Jak włączyć lub wyłączyć Filtr dorosłych na stronie Nowa karta w przeglądarce Firefox

Oprócz szybkiego przeglądania, Mozilla Firefox oferuje wiele funkcji prywatności. Jeśli nie wiesz, przeglądarka ma tajny filtr, który zapobiega wyświetlaniu witryn dla dorosłych na stronie nowej karty. Wygląda na to, że Filtr dla dorosłych działa, sprawdzając adresy URL na liście ponad 2900 witryn i filtrując je, jeśli zostanie znalezione dopasowanie. Jeśli jednak chcesz wyłączyć Filtr dla dorosłych w przeglądarce Firefox wykonaj poniższe czynności.

Po otwarciu nowej karty Firefox wyświetla najczęściej odwiedzane witryny w grupach. Witryny te są nazywane „najpopularniejszymi witrynami” i lepiej znane jako „najważniejsze”. Jeśli przeglądarka znajdzie coś niesmacznego, po prostu wycina te witryny. Odbywa się to poprzez sprawdzenie adresów URL na liście witryn NSFW (Not Safe for Work).

Z drugiej strony filtr zapobiega wyświetlaniu kafelków witryn dla dorosłych w sekcji Najważniejsze / Najlepsze witryny na stronie Nowa karta Firefox. W związku z tym, za każdym razem, gdy użytkownik zamierza odwiedzić konkretną witrynę dla dorosłych lub nieświadomie oznaczyć zakładką stronę dla dorosłych lub zabronioną, strona ta nie pojawi się na stronie Nowa karta.

Włącz lub wyłącz filtr dla dorosłych na stronie Nowa karta w przeglądarce Firefox

Filtr dla dorosłych na stronie Nowa karta w przeglądarce Firefox

Domyślnie Filtr dla dorosłych w Firefox jest ustawiony na ‘Na’ pozycja. Aby go wyłączyć, musisz skopiować następujący wiersz tekstu i wkleić go w polu pustego adresu URL przeglądarki Firefox-

about: config? filter = browser.newtabpage.activity-stream.filterAdult

Następnie naciśnij klawisz Enter, a po wyświetleniu monitu z ostrzeżeniem zignoruj ​​go i przejdź dalej.

Następnie po prostu ustaw preferencje browser.newtabpage.activity-stream.filterAdult na fałszywe klikając dwukrotnie lub klikając prawym przyciskiem myszy i wybierając opcję „przełącz”.

Ta wartość, jeśli skonfigurowana, wyłączy filtr dla dorosłych.

Aby włączyć ponownie, po prostu zmień wartość na ‘Prawdziwe’.

Ta funkcja przeglądarki nie została opracowana ze względów bezpieczeństwa, ale dla partnerów handlowych, którzy nie chcą, aby ich treść była powiązana z witrynami NSFW na stronie nowej karty. Co zaskakujące, filtr jest rozwijany od lat, ale stał się w dużej mierze widoczny dopiero niedawno.

Link do głównej publikacji