Jak wyczyścić i wyłączyć historię oglądania i wyszukiwania w YouTube

Witryna przesyłania strumieniowego wideo YouTube śledzi Twoją aktywność na stronie. Jeśli jesteś zalogowany na konto, rejestruje wszystkie obejrzane filmy, wszystkie wyszukiwania, wszystkie komentarze i aktywność społeczności, w tym czat na żywo, i udostępnia je tobie.

Witryna wykorzystuje zapisy aktywności do różnych celów, w tym do systemu rekomendacji; Google może wykorzystywać tę aktywność do ulepszania innych produktów Google, a także notatek na stronie zarządzania aktywnością w YouTube. Jeśli oglądasz dużo filmów o piłce nożnej, podróżach lub jedzeniu, YouTube poleci te filmy bardziej niż inne rodzaje filmów podczas odwiedzania witryny.

Zalecenia nie są filiżanką herbaty dla wszystkich w YouTube, ponieważ witryna może — i zwykle tak jest — polecać nieodpowiednie treści lub treści, które nie są interesujące. Pokazaliśmy, jak w przeszłości usuwać rekomendacje poszczególnych kanałów na YouTube, jak blokować polecane filmy na YouTube oraz jak blokować rekomendacje filmów na ekranie końcowym.

Oprócz odwiedzania witryny bez logowania się na konto YouTube lub Google, możesz wpływać na rekomendacje, usuwając poszczególne wyszukiwania lub oglądane filmy, czyszcząc historię oglądania lub historię wyszukiwania, lub wstrzymując śledzenie aktywności w witrynie.

Sprawdzanie historii YouTube

historia oglądania na youtube

Pamiętaj, że możesz sprawdzić historię tylko wtedy, gdy jesteś zalogowany na konto w YouTube. Odwiedź następujące strony w YouTube, aby sprawdzić historię konta:

  • Historia oglądania: https://www.youtube.com/feed/history
  • Historia wyszukiwania: https://www.youtube.com/feed/history/search_history

YouTube może zmieniać adresy URL; aby się tam dostać ręcznie, kliknij ikonę menu w lewym górnym rogu i wybierz element historii z menu.

Historia oglądania zapewnia chronologiczny widok wszystkich oglądanych filmów. Filmy są wyświetlane wraz z miniaturą okładki i wskaźnikiem odtwarzania.

Możesz usuwać pojedyncze filmy, najeżdżając na nich myszką i wybierając ikonę x obok miniatury filmu. Strona zawiera opcje czyszczenia całej historii oglądania i wstrzymania historii oglądania.

Wyczyszczenie resetuje silnik rekomendacji na YouTube, a nowe rekomendacje będą oparte na twojej aktywności oglądania od tego momentu. Możesz także wstrzymać historię oglądania, co uniemożliwi YouTube nagrywanie jej na pierwszym miejscu.

Chociaż nie uniemożliwi to otrzymywania żadnych rekomendacji, Google zauważa, że ​​„możesz zobaczyć mniej rekomendacji” w różnych produktach Google. Pamiętaj, że wstrzymanie nie usunie poprzedniej historii oglądania.

historia wyszukiwania youtube

Strona Historia wyszukiwania w przeważającej części używa tego samego układu. YouTube wyświetla poprzednie wyszukiwania przeprowadzone na stronie i możesz usunąć pojedyncze wyszukiwania tam i teraz.

Kliknięcie „wyczyść całą historię wyszukiwania” usuwa całą historię wyszukiwania. Możesz także wstrzymać rejestrowanie wyszukiwań, klikając „wstrzymaj historię wyszukiwania”. Pamiętaj, że wykonanie tej drugiej czynności nie usunie czynności wyszukiwania, która jest już zapisana w witrynie.

YouTube udostępnia listy aktywności do komentowania, aktywności we wpisach społecznościowych oraz czatu na żywo. Możesz uzyskać opcje edycji i / lub ich usunięcia, ale nie ma opcji, aby zatrzymać nagrywanie, ponieważ do ich opuszczenia wymagany jest aktywny wkład użytkownika.

Słowa końcowe

Użytkownicy YouTube, którzy lubią pozostać zalogowani, np. w celu zarządzania subskrypcjami, mogą usuwać zapisy poszczególnych obejrzanych filmów i wyszukiwań przeprowadzonych w witrynie. Niektórzy wolą całkowicie wyłączyć rejestrowanie aktywności, aby zmniejszyć liczbę rekomendacji na stronie.

Link do głównej publikacji