjach mogą z łatwością skontaktować się z firmą spedycyjną i przekierować zamówienie na inny adres, a następnie złożyć skargę dotyczącą nieotrzymania przedmiotu na oryginalny adres.

Jak uniknąć: Przed wysyłką produktu użyj tylko swojego konta wysyłkowego oraz sprawdź i zweryfikuj adres kupującego.

 • Oszustwa związane z adresem wysyłkowym:

Oszust kusi Cię do dostarczenia przesyłki na inny adres niż zarejestrowany w PayPal. Dokonają płatności za pośrednictwem konta PayPal, ale przedmiot musi zostać dostarczony na inny adres. Po dostarczeniu przedmiotu oszuści rozpoczną spór, że nigdy nie otrzymali produktu.

Wytyczne bezpieczeństwa PayPal wyraźnie wspominają, że nigdy nie należy dostarczać przedmiotu na adres inny niż ten, na którym jest zarejestrowany w PayPal. Ta platforma nie ponosi odpowiedzialności za dostawę towarów, które nie zostały dostarczone na adres zarejestrowany na koncie PayPal kupującego. Teraz, nawet jeśli dostarczysz potwierdzenie wysyłki, PayPal nic z tym nie zrobi.

Jak uniknąć — Nigdy nie dostarczaj przedmiotu na adres inny niż ten, na którym jest zarejestrowany w PayPal.

7] Oszustwo związane z zatrudnieniem:

Dzieje się tak, gdy ktoś proponuje, że zostaniesz partnerem lub pracownikiem. Proszą o handel produktami w serwisie eBay lub na stronie internetowej, płacą dostawcy i aktualizują adres konta PayPal na jego adres. Oszuści mogą przeprowadzać nieuczciwe transakcje i pociągać do odpowiedzialności.

Jak uniknąć — Po pierwsze, zweryfikuj takich dostawców. Nigdy nie płać w imieniu osoby, której nie znasz, i nigdy nie aktualizuj adresu konta PayPal na konto innej osoby.

Wykryj fałszywe wiadomości e-mail PayPal

Chociaż wyżej wymienione oszustwa PayPal są najczęstsze, musisz wiedzieć, że wiele fałszywych wiadomości e-mail jest często wykorzystywanych do oszukiwania użytkowników na całym świecie. Obecnie na setki sposobów oszuści mogą wykorzystywać fałszywe wiadomości e-mail w celu oszukiwania ludzi. Ale przestrzeganie podstawowych zasad zapobiegania oszustwom e-mail może pomóc w zapobieganiu tym unikom. Poniżej znajduje się kilka wskazówek, które mogą pomóc wykryć fałszywe oszustwa e-mail PayPal:

 • E-mail z PayPal zawsze będzie pochodził z paypal.com, a nie support@paypal.com.
 • Wiadomości e-mail wyłudzające informacje będą wymagały podania poufnych informacji, takich jak dane bankowe, dane logowania do PayPal, imię i nazwisko, odpowiedź na pytanie ochronne oraz inne podobne informacje, które można wykorzystać.
 • Wiadomości e-mail PayPal nigdy nie będą zawierać załączników i nigdy nie będą prosić Cię o zainstalowanie lub pobranie czegokolwiek.
 • E-maile PayPal zawsze będą zawierać twoje imię i nazwisko lub nazwę firmy.
 • Oszukańcza treść wiadomości e-mail stwarza poczucie pilności. Na przykład: „Kliknij teraz, aby otrzymać kupon o wartości 100 USD” lub „Zauważyliśmy ostrożną aktywność na koncie, kliknij poniższy link, aby potwierdzić”.

Zawsze upewnij się, że filtry spamu są włączone, spowoduje to automatyczne umieszczenie wiadomości e-mail z nieznanych źródeł w folderach śmieci / spamu. Ponadto, gdy otrzymasz wiadomości e-mail z podejrzanych wiadomości e-mail, natychmiast dodaj je do listy zablokowanych nadawców.

Ostatnie słowa

W przypadku oszustwa najlepszą opcją jest kontakt PayPal.com bezpośrednio. PayPal oferuje ochronę przed oszustwami wszystkim kupującym i sprzedającym, którzy korzystają z ich usług. Jeśli uważasz, że Twoja transakcja jest niezgodna lub nieuczciwa, zgłoś się do PayPal w ciągu 60 dni. Firma zbada problem i zweryfikuje informacje.

Bardzo ważne jest również monitorowanie konta PayPal, nawet jeśli nie używasz go tak często. Zaloguj się raz na jakiś czas bezpiecznie i sprawdź historię swoich płatności; upewnij się również, że utworzyłeś bardzo silne hasło, aby zabezpieczyć swoje konto. Mimo że PayPal jest najbardziej zaufaną usługą płatniczą w Internecie, istnieją sposoby jego zabezpieczenia, które mogą prowadzić do naruszenia.

Teraz, odkąd wiesz, jak działają ci oszuści i wykorzystywane przez nich sztuczki — bądź ostrożny!

Mówiąc o oszustwach, niektóre z tych linków z pewnością Cię zainteresują:

 1. Unikaj oszustw internetowych i wiedz, kiedy zaufać witrynie
 2. Unikaj oszustw PayPal
 3. Unikaj oszustw związanych z zakupami online Oszustwa w okresie świątecznym
 4. Uważaj na fałszywe zatrudnienie online i oszustwa związane z pracą
 5. Unikaj oszustw pomocy technicznej online i rozwiązań czyszczenia komputera
 6. Unikaj wyłudzania informacji i ataków
 7. Szumowanie kart kredytowych i oszustwa związane z pinami
 8. Oszustwa podatkowe online Oszustwa
 9. Unikaj oszustw Vishing i Smishing
 10. Unikaj oszustw, które oszukańczo używają nazwy Microsoft
 11. Unikaj oszustw związanych z inżynierią społeczną.
Link do głównej publikacji