Jak wstawić liczbę słów do dokumentu Microsoft Word

Microsoft Word potrafi śledzić pewne podsumowanie informacji, takie jak ilość słów w dokumencie. Ale czy wiesz, że można dodać Liczba słów w samym dokumencie? Pokażemy Ci, jak to zrobić. Wykonanie pracy nie jest trudne. Będziesz zaskoczony, jak łatwo wstawić liczbę słów w dokumencie Microsoft Word, a także będziesz się zastanawiać, jak nigdy wcześniej o tym nie pomyślałeś.

wstaw liczbę słów w dokumencie Microsoft Word

Wstaw liczbę słów do dokumentu Microsoft Word

Rozpocznijmy ten program.

Najpierw musisz umieścić kursor myszy w sekcji dokumentu, w której ma się pojawiać liczba słów. Następnie kliknij „Wstawić”U góry Microsoft Word, a następnie wyszukaj„Szybkie części» w «Tekst”I kliknij.

Teraz, jeśli z jakiegoś powodu opcja „Szybkich części” nie jest wyświetlana, ponieważ pasek wstążki nie jest wystarczająco szeroki, musisz postępować zgodnie z tą łatwą wskazówką. Poszukaj opcji „Pole tekstowe”, a obok niej u góry pierwszy przycisk powinien być tym, który musisz kliknąć, aby uruchomić „Szybkie części”.

Z menu rozwijanego kliknij „Pole» i wtedy «Informacje o dokumencie”Z„Kategorie”Menu rozwijane.

Hej, już prawie skończyliśmy, więc jeszcze nie uciekaj.

Kliknij «NumWords”Z„Nazwy pól”Po lewej stronie. Powinieneś teraz zobaczyć opcje o nazwie „Format» i «Formaty numeryczne”. Nie bój się wszystkich słów i liczb, pomożemy Ci to bez problemu.

Opcje te służą do określenia formatu pola wstawianego do dokumentu. Ponieważ jednak nie zamierzamy dodawać zwykłego pola, nie ma potrzeby zagłębiania się w te opcje. Po prostu kliknij „OK” i gotowe.

Teraz, za każdym razem, gdy dodajesz lub usuwasz słowa w dokumencie Word, liczba powinna się oczywiście zmienić. Pamiętaj jednak, że nie jest to automatyczne i nie jesteśmy pewni, czy istnieje opcja, aby umożliwić zmianę bez ingerencji.

Oznacza to, że musisz wprowadzić zmiany ręcznie, klikając liczbę słów prawym przyciskiem myszy i wybierając „Zaktualizuj pole.”

Chcielibyśmy, aby Microsoft ułatwił dodanie tego pola do dokumentu programu Word, zamiast wykonywać tak wiele kliknięć. Ale hej, przynajmniej jest to możliwe, a teraz właśnie nauczyłeś się dzisiaj czegoś nowego.

Link do głównej publikacji